Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Овај Храјдерсон што играч е ? Дали деструктивец или нешто ко Меирелеш? Според видеата што ги гледав како Меирелеш има улога...Ама мислам во погрешен период е донесен. На таа позиција има поголема конкуренција на играчи, па можно е да ја грее глипата, СЕГА треба да донесат деструктивец! Може тоа да биде Лас Диара, Мвила, Чарли Адам(не знам дали е деструктивец) ама овој играч мислам дека мора да се донесе во Ливерпул. Ме убеди оваа сеозна дека има многу квалитети, сам го водеше Блакпул, имаше многу асистенции и голови, плус може да се донесе за ефтини пари...Значи ако не се донесе Адам или еден јак деструктивец ќе бидам разочаран! Друго да се донесе крилен играч, Хуан Мата е добар, и еден лев бек, може Енрике. Јас имам желба да се донесе и еден централен во одбрана, ама не знам тоа дали ќе ми се исполни. Првото засилување не е по мој вкус не знам зошто, а тоа излгеда ќе значи дека нема да го доведат Адам. Ама ај да им веруваме...
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.383
Поени од реакции
10.830
Изгледа го испративте Гог + 18 мил за Хендерсон. Честито :)
Фала фала. Само како што кажа колегата 13 + Нгог.
Цената се на се е 20 а овие од Сандерленд го ценеле Нгог на 7. Нивна работа.
--- надополнето: Jun 7, 2011 11:37 PM ---
13 милиони(фунти) + Нгог :) одлично
Абе ќе ми недостига Давид :(
--- надополнето: Jun 7, 2011 11:40 PM ---
Овај Храјдерсон што играч е ? Дали деструктивец или нешто ко Меирелеш? Според видеата што ги гледав како Меирелеш има улога...Ама мислам во погрешен период е донесен. На таа позиција има поголема конкуренција на играчи, па можно е да ја грее глипата, СЕГА треба да донесат деструктивец! Може тоа да биде Лас Диара, Мвила, Чарли Адам(не знам дали е деструктивец) ама овој играч мислам дека мора да се донесе во Ливерпул. Ме убеди оваа сеозна дека има многу квалитети, сам го водеше Блакпул, имаше многу асистенции и голови, плус може да се донесе за ефтини пари...Значи ако не се донесе Адам или еден јак деструктивец ќе бидам разочаран! Друго да се донесе крилен играч, Хуан Мата е добар, и еден лев бек, може Енрике. Јас имам желба да се донесе и еден централен во одбрана, ама не знам тоа дали ќе ми се исполни. Првото засилување не е по мој вкус не знам зошто, а тоа излгеда ќе значи дека нема да го доведат Адам. Ама ај да им веруваме...
Хендерсон игра CM, AM па и десно крило мислам така да има повеќе позиции. Нема потреба да се грижиш земавме одличен играч а тоа наскоро ќе се види. Малку го преплативме ама ако Кени го развие имаме топ играч. За земање наредни се Фил Џонс од Блекбурн,Конор Викем од Ипсвич, Стјуард Даунинг од Вила, Чарли Адам од Блекпул, Хосе Енрике од Њукасл, и Хуан Мата од Валенсија. Јас ќе бидам презадоволен ако ги донесат овие. Само не знам што е фрката со Дони од Рома?
--- надополнето: Jun 7, 2011 11:41 PM ---

Сакате Стивен да ви легне вака дома на кауч? :D
Сакаме. Ама да намести некоја братучеда или внука :D:D Инаку ништо од бизнисот :D
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
И официјално.......



Нека е честито младичов!

Само колку да ве потцетам каква политика најавија новите газди околу новите засилувања!
Прво и основно се потпираат на статистичките податоци за играчот!
Потоа се гледаат годините;
Потоа се проценува цената на играчот (каде се преферира играчи кои се подценети во своите тимови)

Сега за сега веке е очигледно дека тераме така, ке видиме во иднина дали ке имаме некаков бенефит од тоа!
--- надополнето: Jun 8, 2011 8:06 AM ---
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Ај сеа да видиме што напаѓач ќе зееме на местото на Non'Gol :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.383
Поени од реакции
10.830
И официјално.......



Нека е честито младичов!

Само колку да ве потцетам каква политика најавија новите газди околу новите засилувања!
Прво и основно се потпираат на статистичките податоци за играчот!
Потоа се гледаат годините;
Потоа се проценува цената на играчот (каде се преферира играчи кои се подценети во своите тимови)

Сега за сега веке е очигледно дека тераме така, ке видиме во иднина дали ке имаме некаков бенефит од тоа!
--- надополнето: Jun 8, 2011 8:06 AM ---
Така ќе да е

A lot of people asking about Modric - His stats below with Henderson in brackets:
Chances made - 66 (82)
Assists - 3 (4)
Goals - 3 (3)
--- надополнето: Jun 8, 2011 10:28 AM ---
Ај сеа да видиме што напаѓач ќе зееме на местото на Non'Gol :)
Веројатно Конор Викем е печен за кај нас. а Фил Џонс ги запреле облозите дека можи да оди во Ливерпул. Значи дека доаѓа?
Изгледа и Дони е договорен. А и Даунинг е блиску. Овие 4ца се наредните засилувања според мене.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363


Клик на сликата....

На здравје бричење!:(
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.383
Поени од реакции
10.830


Клик на сликата....

На здравје бричење!:(
Нееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее :mad::mad:sick:
Абе се по список и на Фергусон и на сите вмешани во ова. Па како можи бе играчите од пред нос ни ги земаат? Како???Не е можно ова!!!!!!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Нееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее :mad::mad:sick:
Абе се по список и на Фергусон и на сите вмешани во ова. Па како можи бе играчите од пред нос ни ги земаат? Како???Не е можно ова!!!!!!
Со оглед на тоа дека освен тоа што е пишано на сајтот на Скај Спортс нема никаква потврда за вакво нешто.
Сепак сите знаеме дека Скај Спортс е еден од најточните кога станува збор за вакви информации!

Да почекаме....Твитерашите се упорни дека Џонс пристигнал во Мелвуд! :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.383
Поени од реакции
10.830
Не грешат Скај Спортс
Таму е копиљов појден. Ама како?? Не ми е јасно. Што вака наеднаш :unsure:
5 Месеци го следиме и не успеваме да го купиме. Срамота е ова. Вакви грешки повеќе не сакам.
--- надополнето: Jun 8, 2011 12:08 PM ---
Туку ме интересираше...нели Хендерсон и Џонс имаа ист агент? Па како не успеавме да ги наговориме двата да дојдат во Ливерпул. Ако оди во Јунајтед тоа ќе биде несупех за нас. Еднаш е во Данска еднаш е кај нас еднаш е во Манчестер.....каде е копиљаков?
--- надополнето: Jun 8, 2011 12:11 PM ---
DuckerTheTimes James Ducker
Can confirm officially, jones to undergo medical at #MUFC this afternoon. Apologies to #LFC fans. Was right about having a medical tho!

Кој е овој??
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Не грешат Скај Спортс
Таму е копиљов појден. Ама како?? Не ми е јасно. Што вака наеднаш :unsure:
5 Месеци го следиме и не успеваме да го купиме. Срамота е ова. Вакви грешки повеќе не сакам.
--- надополнето: Jun 8, 2011 12:08 PM ---
Туку ме интересираше...нели Хендерсон и Џонс имаа ист агент? Па како не успеавме да ги наговориме двата да дојдат во Ливерпул. Ако оди во Јунајтед тоа ќе биде несупех за нас. Еднаш е во Данска еднаш е кај нас еднаш е во Манчестер.....каде е копиљаков?
--- надополнето: Jun 8, 2011 12:11 PM ---
DuckerTheTimes James Ducker
Can confirm officially, jones to undergo medical at #MUFC this afternoon. Apologies to #LFC fans. Was right about having a medical tho!

Кој е овој??


Ете тој е тој.....

Се променија гласините, сега сите велат дека токму во моментов се медицинските прегледи во Ман Јун што е и многу веројатно!

Имаше и еден новинар од Телеграф кажа дека Мастика (ферги) преговарал со него пред една година но нашите контакти го принудиле да реагира одма!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.383
Поени од реакции
10.830
И сега??? Веројатно ќе одиме по оној Скот Дан :mad:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.682
Поени од реакции
11.056
Ферги е масон, затоа после јанг еве и џонс ви го зема пред нос :) како и да е, честито хендерсон, многу добар потенцијал и сигурно еден ден наследник на жерард.
позз
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
еден купуваме двајца ни ги крадат трет бакшиш го даваме ееј каде е август ама август ќе биде попара
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Нееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее :mad::mad:sick:
Абе се по список и на Фергусон и на сите вмешани во ова. Па како можи бе играчите од пред нос ни ги земаат? Како???Не е можно ова!!!!!!
Одговорот е едноставен Џонс го одбра моменталниот првак на Англија и најтрофејниот клуб во Англија а не 6то пласираниот Ливерпул...жал ми е ова шо го пишувам ама така е....и мораме да се сложиме сите доколку еден ист играч го бараат Манчестер и Ливерпул, играчот доколку нема некој посебна причина за да игра за Ливерпул ( да бил навивач на нашиот клуб или сл.) тој ке го одбери Манчестер....
--- надополнето: Jun 8, 2011 4:24 PM ---
Овај Храјдерсон што играч е ? Дали деструктивец или нешто ко Меирелеш? Според видеата што ги гледав како Меирелеш има улога...Ама мислам во погрешен период е донесен. На таа позиција има поголема конкуренција на играчи, па можно е да ја грее глипата, СЕГА треба да донесат деструктивец! Може тоа да биде Лас Диара, Мвила, Чарли Адам(не знам дали е деструктивец) ама овој играч мислам дека мора да се донесе во Ливерпул. Ме убеди оваа сеозна дека има многу квалитети, сам го водеше Блакпул, имаше многу асистенции и голови, плус може да се донесе за ефтини пари...Значи ако не се донесе Адам или еден јак деструктивец ќе бидам разочаран! Друго да се донесе крилен играч, Хуан Мата е добар, и еден лев бек, може Енрике. Јас имам желба да се донесе и еден централен во одбрана, ама не знам тоа дали ќе ми се исполни. Првото засилување не е по мој вкус не знам зошто, а тоа излгеда ќе значи дека нема да го доведат Адам. Ама ај да им веруваме...
Хендерсон може да игра CM сличен тип на играч како Џерард а исто така играше и десно крило двете позиции ги игра одлично искрено незнам за која позиција го планира Кени:Дали ке го отфрли Кајт или некој од Раул,Лукас или Стиви...инаку задоволен сум од овој трансфер (иако сеуште не е се официјализирано) ни требаат домашни играчи, баш ми е жал за Џонс ке биди фантастичен играч за 2-3 години, а мислам оти сме и пред потпишување со Дони кој ке биди бек ап за Реина за да може Гулаши да оди на позајмица....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom