Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Навивачи на Челзи: Можам да ве уверам дека без разлика како ќе заврши утакмицава никој од овде нема да ве провоцира или напаѓа!!!!! Победиме победиме здравје!!!! Одиме на утакмицата со Виган среда!!!!! После натпреваров не сакам провокации од нашите кон челзијашите!!!! Из ит Клиар мај пипл???
Не бе зашто.Сме ви вратиле стар долг од лани.Така барем викаат некои.Срамно оправдување.
Честито победа уште еднаш,заслужена до немајкаде.Се надевам дека нема сеа со Виган да се испосерете.
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
браво браво супер игра на моменти само се осети притисок на челзи (chelshit) ама уште подобро е што се врати Торес.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Не бе зашто.Сме ви вратиле стар долг од лани.Така барем викаат некои.Срамно оправдување.
Честито победа уште еднаш,заслужена до немајкаде.Се надевам дека нема сеа со Виган да се испосерете.
Сега синко се е можно!!! Ливерпул веќе в клaдилница играње НЕ!!!!!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Сега синко се е можно!!! Ливерпул веќе в клaдилница играње НЕ!!!!!
Море пичка навивач сум јас! На минување покрај кладилница пред утакмицата си викам да ги плеснам сите пари на сингл за ливерпул ама се пишманив.

--- надополнето ---

BLUES TORN APART BY TORRES
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Честито победа,сосема заслужено не победивте. Се гледаме на Стемфорд Бриџ :wink:
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
967
Поени од реакции
833
Како што кажав на полувреме, Lucas сам ја изеде средината на Chelsea и за мене е Man of the match, иако Torres на крај ќе ги украде сите наслови по медиумите. Првото полувреме е она што сакам да го гледам секоја следен натпревар посвереност, мотивација, тимска работа, прецизност, завршница и најбитно срце на терен. Второто полувреме веќе беше нешто друго ама тоа е веќе такатиката на Hodgson, но пак успеавме да создадеме убави шанси што не ги искористивме. Нема поединец кој можам да го издвојдам а да изигра лошо, освен Meireles кој не беше лош само можеби очекував повеќе од него. Мило ми е за Torres и неговите 2 гола кои можат само позитивно да влијаат на неговата разнишана самодоверба. Steve G во негов стил ја деригираше целата игра на Liverpool, ЛЕГЕНДА !!! Одбраната делуваше солидно па дури и Konchesky (со исклучок на некој мал кикс) изигра добро. Reina на ниво повторно. Толку од мене, одам сеа да уживам малце па се читаме после. :helou:
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Епа момци....Како шо реков за Торес.Мило ми е шо почнавте и Лукас да го почитувате и Хоџсон.Им требаше малце време и во правата утакмица покажаа што знаат.Имаме перфектна средина...Одбраната ни е крш,дур не се вратат Џонсон и Агер неможам да зборам околу тоа...За нападот се е ок,ама Макси како да не играше освен последната шанса за 3-0.Како да игравме со 10 играчи а не со 11.Ама добро иде Јануар ќе се среди и тоа...Одлична игра само во 2 полувреме мн се ослободија,можеа да напраат пресврт.Да влезеше таа на Ањелка шо удри во пречка 90% ќе израмнеа.Треба да играат до крај како да е 0-0,а не као сеа прво полувреме супер а второ играа како да водат 100-0.Ама и тоа ќе се среди...И да не заборавам
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Поздрав од Ирскиот паб кадешто фан клубот на Ливерпул ја гледаше утакмицата. Многу убава атмосфера, цел паб во црвено многу пиво фудбалски муабети и навивање!!!
За утакмицата што да се каже, имавме желба, посветеност и решителност да докажеме дека Ливерпул и те како е во првите 4!!! Торес не би го дал за сите пари на светот како ни Лукас. Лукас денеска им покажа на Микел и Есиен како се игра пожртвувано. Сега не циљам на 4то место....само 8 бода сме од прво место на 7 месеци до крај на сезона и многу поважно, убиствени сме. Најнајнајнајбитно е наредни 3 барем 7 бода да освоиме. Пораз во среда мислам дека ќе ја анулира оваа голема победа.

Тоа е тоа браво момци игравте со срце а тоа е она што мене како навивач ми е најважно.

Морам да го пофалам и Рој, добро поставена игра во секој случај и офанзивно и дефанзивно.
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Браво El NINO!!! Браво Ливерпул! Одличен меч, почна комбајнот да жнее :) ...Ништо не е готово, не треба опуштање, секоја утакмица треба да ја играат како оваа со Челзи, а не со Блекпул ми го дрват. Сега да го тепаме Виган и одиме уште едно скалило погоре, само да бидат мотивирани и ќе успеат. Од кога дојде Хенри, почна да оди се позитивно, исклучок со Евертон.
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Тоа е тоа, вистинското! :D

Искрено не очекував победа, затоа што челзи се најспремен тим годинава, затоа уште повеќе се радувам сега. 4 победи во ред (вклучувајќи и лига на европа), треба само вака да се продолжи. Ова е само доказ дека тимот не толку слаб колку што покажуваше табелата, само требаше да си дојдат работите на свое место. :)

at the end of a storm there's a golden sky....YNWA!
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Честито победа.Си ја заслуживте.
Поздрав!
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Честито победа и од мене.
 
Член од
18 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
0
e mnogu sum izbudalen ama veќе помина некое време па можам да пишувам.
прво му благодарам на торес што ми ја приреди најголемата радост откако ми се роди ќерка ми иако сега ми треба нов тросед оти после вториот гол веќе не можев да се контролирам и падна една фатална клоца.
ај ќе си направам друг.
иначе немам зборови после утакмицава, знам дека ќе ја посерат работава денојве ама сега сум пресреќен.
и немам забелешка за никого освен за нашиот стар другар хауард
е она ако не беше пенал над макси не знам шо е пенал веќе
два пати ја фатија со рака топката ај не досуди пенал ама стартот над макси беше очигледен од месечина и тоа е уште еден факт за хауард дека е ептен голем мразач на ливерпул и фа пак го клава да суди на најважните утакмици на ливерпул.
како и да е нека ни се множат
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
samo edno mislam dali pobeda kako pobeda e cisto nasa ili ima nesto vozvrateno od lani koa im pustivme nie za titula ? :))

btw

THIS IS ANFIELD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom