Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363


Be afraid, be very afraid!

Со Кончески по левата страна, и со Макси кој е тотално не заинтересиран за одбраната исто така по левата страна...... Ленон ке биде ко на полигон за точак!

Инаку..... не дека го сакам Поулсен, и не ме прајте луд, баш за оваа утакмица и Лукас да беше слободен ја би го седнал!
Мора жустар играч на Модра Ванѓа.... дечкото не може да игра против груби играчи, така да според мене очекувам Поулсен да го затвори и тоа како добро Модрич!

Добро е шо Н’гог игра од старт..... Галас и Кабул се насилни играчи, не би сакал да и двајцата се концентрираат само на Торес, вака малку од малку ке му се олесни работата.

Инаку со господ напред во дуелите со Крауч.... ке биде желен за докажување!


ПС. Бејл нема ни да прдне..... Дурацел чим е тука, ако сака и двајца Беловци (не нашио пејач да се разбереме) да играат

Ај малце поопширно сеа !

Како шо и кажав, Ленон ке биде ко на пологон за точаци........ и ....... така и биде. Реков јас дека Кончески и Макси на иста страна ЈОК! Да беше Кајт таму друго ке беше!

Гледам сеа задовлони од играта, али мене ми се чини дека изглеа сте го гледале само првото Полувреме. ДАЛИ НЕКОЈ ГО ГЛЕДАЛ ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ ?
Повторно онаа игра на Хоџсон држ се назад, за да не примаме гол.....таква тактика применува на нас противници од типот на Хул, Стоул, Фулам па и Тотнехем, а што стана сеа.... тие екипи не надминаа нас!

Со што заслуживме ние да добиеме менаџер кој има размислување за тоа како да ја задржи средината на табелата, и кој мисли дека Ливерпул е тим од типот на Фулам или Стоук или шо ти знам кој!



Ова што се случува е катастрофа.....трагедија, која мора брзо да се реши затоа што ако не се реши тогаш нема шанси да се вратиме назад во наредните 10 години!


Вчерашните постови на Твитерот на Пол Далглиш, синот на Кени:

My biggest fear at the moment is our standards seem to of disappeared.Great men took many years to create our standards.Now we accept 2nd...

Credit to Spurs. Well worth their victory, they missed a pen, had a goal chalked off and carra blocked on the line. LFC unlucky? Not for me.

As Shankly said "aim for the sky and you'll reach the ceiling, aim for the ceiling and you'll stay on the floor" We must aim for the sky!


Прочитајте ги добро..... и кажете дали се сложувате со него!

--- надополнето ---

Не дека се ситам на повредата али:

Carra injury latest
28th Nov 2010 - Latest News

Roy Hodgson fears Jamie Carragher dislocated his shoulder during Sunday's 2-1 Barclays Premier League defeat to Tottenham Hotspur.

Liverpool's No.23 will have the injury further assessed at Melwood on Monday.

"We think Jamie has disclocated his shoulder which is a real blow for us and for him," Hodgson told his post-match press conference.

"I don't know at this stage how long Jamie will be out for but I would think it will be quite long because it's a serious injury.

"It is a blow for us. Agger is still out injured and we are not really that well blessed for centre-halves.

"We are now without Steven Gerrard and Jamie for a period of time - both of whom are the lifeblood of this club."

Author: Steve Hunter


Можеби конечно ке му текне на Фосилот дека во нашите редови го имаме најталентираниот Шкотски фудбалер!

--- надополнето ---

Инаку за „оние“ кои што велеа дека се е во ред со Пепе и Торес.....

Клик тука!

--- надополнето ---

Прочитајте го ова..... подобро напишано здравје!

Ако ве мрзи , тогаш скролај надоле и прочитај за оценките ..... ке ви стане јасно колку одиграл Ливерпул!

КЛИК
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Ај малце поопширно сеа !

Како шо и кажав, Ленон ке биде ко на пологон за точаци........ и ....... така и биде. Реков јас дека Кончески и Макси на иста страна ЈОК! Да беше Кајт таму друго ке беше!

Гледам сеа задовлони од играта, али мене ми се чини дека изглеа сте го гледале само првото Полувреме. ДАЛИ НЕКОЈ ГО ГЛЕДАЛ ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ ?
Повторно онаа игра на Хоџсон држ се назад, за да не примаме гол.....таква тактика применува на нас противници од типот на Хул, Стоул, Фулам па и Тотнехем, а што стана сеа.... тие екипи не надминаа нас!

Со што заслуживме ние да добиеме менаџер кој има размислување за тоа како да ја задржи средината на табелата, и кој мисли дека Ливерпул е тим од типот на Фулам или Стоук или шо ти знам кој!



Ова што се случува е катастрофа.....трагедија, која мора брзо да се реши затоа што ако не се реши тогаш нема шанси да се вратиме назад во наредните 10 години!


Вчерашните постови на Твитерот на Пол Далглиш, синот на Кени:

My biggest fear at the moment is our standards seem to of disappeared.Great men took many years to create our standards.Now we accept 2nd...

Credit to Spurs. Well worth their victory, they missed a pen, had a goal chalked off and carra blocked on the line. LFC unlucky? Not for me.

As Shankly said "aim for the sky and you'll reach the ceiling, aim for the ceiling and you'll stay on the floor" We must aim for the sky!


Прочитајте ги добро..... и кажете дали се сложувате со него!

--- надополнето ---

Не дека се ситам на повредата али:





Можеби конечно ке му текне на Фосилот дека во нашите редови го имаме најталентираниот Шкотски фудбалер!

--- надополнето ---

Инаку за „оние“ кои што велеа дека се е во ред со Пепе и Торес.....

Клик тука!

--- надополнето ---

Прочитајте го ова..... подобро напишано здравје!

Ако ве мрзи , тогаш скролај надоле и прочитај за оценките ..... ке ви стане јасно колку одиграл Ливерпул!

КЛИК
А шо велам јас цело време тркала едни.....инвалиди едни

--- надополнето ---

Вилсон Вилсон ВИлсон...ама не ....вас не ви се слушаше досега!!! Шенкли го цитирав милион пати ама и тоа не ви се гледа....кретени
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
135
Поени од реакции
4
А шо велам јас цело време тркала едни.....инвалиди едни

--- надополнето ---

Вилсон Вилсон ВИлсон...ама не ....вас не ви се слушаше досега!!! Шенкли го цитирав милион пати ама и тоа не ви се гледа....кретени

што плукаш по нас не сме ние тие кој треба да го игра вилсон......... а касано момчето е без чувство на осет али е многу добар играч .....зимово можеме да земеме двајца напаѓачи ако имаме среќа на исти начин. тоест сидни гову од панатинајкос во зимскиот преоден рок ќе си бара нов тим и ќе биде фри а слично нешто и со касано може да се случи .....па би можеле да ги земеме со договор од минимум една година ако се покажат добро со можност и да го продолжат ....додека не составиме некој асален тим почнувајки од менаџери , тренери , директори и се по список останато ливерпул ќе тоне и ќе тоне а со ваа конструкција која што ја имаме сега тешко дека 7 ќе бидеме годинава ,
лани имавме голема среќа поради тоа што портсмунт се одкажа од лига европа а имаа право за настап како финалисти на англискиот куп
одбрана имаме екстра лани цела сезона кутриот бенитез ја прокоцка само за тројца , инсуа...лукас...нгог и на крај одкога ги направи играчи дојде паметниот орел и на позајмица му ги прати и сака да ги продава а да носи пензионери ..... имам уште многу да пишувам али во некој нареден пост
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Извадок од текстот што го има стаено суперстар: There is absolutely nothing defensible about the Hodgson approach whatsoever. This is NOT a mid table squad! Roy, THIS IS NOT A MID-TABLE SQUAD!!! This is a club packed with Internationals, with one of the world’s best strikers, world’s best midfielders and world’s best goalkeepers. It has England’s right back, Portugal’s central midfielder and a plethora of other class players….. and we are level on points with 2 of last year’s promoted teams after almost half a season.

...и твитовите на Пол Далглиш се исто така бесценети, посебно еден твит од пред некое време, дека другите екипи веќе не го осеќаат стравот коа играат со Ливерпул!


 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
А шо велам јас цело време тркала едни.....инвалиди едни

--- надополнето ---

Вилсон Вилсон ВИлсон...ама не ....вас не ви се слушаше досега!!! Шенкли го цитирав милион пати ама и тоа не ви се гледа....кретени
сите тука мислиме само најдобро за клубот и секој си го кажува своето мислење.....припази што пишуваш....!!!!!
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Зашто Стивен Џерард не играше со Тотенхем? Што му е ?
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Освен Ѕола,друг играч шо би се снашол во Англиско е дефинитивно Касано...Само малиот мн темпераментен се плашам да не испадне ко Балотеило ко шо праеше во Интер.Иначе сум за да го земат,дечкото мн би помогнал во нападот.
А за Кара има и добра ствар од тоа.Ќе може да се испроба Вилсон и да се види дали ќе се снајде во ПЛ.
Иначе Роземберг никој не си иде ако сезонава завршиме и 10ти.Цел тим ја знае кризата во тимот која се дешава 2ве години.Сеа се чека само да се заврши сезонава со максимална позиција шо може да се извлече и се чека летниот преоден рок и играчите шо ќе се донесат и шитнат.Сите чекаат да се среди тимот.Е од наредна сезона ако се нема резултати е тоаш очекувај распаѓање на тимот.Вака барем ја мислам.Ама рачунај дека пола и више нема да си идат пошо играат во Ливерпул пошо го поштуваат како клуб а не за пари.Е сеа шо се инатат и шо неможат да сврзат 3 победи по ред тоа е друга работа.Ама уверен сум дека ќе се среди и тоа.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
знаете што се мислам цел ден денес....без Џерард и Кара....кој ли сега ќе ни биде капитен....јас знам дека коа овие двајца не играа, беше лукас.....ама дали пак ќе биде тој во четврток?! Не дека ми смета..напортив максимално ме импресионира дечкото сезонава.....ама незнам!!!
 
Член од
12 април 2010
Мислења
491
Поени од реакции
143
знаете што се мислам цел ден денес....без Џерард и Кара....кој ли сега ќе ни биде капитен....јас знам дека коа овие двајца не играа, беше лукас.....ама дали пак ќе биде тој во четврток?! Не дека ми смета..напортив максимално ме импресионира дечкото сезонава.....ама незнам!!!
Мислам дека заменик на заменикот капитен ни е Кајт:pos2:
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
967
Поени од реакции
833
знаете што се мислам цел ден денес....без Џерард и Кара....кој ли сега ќе ни биде капитен....јас знам дека коа овие двајца не играа, беше лукас.....ама дали пак ќе биде тој во четврток?! Не дека ми смета..напортив максимално ме импресионира дечкото сезонава.....ама незнам!!!
Reina !
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Кајт беше 3 капитен по ред дур беше Рафа.Али со Хоџо се е можно.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
знаете што се мислам цел ден денес....без Џерард и Кара....кој ли сега ќе ни биде капитен....јас знам дека коа овие двајца не играа, беше лукас.....ама дали пак ќе биде тој во четврток?! Не дека ми смета..напортив максимално ме импресионира дечкото сезонава.....ама незнам!!!
Kako vaka prasuvas, izglea ne sledis ic ti vo Liverpool so se desava. Sleden kapiten definitivno Konceski nemoj da ve cudi uopste:salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom