Фан Клуб: Лацио

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
a sto ocekuvavte pobeda ili?Ovaa sezona Lazio ke se bori za opstanok vo liga a toa se posledici na toj nivniot presedatel (tvrdoglav)
 

bobi_93

Македонија
Член од
11 август 2008
Мислења
652
Поени од реакции
9
оваа сезона Лацио треба да бидат среќни ако не испаднат од лига
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Доста сомнителна утакмица, на друг форум прочитав имало доста уплати на Салзбург за 2...
Еве ги головите...
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Не ме чуди резултатот односно поразот инаетот на глава ке му излегне на лотито.
 

bobi_93

Македонија
Член од
11 август 2008
Мислења
652
Поени од реакции
9
За Пандев годишно 2,8 милиони евра
Нашиот најдобар фудбалер деновиве ќе потпише договор на 3,5 години со шампионот на Италија кој ќе важи од јануари

Претседателите на Лацио и Интер, Клаудио Лотито и Масимо Морати, ги договараат последните детали околу трансферот на Пандев од Рим во Милано. Веќе е јасно дека најдобриот фудбалер на Македонија заминува во Интер каде ќе биде засилување за тимот на Мурињо за пролетниот дел од сезоната, посебно за првите месеци од 2010 година кога "нероазурите" кон походот кон трите круни ќе одат без Камерунецот Самуел Ето, кој поради обврските кон репрезентацијата ќе биде во аут околу два месеци.

Изборот на шампионите на Италија е Пандев со што клубот од "Џузепе Меаца" по пет години во своите редови ќе го врати фудбалерот кој беше дел од младинскиот состав на "сино-црните" кој во 2003 година го освои шампионатот на својата земја, но и силниот турнир во "Вијареџо".

Речиси сите тренери кои во тоа време работеа со Пандев во Интер ја поздравија одлуката за купување на фудбалерот кој во 2004 година беше "трампан" во Лацио кога во Интер од Рим пристигна Дејан Станковиќ.

"Ова е одлична шанса Интер да ја поправи грешката од пред 5 години", истакна Вардели, тренерот кој работеше со Пандев во младинскиот тим на Интер.

Затоа Пандев деновиве очекува расплет на настаните околу преговорите на Лотито со Морати. Едно се знае, а тоа е дека првиот човек на Лацио не може да му каже "НЕ" на Морати, и тоа е главниот адут на Пандев дека ќе има успешни преговори и дека многу брзо тој би потпишал договор со Интер. Од клубот во Милано веќе почнаа да се споменуваат цифри па така најновата вест е дека Пандев со Интер ќе потпише договор на 3,5 години со тоа што фудбалерот ќе има годишна плата од 2,8 милиони евра. Тоа е далеку повеќе од сегашните мизерни 450.000 евра кои ги добива во Лацио.

Извор:Македонски спорт
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
За Пандев годишно 2,8 милиони евра
Нашиот најдобар фудбалер деновиве ќе потпише договор на 3,5 години со шампионот на Италија кој ќе важи од јануари

Претседателите на Лацио и Интер, Клаудио Лотито и Масимо Морати, ги договараат последните детали околу трансферот на Пандев од Рим во Милано. Веќе е јасно дека најдобриот фудбалер на Македонија заминува во Интер каде ќе биде засилување за тимот на Мурињо за пролетниот дел од сезоната, посебно за првите месеци од 2010 година кога "нероазурите" кон походот кон трите круни ќе одат без Камерунецот Самуел Ето, кој поради обврските кон репрезентацијата ќе биде во аут околу два месеци.

Изборот на шампионите на Италија е Пандев со што клубот од "Џузепе Меаца" по пет години во своите редови ќе го врати фудбалерот кој беше дел од младинскиот состав на "сино-црните" кој во 2003 година го освои шампионатот на својата земја, но и силниот турнир во "Вијареџо".

Речиси сите тренери кои во тоа време работеа со Пандев во Интер ја поздравија одлуката за купување на фудбалерот кој во 2004 година беше "трампан" во Лацио кога во Интер од Рим пристигна Дејан Станковиќ.

"Ова е одлична шанса Интер да ја поправи грешката од пред 5 години", истакна Вардели, тренерот кој работеше со Пандев во младинскиот тим на Интер.

Затоа Пандев деновиве очекува расплет на настаните околу преговорите на Лотито со Морати. Едно се знае, а тоа е дека првиот човек на Лацио не може да му каже "НЕ" на Морати, и тоа е главниот адут на Пандев дека ќе има успешни преговори и дека многу брзо тој би потпишал договор со Интер. Од клубот во Милано веќе почнаа да се споменуваат цифри па така најновата вест е дека Пандев со Интер ќе потпише договор на 3,5 години со тоа што фудбалерот ќе има годишна плата од 2,8 милиони евра. Тоа е далеку повеќе од сегашните мизерни 450.000 евра кои ги добива во Лацио.

Извор:Македонски спорт

Од секогаш сум за Лацио ама не сум пишувал тука многу. Додека го читав ова почнав да верувам се додека не го прочитав тоа Извор:Македонски спорт...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.129
Мене Лацио ми стана симпатичен тим поради Пандев но сега ми станаа најомразен тим во калчото.

И јас не верувам многу на Македонски спорт, веќе го однесоа во 10 различни клубови во Европа, па еве по којзнае кој пат го носат во Интер.
Како навивач на Интер би сакал да потпише за Интер уште во Јануари и има реални шанси да се случи тоа. Мурињо рече дека го посакува Пандев во својот тим и сигурен сум дека има планови со него и не е играч само за да грее клупа.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.824
Inter Milan are close to agreeing terms with Lazio for the January signing of Macedonian forward Goran Pandev.
The latest news is that Inter will sign Pandev for 5.5 million Euros plus the loan of either centre-back Marco Materazzi or striker David Suazo. Moreover, Pandev is expected to sign a four-year deal at 2.8 millions per season. The Macedonian international was an Inter player once before (from 2001 to 2004), but never played for the Nerazzurri as he was loaned out until his sale to Lazio in 2004.


http://www.transfermarketweb.com/?action=read&idsel=44514
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.824
Не бев во можност да ја гледам утакмицата со Фиорентина. Од резултатот да речеме дека сум задоволен, но ме загрижува тоа што веќе 4 кола сме без победа.

Според тоа што го читав на Фан клуб - Фиорентина, имало чист поништен гол за Фиорентина. Јеби га, се случуваат такви работи во Италија, како што ни се случи на нас со Јувентус. Покрај тоа, викаат дека сме имале многу среќа што сме извлекле бод. Па крајно време е малце среќа да имаме со нив, све гзларски по 1:0 не тепаа претходните сезони (освен утакмицата лани на Олимпико кога ги згазивме 3:0).
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Колку што јас можев да видам, топката не помина со цел обем, и мислам дека не бепе гол.

Лацио не одигра баш нешто а Фоџа промаши цел гол од 5 метра. :toe:
Добар резултат е сепак, Фиорентина не се слаби. :)
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
174
Поени од реакции
4
Колку што јас можев да видам, топката не помина со цел обем, и мислам дека не бепе гол.

Лацио не одигра баш нешто а Фоџа промаши цел гол од 5 метра. :toe:
Добар резултат е сепак, Фиорентина не се слаби. :)
Bhahahahaha....zamisli si vaka!Ne go svakaj kako navreda samo da ti pojasnam!Da dojde crnec i ti go bapne 10cm a dugacok mu e 25 ke racunas deka te opnal?
I ne tresi zeleni i sam vide deka vleze ccela topka vo gol so cel obem!Ako sakas mozam i sliki da ti nabavam da nemas somnenija.Kako i da e cestito na toj bod koj treba da go racunate kako 10
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Bhahahahaha....zamisli si vaka!Ne go svakaj kako navreda samo da ti pojasnam!Da dojde crnec i ti go bapne 10cm a dugacok mu e 25 ke racunas deka te opnal?
I ne tresi zeleni i sam vide deka vleze ccela topka vo gol so cel obem!Ako sakas mozam i sliki da ti nabavam da nemas somnenija.Kako i da e cestito na toj bod koj treba da go racunate kako 10
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom