Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
T

the Carpenter

Гостин
да живее Роби Кин. А за Њукасл, не берете гајле, 0:2 ќе заврши..

Robbie Keane, Robbie Keane, Robbie Keane, Robbie Keane..there's only one number 7
Robbie Keane
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Утре ќе биде прилично тешко со Њукасл,мислам дека резултатот ќе биде 0-1,само Бенитез да не праи некои негови ротации и да го остави Кин во игра.Ќе видиме Торес дали ќе игра.
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Лепота,нема што друго да се каже,вака да продолжиме и 19 титула е наша.А Џерард:vozbud: 10 години е во константа форма ејјј,убедливо најдобар играч во Англија од средниот ред.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Конечно дојде крајот на годината и лидери во премиер лигата се Ливерпул. Мислам дека конечно имаме се што е потребно да бидеме шампиони. сакам да пукнам една мала анализа на тимот.
реина- не ги го менувал за ниеден голман на светов, стабилен,сигурен пред се добро ја организира одбраната.
Одбрана- Зар е потребно да се каже нешто за карагер и агер.особено ме радува што и Хипија на стари години покажува топ форма.
Што се однесува до страничните играчи Арбелоа си е стандарден ,а мислам дека Инсуа и те како си цементира место во прв тим, зашто покажува неверојатна зрелост и стабилност во играта иако е 19години.
Досена- под итно да се продаде, не можам да го глеам у тим тапа џонс нема што друго да се каже.Според мене единствениот кривец што Ливерпул не победи со Хал.
Средина- Леива,Чави алонсо и маскерано- најдобриот и најкомплетниот среден ред во Европа,незнам што си мислеше Бенитез кога сакаше да го продава Алонсо летово.
Стивен џерард- лидер,стабилен,константна форма , секогаш напред назад, не се понаша како ѕвезда туку гине за тимот , дава голови,асистира....ѕвер!!!!!!!
Крила- Риера и Бабел според мене се најпросечни, ок се али ништопосебно за фалење, можеби може малце повеќе да му се даде шанса на бабел, поубав стил на игра ми има. Што се однесува до овој дел на теренот јас мислам дека најквалитетен е Бенајун, зашто седеше на клупа? Типот последниве неколку утакмици ги изигра феноменално, лесно се пробива по страна и е одличен додавач.
Напад- Торес немаше шанси да се истакне но е несомнено најдобриот!
кајт стандардно највредниот фудбалер на теренот.ако до пред некое време за него важеше она не се гледа ама он е битен за тимот сега тоа не важи.Даде многу голови, многу асистенции највеќе ми се свиѓа што се повеќе шутира! Што се однесува до напаѓачите сметам дека Роби Кин е ок! Но с ооглед на тоа колку не чинеше , прикажа недоволно! Мислам дека на кристијан немет треба да му се даде многу поголема шанса него ли на давид Нгог! што и најверојатно ќе се случи зашто немет конечно се рехабичлитира од повредата.

да сублимираме- имаат игра, имаат победнички дух , позитивна атмосфера во соблекувална и нешто што според мене е најбитно за еден тим да биде шампион на англија.....ливерпул има многу среќа!!!!
па да се надеваме дека за околу 6 месеца ќе правам рекапитулар на шампионската сезона на Ливерпул! напред Ливерпул!
 
G

Gray Foxx

Гостин
Денеска беше една од ретките заслужени победи за Ливерпул. Ме изненадиа морам да признаам, ама се се должи на среќата на почетокот на сезоната. Дури и играчите на Ливерпул почнаа да веруваат дека можат да станат шампиони, за чудење во секој случај. Честитки, конечно пруживте шампионска партија фудбал.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Честито победа, само вака да продоллжат.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Многу сме јаки.. оваа игра сезонава е празник за очи, струшки вечери на поезијата :pos: Пред се одлично на средината, прецизни пасови во триаголник и одма шанса пред гол. Одбраната како и секогаш на ниво. За разлика од многу претходни сезони овој пат имаме и силна клупа, секој што е во комбинација може да одигра инзвонредно и без секого се може. Плус со Торес на пролет се надевам дека конечно ќе го скршиме малерот со титула после 18-19 годишен пост :vozbud:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
не знам дали њукасл беа мифки денес или ливерпул беа на кокаин. голманот домашен ги спаси. знам смешно звучи како тоа ги спасил со 5 гола во мрежа, ама она што тој одбрани првите 20 минути ни буфон во најбољи денови го нема брането.

ако вака згазија еден њукасл, без торес, кин, алосно во стартни 11.. тогаш тоа е многу добар знак.

лукас и бенајун изиграа одлично, а кога двајца од среден ред играат супер, а тоа да не се џерард или маскерано, значи нема да има утка.

после доооолго време ливерпул го осови божиќ!! на пола пат сме..
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ќе се убиам даа.Не а изгледа цела утакмица поради оправдани причини ама кога на резултат 5:1 коментаторот вика ова беше најдобриот натпревар во кариерата на Гивен се ми стана јасно :pos2:.Си викам виа имале среќе шо не го обрале 10 гола.Честитки за играчите за феноменалната игра.Незнам зошто Роби Кин не ограше ама ете ај успеавме нешто.Криво ми е за човекот.Подобро да побара друг клуб.Игра со срце и штотуку влезе во форма повторно е на клупа па не ни заслужи да влезе на крајот кога се беше решено.Се мислам дека има некаков конфликт со Бенитес
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom