Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 октомври 2010
Мислења
32
Поени од реакции
5
А сполај ти :giggle:

Камо да биди ко што пишав погоре ... како и да е, Кени е подобар стратег од мене едно 45, 370 пати така да ...

Бдв, изјава на Сефан Џерардовски... „се надеваме дека Хедерсон ќе е новиот Стивен Џерард во ливерпул“...

Јас велам - Недајбоже! подобар да е :)
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.360
Поени од реакции
1.057
raul не го ставив во тим ради причина со агуеро ако е вклучен во понудата,а и твојата формација е одлична но рачунај ако она срање што го наредив најздоле што требада си оди се оствари до последен знај дека и занив треба замена и затоа и тие играчи ги ставив знај дека и во зимо ќе се носат тие што летово се двоумеле.... за стиви дека ќе го изгуби местото поради повреди несум сигурен оти секој менџер претходно не го даваа да оди на операција оти цела игра само преку него ја креираа и затоа небеше со време опериран, но ако е така за стиви јас би го оставил раул по секоја цена во тимот
знаете ли шо ќе биде првата тројка нападот да работи плус втората тројка од средниот ред само со ниски и брзи додавања нема главата да знаат кај им е
 
Член од
28 октомври 2010
Мислења
32
Поени од реакции
5
Раул немат да е вклучен во понудата, доколку го зејме Агуеро ќе го зејме за околу 37 милиони, со оглед на тоа што барачката им опадна на Атлетико дека изјави самиот Кун дека сака да си оди. Неговата цена ко што знајме е 35милиони, Ливерпул ето да понудат 37 ќе се поќе од доволно и ето го кај нас... но иаме мали проблеми со лудацине Сити, но би требало да ги одбие, сепак иаме појака историја, ливерпул си е ливерпул. А и ние треба побрзо да реагираме... поточно Кени да реагира со Комоли.
Или би понудиле Јованович и Пачеко плус 25 - 30 милиони. Ама сепак, поекономично би било да понудат 37, сепак Пачеко и Јованович не вредат 7 милиони заедно... Само Јованович е до кај 10тина милиончиња. Но ете, за да се осигураме дека ќе прифатат би понудиле 30 + еден од овие двајца... има петсто милијарди милиони билијарди варијанти. битно да го зејме.

Стеван Џерард го форсираа бенитез и хоџсон пошто немаше кој друг. А и ако Бенитез го изоставаше од составот, ќе леташе од работа побрзо..
Ете и да го изоставаше, кој ќе играше на негово место? Ел Жар? сега бар иаме, тука се хедерсон, Меирелеш, Спиринг, ете ако дојде и Адам.... лом ќе е срединана... се согласувам дека би правеле лом со тројката во средина и во нападот, но не заборавај дека Кени форсира со двајца напаѓачи тактика... којзнае што планира .
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.565
Поени од реакции
11.436
Не барам многу
Аут :
Деген
Кирче
Кончески
Аурелио/Инсуа
Поулсен
Аквилани
Ел Жар
Јованович
Кол
Нгог

Ин :
Хендерсон
Викем
Даунинг
Дан ( ете тој нека е а може и некој друг ) - ама сакам англичани пред се
Сисоко/Бејнс
Мата
Адам ( штом толку се запнале за него а нема потреба )

Фала многу, пријатно!! :D
 

skopje11

И ја би тата , ово радио!!
Член од
3 јуни 2011
Мислења
147
Поени од реакции
36
хахаха ПРЕТЕРУВАТЕ!
миралеш е стварно многу добар и сеуште има цена на пазарот , ако кени не планира да го игра прв состав мора да го продаде поради тоа што за 1 година цената ке му падне уполу.
за агуеро мој коментар е ЗЕМЕТЕГООООООО по секоа цена тогас ке немаме еден суарез туку двајца такви , страшни техницари.
за бек СИСОКО ама ако не иде тој и за КЛИШИ не правам проблем , пошто е барем навикнат на англискиот фудбал и е далеку поискусен од овој ЕНРИКЕ!

ке видиме што ке биде , мене до сега само 2 потега од КЕНИ ми се свигааат а тоа е што го донесе на Енфилд мојот омилен напагач СУАРЕЗ и вториот потег е тоа што читам дека НГОГ ке си оди!!!!!!!!!! :DD
 
Член од
28 октомври 2010
Мислења
32
Поени од реакции
5
Кени не би требало да го пушти Раул. Е сега зависи, ако стигне некоја соодветна понуда зашто да не. Ама за размена Раул, Милан и Дани + 25 за Агуеро, иако можда ќе одам на полагање математика, ама мислам дека е не логично и поскапо одколку пример да понудат 37 милиони... Ете да речеме сите играчи да се по пет милиони (иако се доста поскапи, само Раул е над 15ка) 25 + 15 = 40 така? видите дали пресметав точно... да речеме дека е точно и дека равенката е решена....
Или продолжение има.... има? да! има... 40 = АТЛ: ВИЕ БУДАЛИ СТЕ?!?! на ви 38 и ебете си матер.

Глеам Виш листа на Роземберг... абе брат, добра ти е не велам не. Јас искрено би го остајл Инсуа и Аурелио, или еден од нив, ете Инсуа дека е помлад.
Од играчиве, би ги земал саде Кјаер, Агуеро и Енрике (или Клиши).
 
G

GucciMane

Гостин
Oкеј ти е се... само, на Стиви не му е загарантирано местото... според тоа што чув, Кени му рекол на нашиот ни драг капитен дека со игрите што ги прикажува во последно време и повредите, а во последните натпревари не играше иако беше сепак опоравен, ќе го изгуби местото во првиот состав. И ништо не е чудно тука, сите го знајме менталитетот на Кени, ак не играш убо, и Исус нека си, губиш место... А и сепак, Кени е стопати поголема легенда од Стивен Џерард.
Второ. Раул Меирелеш никаде ти го нема.
Трето. Ак го зејме Агуеро, не биди сигурен дека ќе ги зејме и Даунинг и Арда и Кејхил и Сисоко и Кјаер... највише Даунинг и Кјаер, по можност некој бек, Клиши глеам е пред трансфер, што ме радува, страшен играч е .
Агер, јас него под ИТНО би го шитнал и за без пари, јак е, ама за џабе лебот ни го јаде да го ебам!
Кјаер би го пазарил под итно!

Играчи што би ги земал јас... Агуеро, Кјаер и Клиши.
-----------------------Пепе Рејна----------------
Џонсон---кара/шкртел---Кјаер ---- Клиши
-------------- ----------Лукас--------------------
-------------хедерсон----Џерард/меирелеш-------
----Агуеро------------Керол---------------Суарез ---

Со оглед на тоа што хедерсон мојт ко ништо десно крило да ојт, и имат доста добар центар шут, мојт да го хранит на Керол, Агуеро и Суарез се мрднати, слични се во игра, само што Агуеро е двапати подобра машина, има подобар дриблинг, побрз е и поубиствен, суарез немат завршница уба, а агуеро имат.

Ова е моја желба... ак се исполни, ветувам титули.
Дали ти си гледал англиски фудбал последниве 2 сезони?!? па 90% од головите Арсенал ги примаат поради глупостите на Клиши..ко мало дете го поминуваат.

И да за Стиви се согласувам со Кени, мора да си го заслужи местото у прв тим.
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.360
Поени од реакции
1.057
момци земавте нешто ???
небе друже чекаме другиве да испограбаат се па што ќе остане наше си е ------------------------------------------------> хендерсон е првиот ако си се потрудел да ја прочиташ меѓу редови претходната страна ќе знаеше но подобро вака нели билдате постови
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.565
Поени од реакции
11.436
небе друже чекаме другиве да испограбаат се па што ќе остане наше си е ------------------------------------------------> хендерсон е првиот ако си се потрудел да ја прочиташ меѓу редови претходната страна ќе знаеше но подобро вака нели билдате постови
Ајде бре................. ако не знаеше има и мрзливи луѓе на кои им е мака да бараат ( не го велам ова за дечкото погоре туку општо ) а и ти си тука да дадеш информација затоа сус :D Покажи малку гостопримство :D
--- надополнето: Jun 11, 2011 12:25 AM ---
Дали ти си гледал англиски фудбал последниве 2 сезони?!? па 90% од головите Арсенал ги примаат поради глупостите на Клиши..ко мало дете го поминуваат.

И да за Стиви се согласувам со Кени, мора да си го заслужи местото у прв тим.
Клиши е тешко дрво. Ама па за 5 милиони ( ако е вистина ) можи да пробаме. Го имаме Стив Кларк па можи ќе го среди за дефанзивата? И Глен беше таков ( добро не до толку ) ама сепак......како и да е јас би го сакал Али Сисоко!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Ајде бре................. ако не знаеше има и мрзливи луѓе на кои им е мака да бараат ( не го велам ова за дечкото погоре туку општо ) а и ти си тука да дадеш информација затоа сус :D Покажи малку гостопримство :D
--- надополнето: Jun 11, 2011 12:25 AM ---

Клиши е тешко дрво. Ама па за 5 милиони ( ако е вистина ) можи да пробаме. Го имаме Стив Кларк па можи ќе го среди за дефанзивата? И Глен беше таков ( добро не до толку ) ама сепак......како и да е јас би го сакал Али Сисоко!
druze rabotam dvokratno i porucek inoke taka da nemam vreme mn mn da gledam za mojot klub ne pak za drug :))
 
Член од
28 октомври 2010
Мислења
32
Поени од реакции
5
Дали ти си гледал англиски фудбал последниве 2 сезони?!? па 90% од головите Арсенал ги примаат поради глупостите на Клиши..ко мало дете го поминуваат.

И да за Стиви се согласувам со Кени, мора да си го заслужи местото у прв тим.
Глеам фудбал, немај гаље ти ич за то... Клиши не е крив што цела одбрана на Арсенал е поголема рупа и од озонскана дупка... но ајде... и онака поќе го сакам Енрике, или сеа ќе речеш дека и тој е дупка?

За Стиви и Кени ситуацијата, да сум на негово место јас, Стиви нема да го планирам во првите 11мина и ќе му дам до знаење за тоа... е послем да видите како стварно игра Стиви Џ. Ако не... ајт.
 

skopje11

И ја би тата , ово радио!!
Член од
3 јуни 2011
Мислења
147
Поени од реакции
36
ме интерсира вашето мислење за АГУЕРО!
Јас искрено многу го сакам во тимот , вие ?
дали ни е потребен и што е најважно ДАЛИ СИТЕ ОВИЕ ШПЕКУЛАЦИИ СЕ БАРЕМ МАЛКУ ВИСТИНИТИ ??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom