Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
имате тешка група псв марсеј атлетико заебани екипи
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Кога ке слушнаш името ЛИВЕРПУЛ, се знае фаворит е тој, посебно фан сум на Торес мислам дека ќе биде меѓу најдобрите во ЛШ.
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
За едно мора да сме реални, Ливерпул победуваат тоа е супер,уствари екстра е, но....едноставно тапа се.Среќата кога тогаш ќе се сврти против нас ако не почнат овие нашиве подобро да играат. Факт е дека со чесни исклучоци целиот тим на Ливерпул е тапа. Не дека другиве се нешто подобри, но едноставно требаше да си ги тепаат Стандард поштено уште во 90 минути. слушајте ми го зборот у недела е многу опасно.Знам дека Астон вила се редовни пациенти на Ливерпул ама сега имам осет дека ќе изгубат.
Морам да напоменам дека многу ме нервира Бенитез кога ќе рече- ОК Е, ИЗВЛЕКОВМЕ МНОГУ ПОЗИТИВНИ РАБОТИ ОД НАТПРЕВАРИВЕ-кои се тие , тапа сме и се вадиме.сакам мојот тим да игра добро , да гази, да ми е мерак да ги глеам и редно е да си признае- ДЕКА НЕ ИМ ИДЕ И ДЕКА МОРА НЕШТО ДА МЕНУВА. Можеби да му се даде шанса на немет или на вороњин пошто КИн некако не се вклопува. Јас мислам дека пресвртница ќе биде манчестер, конечно ќе ги тепаме ОД ИНАТ и оттогаш ќе тргнат работиве.
Има позитивни работи.. победуваме... без разлика на играта. Ако ми речат дека Ливерпул секој натпревар до крај на сезоната ќе губи по 2:0 до 80 минута а на крај ќе тепа 3:2 прифаќам.. Сакаме ПРЕМИЕР ЛИГА! По секоја цена.. макар и да не знаеме да подаваме.. така да за сега е добро, а против Астон Вила очекувам нашите да блеснат.. Секогаш кога сме фаворити не правиме ништо, тоа е проблемот.. а кога е тесна битка секогаш знаеме да го извлечеме најдоброто.

За групава би кажал дека е многу заебана.. ќе имаме проблеми бар според мене. Сепак очекувам да се пласираме понатака.
 
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
cekajte be luge imajte trpenie treba vreme da se vklopi kin
dobro e so pobeduvame bez igra pa ko ke pocnime da igrame ce bide uste podobro
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Najtesko ke bide so Atletico Madrid,drugite gi gazime ko Rusive Nemcite u Vtora Svetska Vojna.:salut:
Ke gi zgazime site, a i Atletiko ke go zgazime.
За едно мора да сме реални, Ливерпул победуваат тоа е супер,уствари екстра е, но....едноставно тапа се.Среќата кога тогаш ќе се сврти против нас ако не почнат овие нашиве подобро да играат. Факт е дека со чесни исклучоци целиот тим на Ливерпул е тапа. Не дека другиве се нешто подобри, но едноставно требаше да си ги тепаат Стандард поштено уште во 90 минути. слушајте ми го зборот у недела е многу опасно.Знам дека Астон вила се редовни пациенти на Ливерпул ама сега имам осет дека ќе изгубат.
Морам да напоменам дека многу ме нервира Бенитез кога ќе рече- ОК Е, ИЗВЛЕКОВМЕ МНОГУ ПОЗИТИВНИ РАБОТИ ОД НАТПРЕВАРИВЕ-кои се тие , тапа сме и се вадиме.сакам мојот тим да игра добро , да гази, да ми е мерак да ги глеам и редно е да си признае- ДЕКА НЕ ИМ ИДЕ И ДЕКА МОРА НЕШТО ДА МЕНУВА. Можеби да му се даде шанса на немет или на вороњин пошто КИн некако не се вклопува. Јас мислам дека пресвртница ќе биде манчестер, конечно ќе ги тепаме ОД ИНАТ и оттогаш ќе тргнат работиве.
Treba Benitez da se smeni, minatata sezona ni trgna vo liga na Sampioni, ama avtogolot na Rise ne zafrkna vo polufinaleto. Ovaa sezona nikako ne odi, iako tepame. Vakvi pobedi ne ni trebaat.
Има позитивни работи.. победуваме... без разлика на играта. Ако ми речат дека Ливерпул секој натпревар до крај на сезоната ќе губи по 2:0 до 80 минута а на крај ќе тепа 3:2 прифаќам.. Сакаме ПРЕМИЕР ЛИГА! По секоја цена.. макар и да не знаеме да подаваме.. така да за сега е добро, а против Астон Вила очекувам нашите да блеснат.. Секогаш кога сме фаворити не правиме ништо, тоа е проблемот.. а кога е тесна битка секогаш знаеме да го извлечеме најдоброто.

За групава би кажал дека е многу заебана.. ќе имаме проблеми бар според мене. Сепак очекувам да се пласираме понатака.
Tepame, ne kazuvam deka ne tepame, ama bez nikakva igra. So Midlzbro bevme katastrofa.Iako navivam za Liverpool ne zasluzivme da pobedime. Ke vidime sega kako ke bide so Aston Vila. Jas ocekuvam da sme sampioni, a ne samo grupite da gi mineme.
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Риера заминал за Ливерпул денеска за да ги помине медицинските тестови откако Еспањол и Ливерпул се договориле за цената. Се очекува вечер покасно да биде презентиран или утре на натпреварот со Астон Вила.
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Stvarno mnogu loso igraat,koa gi gleam kako se macat epten se nerviram,ama bas bi me izraduvalo ako i na Manchester im lupnat gol u 90 min. e toa ke mi bide uzivanje,pogotovo zaso oni nas ne pobeduvaa dva pati na toj nacin.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Stvarno mnogu loso igraat,koa gi gleam kako se macat epten se nerviram,ama bas bi me izraduvalo ako i na Manchester im lupnat gol u 90 min. e toa ke mi bide uzivanje,pogotovo zaso oni nas ne pobeduvaa dva pati na toj nacin.
особено ќе ми биде мило ако Манчестер газат а ние им бапнеме гол у 95 минута, како што они прават во изминативе 5-6 години. Уверен сум дека оваа година ќе го лапнат ама онака поштено, сосе муда.
 
G

Gray Foxx

Гостин
особено ќе ми биде мило ако Манчестер газат а ние им бапнеме гол у 95 минута, како што они прават во изминативе 5-6 години. Уверен сум дека оваа година ќе го лапнат ама онака поштено, сосе муда.
Па да не испадне дека те провоцирам ама редно време е НЕКОГАШ да не тепате на Енфилд. Последниот позитивен резултат ви беше 0-0 кога му беше и воедно последната утакмица на Рој Кин за Манчестер. Ја знам дека сосе муда лапање е она на Олд Трафорд лани. :smir:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Два пати ти кога си гледал, иначе...... :baeh:
Izgleda ti ne si gledal. Se sekavam na golot na Ronaldo sto go dade so glava vo 91 i nekoja minuta.
Па да не испадне дека те провоцирам ама редно време е НЕКОГАШ да не тепате на Енфилд. Последниот позитивен резултат ви беше 0-0 кога му беше и воедно последната утакмица на Рој Кин за Манчестер. Ја знам дека сосе муда лапање е она на Олд Трафорд лани. :smir:
Abe dosta e i tolku. Vie poslednite 6 godini ne tepate celo vreme vo poslednite 5 minuti.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Izgleda ti ne si gledal. Se sekavam na golot na Ronaldo sto go dade so glava vo 91 i nekoja minuta.

Abe dosta e i tolku. Vie poslednite 6 godini ne tepate celo vreme vo poslednite 5 minuti.
Тоа беше Рио. Не знам шо е работава. Се повеке народ треска глупости. Чим викаш дека е Роналдо, значи не си ја гледал утакмицата. А затрескан навивач за Ливерпул како тебе чим не го гледа најголемото дерби во Англија има нешто. По таа логика ти не си прав фан на Ливерпул.
Па ке ве тепаме коа сте боси. Енфилд тврдината :pos2::pos2::pos2:.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Zboram za golovite na Ferdinand i O'Shea koga i na dvete utakmici ni dadovte gol u 90 min. izglea ti ne si gleal.
Не мислев за тоа, сакав да кажам дека ги има мн повеќе утакмици кои сме ве тепале во 90 мин. А ти ги немаш гледано. Памтиш за ФА купот кога ви го стегна Солкјер во 90???:pipi:
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Epa ja zborev za poslednive godini,iako proslava sezona na Old Trafford ne iskinavte i prvpat da ne se iznerviram sto sme izgubile od vas:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom