Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Нема посмешна страна од оваа LFC Transfer Speculations.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Живи глупости. Пратев една-две недели додека ја укопчам што срање е. Ја тргнав од омилените страници одамна.
:pos2: Ај што сите играчи ги купи Ливерпул, ама па и се некој ги гледа тие играчи на аеродромот во Ливерпул. Или па некој слетува во Манчестер и со такси идел до Ливерпул за да останело во тајност. Дефинитивно пресмешно незнам зашто си ја избришал секој ден си ја отварам да си се изнасмеам :)
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Се додека играат Лукас и Нгог се во прв состав нема да има ништо од Ливерпул ...Исто така додека не се купат барем две крила и еден напаѓач ...Одбраната е донекаде солидна, но Шкртел и Кончески знает да е заебаат бајаги работата ...Последно го следам Шкртел, човекот ги направи сите киксови за головите, секој гол падна од кај него, Во воздушни дуели е тетално дезориентиран, секогаш ги губи дуелите. Кончески си е приказна за себе ...А најголемиот виновник е Хоџсон кој се надевам ќе биде протеран после овој меч или после мечот со ман утд во недела, пошто го следам во изјавите сака да укаже дека подобро е да се прават трансферите во лето а сега сака да одложи демек тогаш тимовите биле спремни да ги продадат главните играчи...А тој не знае дека ако не се засили ливерпул зимава, ќе завршиме можда и 15 место ако не и на граница на зона за испаѓање, пошто нема играчи, а еден да се повреди менува се. А тоа значи дека на лето ги губиме главните играчи, Торес и Жерард ќе си заминат сигурно пошто сакаат титули а не чампион шип лига! ....Денес не очекувам ништо со Блакбурн освен мизерна игра, како и секогаш на гости, а моронот изјави дека ќе ги одмарал Торес или Жерард наредниве мечеви...Многу постигнаа со клубов па ќе ги одмарал....значи човеков нема три чисти, Ај тоа не знае ни измена да направи, сите тренери кога не оди менуваат во 60 минута, а тој чека до 80 плус...Значи се потребни големи промени, преродба со 100 чекори :) ...ама да се направат квалитетни промени...ама со ваква стратегија на менаџериве не знам.
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
135
Поени од реакции
4
преродба ама со нов човек на чело на армијата, кој ќе испадне и ќе рече тука згрешив и ќе ја прифати вината кајнего а не како овој гремлинов сите му се криви само тој е прав и него слушале играчите :jaj:
во последно време читам агер се почесто е поврзуван со јуве, глен џонсон исто така со јуве , аквилани веќе е нивни , а јуве ни го нуди јакинта ......не сваќќаат ли дека им го лупаат а не го сеќаваат ееј дојдовме до дното , торес си оди 100% во барса ке оди поради сите шпанци што се таму , џерард неверувам да го напшти клубот се додека не освои премиер лига сонего а за реина де си оди де не си оди и он незнае што кажува а и шит.ком ја прават уште толку изменета секоја реченица што ја кажуваат........зимово најмалку 3 и налето 5 и ливерпоол ќе биде спремен за излез во европа а со овие 20 играчи малку се само за во премиер а не па за други купови и слично.....и мора да се купат двајца класаа играчи оти вака само од џерард и торес зависиме
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
:pos2: Ај што сите играчи ги купи Ливерпул, ама па и се некој ги гледа тие играчи на аеродромот во Ливерпул. Или па некој слетува во Манчестер и со такси идел до Ливерпул за да останело во тајност. Дефинитивно пресмешно незнам зашто си ја избришал секој ден си ја отварам да си се изнасмеам :)
:pos2: :pos2::pos2: Да да а и плус пишуваат за 11564146465 играчи дека наводно сме ги купиле и после кога ќе купиме еден од нив демек еве тие рекле :pos2: па фала богу од 1 милион играчи еден ќе погодат!!

--- надополнето ---

http://www.tribalfootball.com/articles/hamburg-chief-only-wigan-not-liverpool-have-made-elia-offer-1365731
Збогувајте се и од Елиа, само Виган испратиле понуда за него а не вие.:)
Виган испратиле но само за позајмица и таа понуда била одбиена и сега се чека некој да понуди пари или Елиа останува во Хамбург!!Реков јас дека овие нашиве се неспособни ама кој да ме слушне!! Инаку денес мислам дека стартува Азискиот куп така да ништо и од Хонда!!!! Како и да е може да се купи но потака а како што знам за руските екипи рокот е продолжен но како што рече мастер ако чекаме до тогаш ќе пропаднеме!!! Не знам стварно ваква неспособна управа немам видено!!! Уште чекам да ме демантираат ама засега ништо!!!

--- надополнето ---

Се додека играат Лукас и Нгог се во прв состав нема да има ништо од Ливерпул ...Исто така додека не се купат барем две крила и еден напаѓач ...Одбраната е донекаде солидна, но Шкртел и Кончески знает да е заебаат бајаги работата ...Последно го следам Шкртел, човекот ги направи сите киксови за головите, секој гол падна од кај него, Во воздушни дуели е тетално дезориентиран, секогаш ги губи дуелите. Кончески си е приказна за себе ...А најголемиот виновник е Хоџсон кој се надевам ќе биде протеран после овој меч или после мечот со ман утд во недела, пошто го следам во изјавите сака да укаже дека подобро е да се прават трансферите во лето а сега сака да одложи демек тогаш тимовите биле спремни да ги продадат главните играчи...А тој не знае дека ако не се засили ливерпул зимава, ќе завршиме можда и 15 место ако не и на граница на зона за испаѓање, пошто нема играчи, а еден да се повреди менува се. А тоа значи дека на лето ги губиме главните играчи, Торес и Жерард ќе си заминат сигурно пошто сакаат титули а не чампион шип лига! ....Денес не очекувам ништо со Блакбурн освен мизерна игра, како и секогаш на гости, а моронот изјави дека ќе ги одмарал Торес или Жерард наредниве мечеви...Многу постигнаа со клубов па ќе ги одмарал....значи човеков нема три чисти, Ај тоа не знае ни измена да направи, сите тренери кога не оди менуваат во 60 минута, а тој чека до 80 плус...Значи се потребни големи промени, преродба со 100 чекори :) ...ама да се направат квалитетни промени...ама со ваква стратегија на менаџериве не знам.
До негде си во право ама Лукас и Нгог се одлични играчи!!! Не зборувај за инает сега и сам знаеш дека играат добро!! Се навикнавте лани слаби беа и ајде сега по нив ќе пцуеме!! Тука ти се крилата уствари немаме крила...тука е одбраната...чекај и неа ја немаме...па Торес - типот игра кога ќе посака!! Кога не сака изигрува манекенка! Пцуј по овие не по Лукас и Нгог кои даваат 200% од себе и се едни од ретките што играат во моментов!!

--- надополнето ---

Едит: Азискиот куп стартува на 7ми ( заборавив дека видов од оние копуците lfc t s ) Грешка се повторно. Но сеедно сепак нема време за Хонда!!!
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
zosto vikate NGOG e slab ... pa ovaa godina da imavme uste eden napagac kako nego odnosno vo napad da igraa NGOG NGOG 100 ptosot bojle ke bese odkolku TORES NOGOG .... tores nema zelba za igra ne e vo forma!
koga ednas pominal covek go pretrcal i dal gol nikogas !!!! ne e toj tores od pred 2-3 godini

za lukas neam komentar se bori se ubavo no mislam deka dzerard-morales se dobri za sredina ..
zimoska ni trebe elija i ( honda ili suarez )
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
zosto vikate NGOG e slab ... pa ovaa godina da imavme uste eden napagac kako nego odnosno vo napad da igraa NGOG NGOG 100 ptosot bojle ke bese odkolku TORES NOGOG .... tores nema zelba za igra ne e vo forma!
koga ednas pominal covek go pretrcal i dal gol nikogas !!!! ne e toj tores od pred 2-3 godini

za lukas neam komentar se bori se ubavo no mislam deka dzerard-morales se dobri za sredina ..
zimoska ni trebe elija i ( honda ili suarez )
Коментарот ти е на место!!!
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Liverpool: Reina, Johnson, Konchesky, Skrtel, Kyrgiakos, Lucas, Gerrard, Cole, Maxi, Ngog, Torres
Subs: Gulacsi, Agger, Kelly, Kuyt, Poulsen, Babel, Jovanovic


Мастер излеа ти не ги пратиш Ливерпул оваа сезона.....Лукас и Нагог се играчите кој го оставаат срцето на теренот.Лукас ги креира нападите со Џонсон заедно скоро за секој гол,да не е Нагог тешко дали и ќе даеме некој гол.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Liverpool: Reina, Johnson, Konchesky, Skrtel, Kyrgiakos, Lucas, Gerrard, Cole, Maxi, Ngog, Torres
Subs: Gulacsi, Agger, Kelly, Kuyt, Poulsen, Babel, Jovanovic

Мастер излеа ти не ги пратиш Ливерпул оваа сезона.....Лукас и Нагог се играчите кој го оставаат срцето на теренот.Лукас ги креира нападите со Џонсон заедно скоро за секој гол,да не е Нагог тешко дали и ќе даеме некој гол.
WTF ??? Цел ден се чудам како ова е можно?? Стариов изгледа почна да се губи!!! Па како по ѓаволите Агер и Аурелио седат на клупа а овие дебили играат?? Како тоа Инсуа ќе се продаде??? Овие не се салам!!! Не се нормални!!! Идиоти! Кретени!!! :tapp::nerv::nerv::nerv:
 
G

GucciMane

Гостин
Liverpool: Reina, Johnson, Konchesky, Skrtel, Kyrgiakos, Lucas, Gerrard, Cole, Maxi, Ngog, Torres
Subs: Gulacsi, Agger, Kelly, Kuyt, Poulsen, Babel, Jovanovic


Мастер излеа ти не ги пратиш Ливерпул оваа сезона.....Лукас и Нагог се играчите кој го оставаат срцето на теренот.Лукас ги креира нападите со Џонсон заедно скоро за секој гол,да не е Нагог тешко дали и ќе даеме некој гол.
Аурелио пак мистериозно исчезна...:tapp:
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
што мислите за вечерашниов натпревар? победа или ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom