Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
It is suggested that Reds coach Rafael Benitez is ready to bid up to €25 million to take ‘El Pocho’ to Anfield

Ииии тука прекинав да читам ...
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
За 10 минути почнуваме против Вест Хем,на Ливерпул страната пишуваше дека со овој состав ќе излеземе,The Reds XI in full is: Reina, Arbeloa, Aurelio, Skrtel, Carragher, Lucas, Mascherano, Gerrard, Kuyt, Benayoun, Torres. Subs: Cavalieri, Dossena, Hyypia, Babel, Insua, Ngog, Degen.

Победа денес па да се надеваме на кикс на ѓупците утре со Сити.Се читаме за 90 мин. :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.251
Зошто уште не сте почнати ?
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Еве го и 0:2, уште еден Стиви Џ. Му го одбрани пеналот али одбиената ја даде :) Готово наши се 3те бода од оваа утакмица :)
 
L

LFC 4 LIFE

Гостин
Аууу каква топка од El Nino за Steve-G за првиот гол :vozbud:
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Лесна победа иако ова гостување според мене беше доста незгодно.0-3 , 2 гола Џерард,1 гол Бабел.Продолжуваме со убави игри,денес имавме 19 шута од кој 7 у рамки на голот.Во моментов сме први на табелата и треба да се молиме утре Сити да напраи сензација.:toe:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Точно ли е тоа дека Хипија си заминал од Ливерпул и отидол во Леверкузен или тоа е некоја глупост на гоал.ком?
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Точно ли е тоа дека Хипија си заминал од Ливерпул и отидол во Леверкузен или тоа е некоја глупост на гоал.ком?

Да точно е,легендата на КОП ќе си иде на крај на сезоната у Леверкузен.Ливерпул сакаше да остане до крај на кариера али сметал дека е сеуште млад и дека може да игра и реши да си иде.Вака прочитав пред неколку дена на Ливерпул страната.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Хипија заминува на крај на сезона. Прочитав дека изгледа во последното коло против Тотенхем ќе игра Хипија и ќе биде капитен на екипата само не знам колку има вистина во тоа.

Инаку, друго ми беше целта на овој пост. Агер денес не беше ни на клупата, не заради некоја повреда, туку затоа што сабајлево доби син. Честитки до Агер, и можда некој ден ќе го гледаме и син му во црвениот дрес :)
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Agger sin ? kade be toa detence sin :) .. AJde sega u skrtel da dobie since , i odma na 6 meseci na ULTIMATE FIGHT da go prati.. Inace stvarno bravos za momcite odlicno izigraa deneska , dokazavme deka u momentov sme broj 1 tim vo anglija . Ajde utre go molam gospodinot Robino da pokaze zasto se dadeni tolku pari za nego i da gi pozdravi gayovite so eden Hat-Trick ...
AJde momci.. ima nadez : ))))

Uste edna rabota , najverojatno ke bide donesen eden igrac od Borusia Dortmund .. poljak neso Jakobwszy ti ebam polskoto prezime zaboraviv kako bese , ali prekarot mu e KUBA po toa go zapamtiv . 23 godisen , prilicno brz , tehnicki nadaren i igra kako desno krilo , ali ova e mozda rezervna varijanta ako propadnat pregovorite za Silva
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
За него има шпекулации уште од летото, инаку името му е Jakub Błaszczykowski, само мое мислење е дека не би се снашол во Англискиот фудбал, но ќе видиме што ќе ни донесе летниот преоден период.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ајде ајде !!!!:vozbud:
Прво нека ни е честито победа со Вест Хем, ги збришавме и продолжуваме со исто темпо и извонредна игра а воедно уште еден натпревар во низа по кој знае кој пат со над 3 гола.
Затоа пак денеска очекувам и навиваме за Манчестер Сити да се прикаже конечно во добро светло и да покаже дека не за џабе ги донесоја тие играчи за успех. Така да денес очекувам да победат а со тоа и ние да се доближиме до титулата.
Денес очекувам резултат :
Манчестер Сити - Манечестер Јунајтед 2:1 (евентуално и 3 : 1 доколку оној Робињо ги покаже своите квалитети а Белами да покаже зошто на времето играл во Ливерпул):vozbud:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Ebate uslugata so ni ja napraja ovie man city.Nisto decki poveke sreka narednata godina. Toa e si ja zagubivme i godinava titulata. Mene mi se cini deka ja izgubivme posle polusezona, koga go zatvorija Stivi i koga Benitez nekese da potpisi nov dogovor, togas nekako se raznisa klubot i go jadovme.Aj barem vtori sme do lani titulata ni bese son uste vo noemvri, a godinava e otvorena do poslednoto kolo.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Браво за навивачите на Манчестер многу се музикални значи.Сега ја гледав утакмицата и ништо ново не видов.Лоша игра после 40 минута и фала богу на 10 минути пред крај на големото градско дерби во Манчестер пола стадион празен при водство од 2-0 за Манчестер.Прекрасна глетка
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom