Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ајде...... почнувајте со анализи!



јас си стојам на ставот дека грешат во просек по двајца.....па би сакал овојпат тоа да се Кончески и Полсен......со Аурелио и Лукас.....иначе ми се свиѓа формацијата.....незнам ти шо мислиш..!!! Поздрав
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Шо мислите кој го изјавил ова?
"We don't go to Tottenham fearing we're not going to win the game. We go there believing we can win and that is what we're going to try and do."
Иначе побеџујме во недела.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Шо мислите кој го изјавил ова?


Иначе побеџујме во недела.

Хоџсон сигурно не......... ова е некој како и повообичаено кој се обидува да намали штетата која ја направил Хоџсон!

Најверојатно Карагер!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Хоџсон сигурно не......... ова е некој како и повообичаено кој се обидува да намали штетата која ја направил Хоџсон!

Најверојатно Карагер!
Хоџсон, Хоџсон. Да се чудиш. А и се познава со последниот дел од цитатот, тоа "that is what we're going to TRY and do."
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Хоџсон, Хоџсон. Да се чудиш. А и се познава со последниот дел од цитатот, тоа "that is what we're going to TRY and do."
[/COLOR]LFC Transfer Speculations Roy Hodgson ' It Will Be A Great Surprise If We Win Sunday':pos2::kesa::nesvest::uvo:


Уште еден доказ дека Дедото заборав веке што зборува........ има ли доктор во куќава?:tv:

Инаку најверојатно.... Карлтон Кол ке биде нов играч во Јануари!

ЛИНК
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Лукас не игра ради црвениот картон.2 утакмици пауза,оваа му е задна.
Иначе топ формација и очекувам победа дефинитивно.Време е Тотенхем да падне,неможе со овој ритам да игра цела сезона..Само овие играчи им се немаат други.Дефинитивно од оваа утакмица Тотенхем паѓа.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Нема да игра Ван дер Варт за нив?
За Бејл ич не сум загрижен искрено речено. Многу поимресивен е во евро-натпреварите. Коа ќе ми текне дека против Јунајтед не мрдна од Невил, сега сум сигурен дека Кајт ќе биде ставен на него и нема да има никаков проблем. А ако ораторот Хоџсон го остави Бејл на Џонсон, тогаш ќе има и те каков проблем.

Исправка, Рафаел бил оној шо го чуваше со Јунајтед, не Невил. :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Ако излеземе со оној состав ќе не потопат!!!

--- надополнето ---

Хоџсон, Хоџсон. Да се чудиш. А и се познава со последниот дел од цитатот, тоа "that is what we're going to TRY and do."
Да не имаш грешка ??? Стариот не би кажал такво нешто!! Или пак ги згрешил апчињата...се бидува!!!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Уште еден доказ дека Дедото заборав веке што зборува........ има ли доктор во куќава?:tv:

Инаку најверојатно.... Карлтон Кол ке биде нов играч во Јануари!

ЛИНК
Прилично сум сигурен во ова!!! Па ако е ова вистина сакам нечија глава!!! Хоџсон,Комоли...не знам кој ама некој мора да си оди!!! Наместо да купиме некој како Хазард,Џонсон,Џервињо,Нзогбиа,Пајет .......ние трчаме по Кержаков,Кол,Некојси посран дефанзивец ,Зиглер и не знам уште кој.........па добро бе има некој одговорен за трансфери??Нели Комоли ќе беше???Или и тој е будала како стариов ??? Добро бе луѓе што е со кретениве??? Овие ум немаат изгледа!!! Кол ??? Није могуче....па није ваљда ???!! Па нека вложат зимава 25 милиони + бабел и нека земат 2 од горенаведените играчи и крај!!! на лето Аква + уште некој што ќе летне и ете ви го тимот....со 30 милиони супер тим ќе се направи!!! А вака и 500 милијарди да дадат џабе е!!! Се некои срања од играчи ќе се купуваат!!! Само жалам што не сум газда !!!Па колку глави ќе паднеа досега тоа чудо ќе беше!! Значи кога се шпекулира за Хазард,Адам итн одма наредниот ден се испоставува дека не е вистина!!! Ама кога е некој инвалид во прашање тогаш вистина е!! Како еднаш не се погоди некој салам играч да се купи!!! Па у пичку материн да фатат и Комоли и Хенри и сите до еден ако е вистина ова!!! Ама ајде...може ќе заврши работа!!! Колку Кончески и Поулсен!!!

--- надополнето ---

Чисто процедурално ... Зошто ќе не потопат? Што е слабоста според тебе?
Поулсен,Кончески,Карагер!!! А и другиве се тешки дебили кога се во прашање значајни утакмици!!! Па дали сте свесни дека 2 години немаме тепано појака екипа надвор??? Последно беше Вила лани!!! А за појака од Вила ....па Јунајтед ќе да беше( 1 - 4)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363


Be afraid, be very afraid!

Со Кончески по левата страна, и со Макси кој е тотално не заинтересиран за одбраната исто така по левата страна...... Ленон ке биде ко на полигон за точак!

Инаку..... не дека го сакам Поулсен, и не ме прајте луд, баш за оваа утакмица и Лукас да беше слободен ја би го седнал!
Мора жустар играч на Модра Ванѓа.... дечкото не може да игра против груби играчи, така да според мене очекувам Поулсен да го затвори и тоа како добро Модрич!

Добро е шо Н’гог игра од старт..... Галас и Кабул се насилни играчи, не би сакал да и двајцата се концентрираат само на Торес, вака малку од малку ке му се олесни работата.

Инаку со господ напред во дуелите со Крауч.... ке биде желен за докажување!


ПС. Бејл нема ни да прдне..... Дурацел чим е тука, ако сака и двајца Беловци (не нашио пејач да се разбереме) да играат
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Поулсен со поглед ќе го помоча Модрич. А ако му влезе еднаш со две нозе тогаш Модрич ќе се плаши топка да прими. Кончески е солиден. Можеби не е офанзивен, ама си ја врши работата доволно.

Или повеќе сакаш да ги видиш Спиринг и Аурелио? Ај за Карагер нема дилема, било кој е поспремен од него. Ама за другиве двајца, моментално нема подобри замени.

--- надополнето ---



Be afraid, be very afraid!

Со Кончески по левата страна, и со Макси кој е тотално не заинтересиран за одбраната исто така по левата страна...... Ленон ке биде ко на полигон за точак!

Инаку..... не дека го сакам Поулсен, и не ме прајте луд, баш за оваа утакмица и Лукас да беше слободен ја би го седнал!
Мора жустар играч на Модра Ванѓа.... дечкото не може да игра против груби играчи, така да според мене очекувам Поулсен да го затвори и тоа како добро Модрич!

Добро е шо Н’гог игра од старт..... Галас и Кабул се насилни играчи, не би сакал да и двајцата се концентрираат само на Торес, вака малку од малку ке му се олесни работата.

Инаку со господ напред во дуелите со Крауч.... ке биде желен за докажување!


ПС. Бејл нема ни да прдне..... Дурацел чим е тука, ако сака и двајца Беловци (не нашио пејач да се разбереме) да играат

Скоро исто што пишав и јас, само за Макси нема да се согласам. Покажува човекот уште од стартот на оваа сезона дека Хоџсон бар еден играч може да препороди. Макси игра на ниво сезонава, општо, и се надевам ќе стигне до формата која ја имаше во Атлетико Мадрид.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Поулсен со поглед ќе го помоча Модрич. А ако му влезе еднаш со две нозе тогаш Модрич ќе се плаши топка да прими. Кончески е солиден. Можеби не е офанзивен, ама си ја врши работата доволно.

Или повеќе сакаш да ги видиш Спиринг и Аурелио? Ај за Карагер нема дилема, било кој е поспремен од него. Ама за другиве двајца, моментално нема подобри замени.

--- надополнето ---




Скоро исто што пишав и јас, само за Макси нема да се согласам. Покажува човекот уште од стартот на оваа сезона дека Хоџсон бар еден играч може да препороди. Макси игра на ниво сезонава, општо, и се надевам ќе стигне до формата која ја имаше во Атлетико Мадрид.

Форма не форма.... коа ке видам барем 30% од тоа шо Дурацел го игра по десната, тогаш ке го признаам Макси, уствари тогаш ке признаам Крилен играч!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Аурелио за Кончески е Коентрао!!! и ни требаат 2ца нови играчи......во јануари и тоа крила!!!! а не кол,касано,круз и не знам уште кое теле таму!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom