Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Денеска посакуван резултат 5-4. Инаку Фан клуб Ливерпул Македонија денеска организира гледање на утакмицата во ирскиот паб на кеј така да кој може слободно нека дојде, ќе не има многу по се изгледа!!!!!!
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
231
The Reds team is: Reina, Konchesky, Kelly, Carragher, Skrtel, Lucas, Gerrard, Maxi, Kuyt, Meireles, Torres. Subs: Hansen, Wilson, Spearing, Poulsen, Shelvey, Ngog, Jovanovic.
Кој кур му е веќе на Џонсон секоја ден повреден.
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Баш тоа е до некаде ок,да видиме дали ќе го биде Кели или не...Тимот до некаде е ок со исклучок на 3(Кара-Агер,Кели-Џонсон и Макси-Кол) играчи,ама тоа е повредени се.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
За фудбалот ќе биде- без гајле.....од фан клубов ќе направиме тим и уште еден тим ќе се прави од друг фан клуб!!!!
А за денешниот состав Диме е во право!!!! 3 фигури ни фалат но како и да е клупата ни е катастрофа!! Се се тоа деца до исклучок на дрвата Поулсен и Јовче.....боље наместо нив деца да ставел!!!!! А и Челзи ќе излезат со ослабен состав
Чех,Иванович,Кол,Тери,Алекс,Микел,Рамирес,Жирков,Малуда,Калу,Анелка !!! WTF ??? Изгледа сака да ни направи притисок Анчелоти!!!! Демек со послаб тим играат па мора да нападнеме да тепаме!!!! Левата страна ќе им биде страшна!! Кајт и Кели против Малуда,Жирков и Кол!! Тука мислам дека ќе не добијат !!!! Во напад таа страна ќе биде одлична па Кели сам тешко да се справи а и Карагер нема многу да му помогне......но затоа пак може да имаме предност по левата !!! Кончески не е доволно добар затоа проблеми ќе имаме и таму...но ако Макси биде на ниво и со помош на Кончески ќе биде ОК!! + Меирелес како што игра таму .......ќе видиме.....тешка утакмица!!!!
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
967
Поени од реакции
833


Ај нека е со среќа, се надевам ќе гледаме добар фудбал.
 
Член од
7 март 2007
Мислења
123
Поени од реакции
26
bravo za hodson bravo za momcite... odlicna taktika za prvoto poluvreme donese rezultat..... konecno i torres se razbudi...
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Торес од утре ја почнува неговата ''нова'' игра во Ливерпул...Се ми иде дека ќе ги утепа заедно со останатиот тим.Нема везе шо сум навивач на Ливерпул,ама мислам дека утрешната утакмица е наша и дека после утакмицата со Наполи,Ливерпул почна да функционира како пред 2 сезони...Почнаа скоро сите играчи да играат перфектно.И никако Лукас да се изостави од тимот..Секоја утакмица изненадува со добри пасови и долги топки,а и добро си ја врши работата као дмф.За утре имаме добар состав само шо да беше фит Агер би биле по цврсти во одбраната ама тоа е...И не заборавајте..Ранетиот лав(Ливерпул) никогаш не се закача.
:vozbud::aplauz::zver::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
Мајсторе секоја чест!! ОООо пророку наш :pos2: ете во право беше.....и еве сега Хоџо го сакааат...хмм....
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
не пуккнавте прво полувреме, одлично и агресивно, така треба против играчи кој му е страв во дуел да влезат
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
967
Поени од реакции
833
Ако каже некој нешто лошо за Lucas ќе го стрелам :pos2:. Одлично ја ораат средината заедно со Gerrard. M.Kelly иднината на Liverpool, Rolls-Royce од играч, новиот Carra. Се разбуди и заспаната убавица со два гола :). Добро прво полувреме, се надевам ќе продолжат со истата игра и мотивација во второ полувреме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom