Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Менаџерот на ЛИверпул, Рафел Бенитез, го сака во својот тим крилниот напаѓач на екипата на Виган, Луис Антонио Валенсија. Дел од англиските медиуми објавија дека еквадорскиот интернационалец веќе подолго време е на листата на желби на Рафаел Бенитез. Во летниот преоден рок, менаџерот Стив Брус со сите сили се бореше да го задржи Валенсиа во тимот и во тоа успеа. Валенсија имаше одличен старт на сезоната, па со неколкуте погодоци ги сврте вниманието на јавноста.
Се очекува Бенитез да испрати понуда до Виган вредна 10 милиони фунти, плус Џермејн Пенант, како замена за Валенсија.

 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Уфф,ова е слатка победа,браво за Торес а Кајт си е животно нема шо друго да се каже,лудак.Во Шенкли грмеше пак,на 2-3 беше превртување.:vozbud:
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
Абе се знае кои се најдобри :vozbud: ај нека ни е честито победа ама сепак беше многу тесна.
 

gangi

Soad for Life
Член од
7 јуни 2008
Мислења
85
Поени од реакции
1
ма ќути жив ќе се изедев да не го дадеше првиот гол торес ќе ја истепав мајка ми дома....само не ми е јасно зашто не игра филип деген? нели го купи бенитез?!
 

gangi

Soad for Life
Член од
7 јуни 2008
Мислења
85
Поени од реакции
1

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
ма ќути жив ќе се изедев да не го дадеше првиот гол торес ќе ја истепав мајка ми дома....само не ми е јасно зашто не игра филип деген? нели го купи бенитез?!
Зашто е деген!

Мала шала :poss::poss:
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
ма ќути жив ќе се изедев да не го дадеше првиот гол торес ќе ја истепав мајка ми дома....само не ми е јасно зашто не игра филип деген? нели го купи бенитез?!
Деген мислам дека се повреди кога играеме со Кру не сум сигурен.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Менаџерот на ЛИверпул, Рафел Бенитез, го сака во својот тим крилниот напаѓач на екипата на Виган, Луис Антонио Валенсија. Дел од англиските медиуми објавија дека еквадорскиот интернационалец веќе подолго време е на листата на желби на Рафаел Бенитез. Во летниот преоден рок, менаџерот Стив Брус со сите сили се бореше да го задржи Валенсиа во тимот и во тоа успеа. Валенсија имаше одличен старт на сезоната, па со неколкуте погодоци ги сврте вниманието на јавноста.
Се очекува Бенитез да испрати понуда до Виган вредна 10 милиони фунти, плус Џермејн Пенант, како замена за Валенсија.

Uste lani koga prvpat zaigra za Vigan znaev deka se raboti za inzvonreden igrac...Ali ete i pokraj so go ima tamu Babel Riera Benajun i Kajt toj bara uste eden tekov profil.Ocigledno stvarno ima nekoa sopstvena zamisla za Babel so dusta mu ja izvade na klupa
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
ete zasto navivam za klubov ednostavno mi ja polni dusata i sekako toooores ne znam ama za nego dolgo ke se zboruva na enfild
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Честито победа.
Овој Торес партали праи ејј !!
Браво за него!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom