Фан Клуб: Лацио

Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Јас искрено не приметив во живо дека со рака даде гол, кога проверуваа од ВАР мислев гледаат да не е офсајд.
Не знам дали ќе сменеше нешто во крајниот резултат, со оглед на играта на Лацио, не е ни битно тоа, али нејасно е како може од ВАР да не видат, значи ај судијата на терен може да пропушти, у секунда се дешава све, али на снимка да не видиш дека е гол со рака, стварно има некоја одмазда спрема Лотито..
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Многу напорен натпревар..
Место да искористиме шанса да се уцврстиме на трето, скроз заебавме работа. Изглеа им удри у глава фалењето многу..

Иначе Касерес супер изигра се' до интервенцијата пред Лаксалт, ама го спаси ВАР. Исто и првиот гол многу лоша грешка на Де Фрај, ама ај него му се простува, ретко греши. Андерсон ептен се плаши да влезе во дуел, одма се откажува на најмал контакт. Углавно сите не се на ниво, не' фаќа криза у глуп момент, у сабота со Наполи играме и може и третото место да го изгубиме.
Многу се разочарав у пичку матер..
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Нешто се дешава со тимов, можно е да има вистина во шпекулациите дека се кара копукот бразилски со Инзаги :mad:
Јес да играат со комбиниран состав, али недозволиво е да се губи од Стеауа. Скроз ја снема флуидноста и тимската игра што ни беше одлика прва полусезона. Мора пресврт у второ, иначе ни следи тотален распад и во калчо.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Добро е дечки, мада требаше да ги бомбардираме, особено со оглед колку шанси имавме, али битно Чиро се врати у игра. Ептен ми се напраи мерак како се гушнаа со Луис Алберто :love:
Не спомнавме дека е добро и шо плавушанот продужи договор пред 2 недели (y)
А денес Таре кажа дека се прекинати преговорите со Де Фрај, си иде во јуни и официјално.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Добар ждреб (y)
Ама не смее потценување никако, мора да се влезе со 100% у ЛЕ, закон би било да освоиме, знам дека е оптимистички, ама ако играат лабаво без притисок, а никој не не' смета за фаворит, па зошто да не..
И дајте бе Лацијали чат-пат пишете нешто, па макар и опцујте ме да не замарам :icon_mrgr:
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Ми попаѓа косава еј, Де Фрај ме спаси, се изнаурлав ко да освоивме :icon_lol:
Се измачивме у двомечов, али важно идеме даље. Ајде со среќа нека ни е утре у ждребот.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ми попаѓа косава еј, Де Фрај ме спаси, се изнаурлав ко да освоивме :icon_lol:
Се измачивме у двомечов, али важно идеме даље. Ајде со среќа нека ни е утре у ждребот.
Од колку е ждребот? Односно дали е пред или после ЛШ ждребот?
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Значи уште не можам да поверувам дека примивме 4 гола за 10тина минути од Салзбург. Далеку од тоа дека ги потценувам, напротив, мислам дека се сличен тип на тим ко Лацио, немаат ѕвезди али се ептен тимски уиграни, што според мене е најбитно за ТИМ.
Никако не смее Лотито да ја усере со Инзаги, и кога губиме (нормално дека ми е тешко) пак не е трагедија, пошто начинот како добро се враќаме за една до две утакмици, едноставно не е нормално у денешниов фудбал. У крајна линија ни Лотито не би бил битен, ако Инзаги решил да се шитне. Тоа ми е најголем страв, али знаејќи го, мислам дека нема да прифати колкави пари и да се у прашање и ќе сака да си остане во ТИМОТ Лацио, не во клубот на Лотито.

Иначе, читав некој италијански блог за Инзаги, уште од мали со брат му играле фудбал, нели нормално, али Пипо секогаш бил голгетер (од мали нозе), а Симоне секогаш бил капитен, и уште од тие денови на соиграчите им укажувал кои им се предностите, како да ги искористат и сл. Чоеков е роден да ни биде тренер до заувек :love:[DOUBLEPOST=1524413181][/DOUBLEPOST]Заборавив да допишам..

Уживам кога го гледам тимов, особено годинава. Значи нема шанси утакмица да е без голови (освен ако не е римско дерби во кое сме изедначени по бодови и пред тоа сме си ебале матер у Европа во целосно спротивна смисла од противникот и со енергија на нула), со тензија цело време, си останувам без еден нокт по утакмица без разлика дали тепаме или не, и тако даље, али стварно е уживанција, нек си ебе матер.. Обожавам дека цело време дечките едноставно играат фудбал!
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ирудичибили со поздрав во тренинг кампот на Ливерпул :D
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Ирудичибили со поздрав во тренинг кампот на Ливерпул :D
Ова изглеа дека ни го даовте Леива :icon_mrgr:
Али и од мене брат со среќа вечерва, мислам дека само вие може да го елиминирате оној кралскион убердосаден клуб :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom