Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Тевез е играч кој човекот шо ти стои на аватар не го цени доволно.Не му дава простор да напредува.Тевез јавно кажува дека не е среќен во геј клубот и дека сака да си оди.За воља на вистината кажува дека сака да остане во Англија.Не верувам дека мисли на Виган или ВБА.Колку сме ние боси.Да сме.Пошто на нашиот тренер му се дадени 30 милиони за засилување и он ако истото го згреши се еба цела сезона.А Фергусон има пари и фора да згреши и 5 трансфери.Да не ги броиме утките.Нани,Тевез,Бербатов,Харгвивс итн.Со твојот пост се гледа за шо навиваш за гејчестер.Поради парите и поради мрсолчињата на Роналдо.Го правите светец селанчето португалско а тој веќе си ја избрал бројката во Реал Мадрид.Ве дупат одпозади.Дркајте си го до 27 Мај на него отиде во неповарот.

А и гледам никој не спомна за слободниот удар на Роналдо во неделата.Седиме со екипа и на Роналдо не му свират фаули на 50 метри од голот а донекаде се за свирење.Цркаат викаат по судијата.Му реков ќутите сакате да се кладиме дека на сметка на тие очигледни фаули на пола терен ќе свирне непостоечки фаул на 20 метра од голот.Нажалост така и испадна.Штета шо на форумот има толку прости и заслепени фанови на Гејчестер немаат муда да признаат.Титулата ова сезона ви ја дадија судиите и ако чеституваме на некој ќе му честитаме нив.А на вас нема за што.Поздрав се гледаме
Maнчестер владееше и пред Роналдо...ќе владее и догодина :smir:
Од набројаните..Бербатов,Нани,Тевез,Харгвис...како реален и голем навивач мислам дека за сите си грешка...а за судиите,зар и во финале тие не носеа? и лани освојувавме две титули заради нив...ако е така значи цел свет е слеп што ја избира Премиер Лигата за најдобра а и најгледаното нешто Лигата на Шампиони..навистина штета..позз
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Maнчестер владееше и пред Роналдо...ќе владее и догодина :smir:
Од набројаните..Бербатов,Нани,Тевез,Харгвис...како реален и голем навивач мислам дека за сите си грешка...а за судиите,зар и во финале тие не носеа? и лани освојувавме две титули заради нив...ако е така значи цел свет е слеп што ја избира Премиер Лигата за најдобра а и најгледаното нешто Лигата на Шампиони..навистина штета..позз
Значи зборувам за оваа сезона Премиер Лига,никакво финале никакви бакрачи.Судииска помош имавте и тоа во натпреварите во кои се кршеше титулата.Не сакам за друг тим да шкртам по темата но со оглед на тоа дека индиректно и Ливерпул беше оштетен со тие натпревари ќе ги спомнам.Астон Вила,Тотенхем,Сити,Мидлзборо и не ми текнива многу се.А вие на глава ми се качивте со црвениот на Лампард...Ние трчиме по анонимуси како Прниќ а вие по Рибери,Кака итн.Но нема да земете титула одгодина
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Значи зборувам за оваа сезона Премиер Лига,никакво финале никакви бакрачи.Судииска помош имавте и тоа во натпреварите во кои се кршеше титулата.Не сакам за друг тим да шкртам по темата но со оглед на тоа дека индиректно и Ливерпул беше оштетен со тие натпревари ќе ги спомнам.Астон Вила,Тотенхем,Сити,Мидлзборо и не ми текнива многу се.А вие на глава ми се качивте со црвениот на Лампард...Ние трчиме по анонимуси како Прниќ а вие по Рибери,Кака итн.Но нема да земете титула одгодина
Значи никој не спомна никаков црвен на Лампард...ти споредив со минатата сезона бидејќи единствено ново ни беше Бербатов..од кој јас сум еден од малкуте на овој форум што е задоволен од него...додека лани царуваа само Тевез Роналдо и Руни со голови..оваа сезона речиси цела екипа игра и дава голови..тоа значи дека формата е многу подобра од лани и имаат многу повеќе искуство..за споменатите утакмици кажи ми барем една во која бевме неубедливи во игра,во шанси..барем една во која не надиграл противникот..и ја делам само утакмицата со Астон Вила бидејќи и мене ми беше многу чудна..но тоа е тоа фудбалот се игра 90 минути,фудбалот се гради со децении,пари се заработуваат со години...Бенитез ако сака може да жали но јас му предлагам ако е толку сигурен дека се е до парите,нека зеде кредит па потоа шампионски ќе си ги враќа..но ако е сосема сигурен дека е до парите и дека ќе изгради тим спремен да им се протистави на екипи како Хал,Стоук...и за догодина и јас би сакал да биде поинтересно,да биде како лани,да се решава во последното коло..но има време за тоа може Роналдо на лето си оди..па може и за опстанок ќе се бориме хехехе биди поздравен другар и имај на знаење дека играчи како Роналдо,Бекам,Нистелрој никогаш нема да бидат најценети од вистинските навивачи на Јунајтед!

уште нешто..И Реал пред 5 години мислеа дека се е до парите...но, тоа е тоа! и остави медиуми Рибери Кака....ајде кажи ми играч што зел Манчестер од голема екипа? Барем еден? Нема!
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Како и секогаш кога ќе речам нешто а своеглавите навивачи на Јунајтед се контрат излегува по мое.Значи како и шо реков не е ништо готово но шпекулации има.Се надевам дека ќе го добиеме пошто тој е инзвонреден играч...

Карлос Тевез сака во Ливерпул
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Абе ај за Тевез паметен потег е ама за Даунунг ако дај 12 милиони фунти како шо пишуват веснициве тогаш не знам шо да речам. Ај да го земиме не е лош ама максимум до кај 5-6 милиони да дај а не 12. Мидлзбро ќе отпадни а тој мора да има некоја минимална клаузула за заминување доколку отпаднат.
 
L

Liverpudlian

Гостин
Tevez saka vo Liverpool,pa dobro e toa,ama stvarno Downing,zosto?Ne mi e jasno zosto Downing..I Dossena e na meta na Juventus
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Од кај испадна ова со Даунинг?Линкче нешто?
Не е лош човекот да не заборавиме дека е репрезентативец.Вреди до кај 10 милиони
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Од на 24фудбал е информацијава за Даунинг ама и на тој англискиот форум уште од порано праеја муабет за Даунинг па не знам шо ќе биди.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Не е лош Даунинг во лоша екипа е.Мислам дека е хендикепиран затоа што знае само со лева нога да игра ама сепак праќа добри топки во шеснаесетник.Леле да дојде Тевез ке стане легенда на Ливерпул се молам да се реши да дојде кај нас.Вчера имаше на eurosport.yahoo.com дека ќе одел во Челзи а и тоа што весникот Sun(весник кој Ливерпул го мрази и не дава никакви информации на нивни новинари) ја пушти информацијата не ми се верува баш нешто премногу дека е вистина.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Znaci ova e za site bosi sledbenici na najubavata igra koi go sledat samo svojot tim i slucuvanjata vo nego.
Manchester United e vo dolgovi okolu 500-600 milioni funti i tie gluposti koi tvrdite deka Liverpul nema finansii se vo najblag slucaj retardirani. Klub koj e vo dolgovi tolku pari kako United moze da odvoi 30-40 mil na eden igrac, a vasiot retardiran klub so retarrdirana tamakerska uprava nejke da dae povekje od 25 mil funti. I za na kraj ke vi ostavam eden moj damnesen post na koj nikoj ne vrati, najverojatno posto ja zboruvam vistinata.
Не знам како стасавме до вој пост, кога човекот сакаше да ви каже дека и вие тепавте во 90 мин и ние тепавме во 90 мин???
Сакаше да ви каже дека и вас ако ви недостигаа во една утакмица Торес, Џерард, Алонсо, Маскерано , Карагер,Арбелоа и Шкртел дека и вие ќе се мачевте со противник како Вила.Вашите повреди на Џерард, Агер, Торес и понекогаш Шкртел се адекватни како кај нас што скоро цела сезона играме без стандарден десен бек во ликот на Вес Браун кој лани ги изигра скоро сите натпревари перфектно,Фергусон едно време мораше и да го игра Рафаел ради повредите и испадна супер кој ете е талентче земено за скоро без пари во споредба со вашиот Лукас, еден Харгрејвс кој заигра само со Челзи и се повреди за цела сезона, играч кој исто така лани беше еден од најзаслужните за двојната круна, после повредата на Сколс од три месеци, повредата на Роналдо која го оддалечи од фудбалот 2 ипол месеци и тоа на почеток на сезона, неможноста на Руни да сврзе два месеци константен фудбал без да се повреди на 3-4 недели, да не зборувам за Рио и Видич и нивните 20 утакмици изиграни заедно и примораноста на Фергусон да игра со Еванс(кој морам да признаам дека мн добро се снајде, но сепак е ризик кога мора да се менува константно одбраната), потоа иде повредата на Евра од месец ипол вкупно и тоа одма после победата против Челзи од 3-0, а му беше прва утакмица исто така по повреда од 2 недели. А за суспензиите на Јунајтед за со Астон Вила да не зборувам, дојдоа во најлош момент после катастрофалниот пораз од Ливерпул и несреќниот пораз од Фулам, каде што притисокот е огромен кај нас пошто ние сме клуб кој ВОДИМЕ на табелата. Значи Манчестер мораше да победи, и го стори тоа. Покажаа момците карактер кога сите полека полека предвидуваа дека ке почнат да паѓаат надоле на табелата. И сето тоа е до клупата,точно тоа.
Видовме кога беше Ливерпул на првата позиција како драстично падна на второ место кое се случи во периодот после враќањето на Јунајтед од Јапонија, период кој кај стручњаците отсекогаш налетувал на можни предупредувања за клубот бидејќи тогаш најмногу може да падне формата ради менување на клима, можност за повредени играчи и тн.
Пример со Ливерпул во 2006 година после Тојота Купот во Јапонија. Забележаа 7 победи, 3 нерешени и 3 порази во периодот од 26.12.2005 до 11.03 2006. Тука спаѓа и поразот од нас од 1-0 со голот на Рио.
Додека па Јунајтед во периодот од 26.12 2008 до 11.03.2009 забележа 12 победи ПО РЕД со примени само 2 гола. Следсвено до поразот од токму вашата екипа. И сега кажи ми ја разликата од Јунајтед до Ливерпул.
Значи вие сакате да кажете дека ради јаката клупа која ја има Јунајтед не е заслужено првото место на табелата???
Па кој ги запира Ливерпул да имаат јака клупа? Јас ли да ви берам гајле за тоа дали Лукас кој сте го платиле 6 милиони фунти е појак од Андерсон кој го плативме 20 милиони фунти???
Дај пари бе брат, докажи дека си огромна екипа со ташаци која може да извади и да тресне 30 милиони на еден играч па макар бил тој и Бербатов.
Само ние ли имаме богати сопственици???
Значи испаѓа по овој пост дека вие фановите на Ливерпул сте незадоволни ради тоа што сте 4 бода зад нас ради нашата оправдано појака и поскапа клупа, ама во ист момент среќни и горди на вашиот тим кој ќе повторам е 4 бода зад Манчестер???
Па тогаш ке кажам дека ако сакате да станете некогаш шампиони, потрошете малце пари. Па побогу ги немате во ракав филозофиите на Венгер кој може да освои титула со далеку помалце потрошени пари. Ферги ја има привилегијата на голем трансфер и тоа го искористува МАКСИМАЛНО.
Ќе повторам за крај, ние сме први и вашето пување дека имате послаба клупа ќе биде оправдано само доколку ја освоите титулата, а не кога ви бегаме 4 бода. Поздрав
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Мислам како можеш да ги споредуваш долговите сеа бе што ти е на тебе.Манчестер во толкава криза како што викаш ти ќе го зголемува стадионот за уште 20 000 што значи ке биде поголем од новиот Вембли а Ливерпул се мачи да го изгради новиот стадион и ти кажуваш дека Луверпул и Манчестер се тука со финансиите???бог да чува
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
хахахаха чекај малце бе ти збориш дека сте во долгови пола милијада фунти и си спремен да инвестираш во светска економска криза???????па ја колку што знам сеа се откажуваат спонзорштва пропаѓаат фирми, бизнисмени а сепак Манчестер со долгови од 500 милиони фунти ке го доградува стадиончето
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Znaci ova e za site bosi sledbenici na najubavata igra koi go sledat samo svojot tim i slucuvanjata vo nego.
Manchester United e vo dolgovi okolu 500-600 milioni funti i tie gluposti koi tvrdite deka Liverpul nema finansii se vo najblag slucaj retardirani. Klub koj e vo dolgovi tolku pari kako United moze da odvoi 30-40 mil na eden igrac, a vasiot retardiran klub so retarrdirana tamakerska uprava nejke da dae povekje od 25 mil funti. I za na kraj ke vi ostavam eden moj damnesen post na koj nikoj ne vrati, najverojatno posto ja zboruvam vistinata.
Де бе без вакви киксови.Вие дома да немате пари струја и телефон да платите а да инвесирате во да речеме во нова куќа.Смешен си.Не дека си фан на гејчестер ама ова лично ти го кажувам дека незнаеш шо зборујш.Велиш криза?Крај сезона е се вртат шпекулации.Со Ливерпул се поврзани Праниќ,Даунинг,Бери,Пандев итн со Манчестер Рибери,Кака итн.Што повеќе коментар?Немаме пари сиромави сме не се срамиме од тоа а и со тоа го јадите по 4:1


За твојот легендарен пост.Никој не оспорува дека и двете екипи имаа повредени поединци.Сто пати сум рекол и пак ќе речам а и сами потврдивте.Цитирам ваш фан да го нурам постот...Нани е подобар од вашите стартери.Што повеќе?На клупа имате поединци кои вредат по 30 милиони а ние на терене немаме такви.Никој ништо не рекол.Не сум јас управа па да а кроам политиката.Незнам дали имаат или немаат пари важно не сакаат да дадат.Јас и покрај тоа си навивам за Ливерпул и така ќе биде до крај.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Де бе без вакви киксови.Вие дома да немате пари струја и телефон да платите а да инвесирате во да речеме во нова куќа.Смешен си.Не дека си фан на гејчестер ама ова лично ти го кажувам дека незнаеш шо зборујш.Велиш криза?Крај сезона е се вртат шпекулации.Со Ливерпул се поврзани Праниќ,Даунинг,Бери,Пандев итн со Манчестер Рибери,Кака итн.Што повеќе коментар?Немаме пари сиромави сме не се срамиме од тоа а и со тоа го јадите по 4:1


За твојот легендарен пост.Никој не оспорува дека и двете екипи имаа повредени поединци.Сто пати сум рекол и пак ќе речам а и сами потврдивте.Цитирам ваш фан да го нурам постот...Нани е подобар од вашите стартери.Што повеќе?На клупа имате поединци кои вредат по 30 милиони а ние на терене немаме такви.Никој ништо не рекол.Не сум јас управа па да а кроам политиката.Незнам дали имаат или немаат пари важно не сакаат да дадат.Јас и покрај тоа си навивам за Ливерпул и така ќе биде до крај.
Manchester pokraj toa sto e vo dolgovi ima najgolemi prihodi vo svetot, taka?(titula,prodazba na dresovi i tn)
Znaci sosema normalno e da gi povrzuvaat najdobrite igraci na svetot(Kaka, Ribery) so najbogatiot klub na svetot(pokraj 500/600 mil dolg).
Sepak toa sto vie si povrzuvate spekulacii kako sto sakate, toa e vise dr rabota.
Nemate pari za struja, a ne mlatite sezonava 4-1 i ke povtoram PAK NE MOZETE DA OSVOITE TITULA!!!!!! Znaci ne vi ostanuva nisto dr osven da recete deka sudiite ni pomognale uspat, nesto sto go smetam deka e totalno ocekuvano od iskompleksiran navivac na Liverpool.
Totalna omraza kon rivalot bez ni malku respekt za toa delo sto go napravil Manchester-trgnuvanje od 5 tituli sprema 18 na Luzerpool i vo godinasnava sezona nadoknaduvanje na tie 13 tituli pomalce so IST TRENJER i smeneto 3 sampionski generacii.
Ispagja spored vas deka od 90 godini navamu site tituli osvoeni na Fergie se totalno nezasluzeni i osvoeni so pomos na sudijata, pa poretardirani mislenja ne mozam da sretnam. :)
Pozdrav
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom