Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Barton

Quote
Games: 32
Goals: 4
Assists: 9
Passing Completion Percentage: 75%
Aerial Duel Success: 41%
Fouls Committed Per Game: 1.3
Yellow Cards: 8
Red Cards: 0
MOTM: 6
Tackles Per Game: 2.5
Interceptions Per Game: 1.7
Clearances Per Game: 0.70
Key Passes Per Game: 2.53
Successful Crosses Per Game: 3
Successful Long Balls Per Game: 6
Successful Dribbles Per Game: 0.40
Dispossed Per Game: 1.8
Turnovers Per Game: 1.1​

Adam

Quote
Games: 35
Goals: 12
Assists: 8
Passing Completion Percentage: 72%
Aerial Duel Success: 56%
Fouls Committed Per Game: 2.0
Yellow Cards: 11
Red Cards: 0
MOTM: 5
Tackles: 2.1
Interceptions: 2.1
Clearances: 2.8
Key Passes Per Game: 2.06
Successful Crosses Per Game: 1
Successful Long Balls Per Game: 7
Dispossed Per Game: 1.8
Turnovers Per Game: 1.3​

Henderson

Quote
Games: 37
Goals: 3
Assists: 4
Passing Completion Percentage: 81%
Aerial Duel Success: 40%
Fouls Committed Per Game: 0.70
Yellow Cards: 2
Red Cards: 0
MOTM: 1
Tackles: 1.6
Interceptions: 1.7
Clearances: 1.0
Key Passes Per Game: 2.22
Successful Crosses Per Game: 1
Successful Long Balls Per Game: 4
Dispossed Per Game: 0.60
Turnovers Per Game: 1.2​
McCarthy

Quote
Games: 24
Goals: 3
Assists: 1
Passing Completion Percentage: 84%
Aerial Duel Success: 29%
Fouls Committed Per Game: 1.3
Yellow Cards: 2
Red Cards: 0
MOTM: 1
Tackles: 2.7
Interceptions: 2.3
Clearances: 1.3
Key Passes Per Game: 0.83
Successful Crosses Per Game: 0
Successful Long Balls Per Game: 2
Dispossed Per Game: 0.90
Turnovers Per Game: 1.1
Признавам го украдов од Red And White Kop форумот ама еве какви статистики имаа Бартон,Адам,Хендерсон и МекКарти....со овие плејмејкери сме поврзани летово а наводно Сандерленд ја одбил нашата понуда од 13 м фунти за Хендерсон барале 20м или така нешто....морам да признам според статистикава Хендерсон а посебно МекКарти изгледа импресивно...
Инаку сега засега сме во преговори со мн играчи така да не треба да очекуваме во наредниве 5-6 дена ништо да биди објавено само медиумите ке погодуваат со кои играчи сме поврзани.....
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.482
Поени од реакции
4.052
Пријателе секоја чест за почитувањето на кладбата што ја имавме. Гледам уште ти стои аватарот што ти го дадов. Заврши сезоната, зошто не го тргаш? Или се заљуби во Кајт? :)
--- надополнето: Jun 2, 2011 3:04 PM ---

Од шо беше таков плачко и голем талент заврши во второ разредна германска екипа.

Шо се мени тиче може комотно да си остане тамо. Разочара Кјаер (бар мене ме разочара де)
Брат нели се кладивме на 6 месеци милам дека беше 3 Март .А иначе Кајт нај го неќам од вашите. Ако дозволуваш би сакал да го тргнам?
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Брат нели се кладивме на 6 месеци милам дека беше 3 Март .А иначе Кајт нај го неќам од вашите. Ако дозволуваш би сакал да го тргнам?
Ич не помнам. Јас до крајот на сезоната мислев оти беше. Не е битно, тргни го слободно, па наредната сезона со нови кладби. :)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
А инаку за Кјаер....незнам шо чекат нашите кога самиот изјавува дека сон му е да игра за Ливерпул....тој е тип на играч ист како Агер, знае да работи со топка, добар техничар мегу другото....мислам оти тој е идеален играч за нашата одбрана....
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.482
Поени од реакции
4.052
Ич не помнам. Јас до крајот на сезоната мислев оти беше. Не е битно, тргни го слободно, па наредната сезона со нови кладби. :)
Договорорено се надевам дека следната сезона за титула ќе се борат најтрофејните англиски клубови.Поздрав:)
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Од сите четворица би го избрал Адам, од друга страна, Бартон најмалку сакам да дојде. Едноставно ликот не ми одговара за у Ливерпул.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Од сите четворица би го избрал Адам, од друга страна, Бартон најмалку сакам да дојде. Едноставно ликот не ми одговара за у Ливерпул.
Не е само да не одговара туку има 28 години и за да го купиме треба да дајме 10тина мил фунти шо за 28 годишен фудбалер е премногу башка е многу проблематичен ке внеси негативна атмосфера во соблекувалната....би бил изненаден Кени ако испрати понуда за него....како шо гледам Кени почна да бара замена за Џерард...мислам оти МекКарти пред се би бил идеална замена за него.....ке видиме шо ке се случува летово како и да е ке биди многу интересно
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.556
Поени од реакции
11.415
Од сите четворица би го избрал Адам, од друга страна, Бартон најмалку сакам да дојде. Едноставно ликот не ми одговара за у Ливерпул.
Бартон е затвореник. Уште тој ни фали и официјално да не прогласат за банда :D
Типот пред извесно време беше пуштен на условно така да не фала. Плус колегата објасно дека има 28 години ( годинава полни 29 ) така да не е во склоп со нашата политика. Адам ќе да е најдоброто решение пошто Мек Карти и Хендерсон се сеуште млади. Само мислам дека се чека за Адам да се види што ќе се направи со Аквилани. Ама едно знам - летово ќе ја имаме можеби најсилната средина на светот (y)
Стиви,Раул,Лукас,Спиринг,Шелви и уште еден од овие што ги набројувавме: Адам,Аквилани,Мек Карти,Хендерсон......а можеби и двајца тоа не би ме чудело. Ќе имаме 4-5 играчи спремни да играат кога е потребно.
--- надополнето: Jun 2, 2011 6:19 PM ---
А инаку за Кјаер....незнам шо чекат нашите кога самиот изјавува дека сон му е да игра за Ливерпул....тој е тип на играч ист како Агер, знае да работи со топка, добар техничар мегу другото....мислам оти тој е идеален играч за нашата одбрана....
Добар е Кјаер само некако имаше слаба сезона во Волфсбург.
Од друга страна пак сите во Волфсбург беа тешки дрва - за малку ќе испаднеа. Башка типов играше добро во Палермо и Данска. Не знам дали е паметно да се земи меѓутоа типот изрази желба.
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Бартон е затвореник. Уште тој ни фали и официјално да не прогласат за банда :D
Типот пред извесно време беше пуштен на условно така да не фала. Плус колегата објасно дека има 28 години ( годинава полни 29 ) така да не е во склоп со нашата политика. Адам ќе да е најдоброто решение пошто Мек Карти и Хендерсон се сеуште млади. Само мислам дека се чека за Адам да се види што ќе се направи со Аквилани. Ама едно знам - летово ќе ја имаме можеби најсилната средина на светот (y)
Стиви,Раул,Лукас,Спиринг,Шелви и уште еден од овие што ги набројувавме: Адам,Аквилани,Мек Карти,Хендерсон......а можеби и двајца тоа не би ме чудело. Ќе имаме 4-5 играчи спремни да играат кога е потребно.
Да не претера малце :D
Може ќе имаме еден од најдобрите средни редови во ПЛ ама не и во светски рамки... :)

Од друга страна, може ќе го скрпиме најдобриот напад у ПЛ. Посебно ако дојде Агуеро :P
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.556
Поени од реакции
11.415
Да не претера малце :D
Може ќе имаме еден од најдобрите средни редови во ПЛ ама не и во светски рамки... :)

Од друга страна, може ќе го скрпиме најдобриот напад у ПЛ. Посебно ако дојде Агуеро :p
Не :D Сериозно ќе имаме неколку страшни играчи па така да едни од најдобрите во светот ќе сме на таа позиција. Одличен прв тим и одлична клупа
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Гледате оти можиме да поминиме 10тина поста без да се спомнуват Агуеро,Мата и Хазард....:D
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1393674/Liverpool-close-Blackburns-Phil-Jones-Sunderlands-Jordan-Henderson.html
Инаку незнам колку е ова точно ама ке даваме 30 милиони за Фил Џонс и Хендерсон...стварно се можи најталентираните играчи од Англија ама е преголема коцка да се фрлат 30 милиони за овие двајца....
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.556
Поени од реакции
11.415
Не бе не е вистина. Нема нашиве толку да дадат.Само не знам со кој ум 13 милиони за Хендерсон дале а па овие од Сандерленд одбиле :ROFLMAO:
Можи вистина дечково е талентиран ама мислам дека ова со цената е претерување.
Ако е вистина дека Јанг отишол во Јунајтед очекувајте го Даунинг кај нас ;)
И еден од оние копиљаците од Шпанија :D
 

skopje11

И ја би тата , ово радио!!
Член од
3 јуни 2011
Мислења
147
Поени од реакции
36
hahahah ARBILOA objavil na svojot twiter deka mu cestita na MATA za preselbata vo LFC za da posle 2 min toa da go izbrise ............. znaci ima nesto :DDDDDDDDDDD inaku si ja zaboraviv lozinkata i zatoa si napraviv slicen user skopje1-skopje11
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
hahahah ARBILOA objavil na svojot twiter deka mu cestita na MATA za preselbata vo LFC za da posle 2 min toa da go izbrise ............. znaci ima nesto :DDDDDDDDDDD inaku si ja zaboraviv lozinkata i zatoa si napraviv slicen user skopje1-skopje11
Не се надевај дека има нешто...... пред едно 2 саати се откри дека сторијата за Мата била само лажен твитер на кого сите наседнаа!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom