Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Бенитез не е во најдобри односи со ко-сопственикот, Џорџ Жилет, и управата на Енфилд сеуште не проговорила ништо за новиот договор на Шпанецот. Стратегот на Ливерпул има уште 18 месеци од постоечкиот договор, и вели дека посакува нов долгорочен договор, со цел да може да се насочи на големата визија за иднината на клубот.
“Преферирам да имам долгорочен договор за да можам да направа долгорочни планови.” – рече Бенитез. “На сите менаџери им е потребно време но сега тоа се потешко се добива.”
“Сите менаџери се наоѓаат во иста ситуација. Проблемот во Англија е тоа што сите сакаат веднаш да бидат успешни. Тоа е делот од играта кој мене не ми се допаѓа.”
“Јас сум навистина среќен што сум тука и имам уште две години од мојот договор, па во моментов се обидувам да ја извршам мојата работа најдобро што можам. Секогаш сум говорел дека сакам да останам тука уште многу години.”
Во англиските медиуми се појавија шпекулации кои велеа дека Бенитез е една од алтернативите на Јувентус, за Клаудио Раниери кои има разочарвачки старт на сезоната во Серија А.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Леле кој информатор го имате :pos2::pos2:
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Не знам дали има на претходните страници,ама ке ги напишам најдобрите стелци во историјата на Ливерпул да ги испоштуеме:)


Ian Rush 346
Roger Hunt 286
Gordon Hodgson 241
Billy Liddell 228
Robbie Fowler 183
Kenny Dalglish 172
Michael Owen 158
Harry Chambers 151
Sam Raybould 130
Jack Parkinson 129
Dick Forshaw 124
Ian St John 118
Jack Balmer 111
John Barnes 108
Kevin Keegan 100
Steven Gerrard 100


па здравје и Торес да го видиме во оваа листа набрзо:smir:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Не знам дали има на претходните страници,ама ке ги напишам најдобрите стелци во историјата на Ливерпул да ги испоштуеме:)


Ian Rush 346
Roger Hunt 286
Gordon Hodgson 241
Billy Liddell 228
Robbie Fowler 183
Kenny Dalglish 172
Michael Owen 158
Harry Chambers 151
Sam Raybould 130
Jack Parkinson 129
Dick Forshaw 124
Ian St John 118
Jack Balmer 111
John Barnes 108
Kevin Keegan 100
Steven Gerrard 100


па здравје и Торес да го видиме во оваа листа набрзо:smir:
Respekt za site niv.A kako trgnal Torres za godina dena ke stigne do stotkata.Sega zasega ima 38 gola...
 
Член од
28 август 2008
Мислења
184
Поени од реакции
11
Абе само нека си ја задржи формата од лани и така еве Keane почна да се разигрува ке биде полесно. :helou:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Торес ако остане во Ливерпул 4-5 сезони,што мислам дека ке остане ке даде над 200 гола!
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
не ми се верува бенитез да си замине ... таа година арно му тргна
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
13
Да да ливерпул има добар тим оваа година и има потенцијал да се бори за ЛШ и Премиер
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Поврзаноста на Торес за Рафа е мноооогу голема. Така да ако дојде ден Рафа да си замине, Фернандо сигурно нема да остане рамнодушен ...
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Не си иде бе Бенитез, што ви е.. бар не сеа за сеа.
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Нема да си иде Бенитез.Американциве не му нудат нов договор пошо се у преговори да го продадат клубот,па новиот газда да му понуди нов договор.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Нема да си иде Бенитез.Американциве не му нудат нов договор пошо се у преговори да го продадат клубот,па новиот газда да му понуди нов договор.
Толку од сегашниве газди а?
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Толку од сегашниве газди а?
Абе они требаше да си одат веќе,ама едниот газда сака да остане а другиот сака да го продаде својот дел на богаташот од Дубаи.Имаат се поише долгови а и навивачите не можат да ги смислат,така да кај и да е ќе си се вратат у Америка.А и тој богаташот од Дубаи (не знам како се викаше) веќе си поставил свој човек за да преговара.:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom