Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
дЕмфриз полека ќе се опростува од првотимскиот статус, а верувам летово ќе биде спакуван ради непродужување на договор.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.308
Вчера после црвениот на Симеоне, мораше одма да влезе Бучанан, и така Наполи теорија немаше да нападне а ние сигурно ќе бевме поопасни со напади од таа страна.
Утна све Инзаги вчера, премногу фалеше Бастони, Ачерби не е за таа позиција.
Лигуш, што кур не го извади Чалханоглу со жут картон од 40та минута.
Барела едвај чекаше да го извади, се смешкаше цинично овој, неколку пати реагира на глупиве измени. Крв глупава да му ебам патем, говедо. За Барела зборам и мртвиот картон што го доби ради пафтање со раце.
Миктаријан пак 90 минути, у недела татко ми ќе игра у средина изгледа.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Вчера после црвениот на Симеоне, мораше одма да влезе Бучанан, и така Наполи теорија немаше да нападне а ние сигурно ќе бевме поопасни со напади од таа страна.
Утна све Инзаги вчера, премногу фалеше Бастони, Ачерби не е за таа позиција.
Лигуш, што кур не го извади Чалханоглу со жут картон од 40та минута.
Барела едвај чекаше да го извади, се смешкаше цинично овој, неколку пати реагира на глупиве измени. Крв глупава да му ебам патем, говедо. За Барела зборам и мртвиот картон што го доби ради пафтање со раце.
Миктаријан пак 90 минути, у недела татко ми ќе игра у средина изгледа.
Бастони не беше спремен за вчера, тоа не е грешка на Инзаги.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
дЕмфриз полека ќе се опростува од првотимскиот статус, а верувам летово ќе биде спакуван ради непродужување на договор.
Moze nesto radi dogovorot da e ama pa preterano e, ne deka Darmijan goatuva, 2 utakmici po red penali pravese vo liga, u nikoj slucaj ne igra za da kazes ok ovoj treba da startuva jebiga, gazi, bas naprotiv.

Damfris sekako treba da e starter, moze i ne se izbrzuva deka bese povreden, ne znam, ali Darmijan konkretno potfrli 2 tekmi po red nazad so glupi penali, so edniot mozese da ne koshta i cisti 2 boda.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.308
Бастони не беше спремен за вчера, тоа не е грешка на Инзаги.
Знам ама ова за Бастони општо важи, коа не игра он Инзаги го користи Ачерби таму, а е тапа стариот, нит може да изнесе топка, нит има центаршут, нит брзина, нит па нешто посебно е добар у пас игра. Боље еден од бековите да игра таму коа не е спремен Гери.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Без Барела и Туракот ке биде тешко во средина против Фиорентина , Аслани 2’години се докажуе , Фратези користи повеќе како по офанзивен везњак , а за Сенси и сеоскиот Ериксен не ми се ни збори .

Броз требаше уште бар сезона да го задржат баш поради вакви ситуации
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Moze nesto radi dogovorot da e ama pa preterano e, ne deka Darmijan goatuva, 2 utakmici po red penali pravese vo liga, u nikoj slucaj ne igra za da kazes ok ovoj treba da startuva jebiga, gazi, bas naprotiv.

Damfris sekako treba da e starter, moze i ne se izbrzuva deka bese povreden, ne znam, ali Darmijan konkretno potfrli 2 tekmi po red nazad so glupi penali, so edniot mozese da ne koshta i cisti 2 boda.
Не викам дека моментално е на клупа ради тоа, ама искрено очекувам до крај на сезонава Буханан да си ја земе стартната позиција, Дармијан апсолутно не е решение за RWB. Бенџи дури би бил многу покорисен таму.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.684
Броз требаше уште бар сезона да го задржат баш поради вакви ситуации
Брат све ок ама Броз зема 400 и нешто илјади неделно во Ал Наср, удри ја математиката и ќе видиш дали требало и дали сме можеле да го задржиме.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Не знам зашто почесто не се решава Инзаги за Санчез позади напаѓачи, реално таму е најдобар миџетот. Вчера изигра топ откако влезе у игра, преку кур од она мењање позиција за позиција. Мора да има постава кога се брка победа, и стратегија некоја ултра офанзивна.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Нека не ве лажат 20 добри минути од Санчез во ситуаицја кога противникот е со 9 играчи во поле. Многу често знае да ја царини непотребно во билд ап фазата, што може да доведе до контра на противникот ако игра како офанзивен везен.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Санчез позади напаѓачите ќе биде фатално по нас. Прави еден куп грешки со кои овозможува чисти контри на противниците.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Ако некој требаше некој да остани уште една сезона, то беше Џеко. Сместа би ги трејдал Арна, Санчез и Квадрадо за него.

Ај за Броз неможевме да конкурираме за платата, ама за Џеко, сигурно Фенер не му дава нешо поголема плата од кај нас, а и немаше проблеми да прајт да е на клупа, тој секако дојде да е втора опција, ама замина мајмунот во Челзи, и испадна по грешка да се изнаиграт во Интер прва постава. Ја утнаја ептен управата со нападот, а можеше ептен ez да е скудетото со Џеко.



Како и да е, that's in the past, нека гледет сега со Фиорентина да ја тепет. Лани ко се вратија од СА, изгубија од Емполи дома, во една од најлошите партии на Интер па во последниве 5 години. И сега ак не изигрет ништо, нека не игрет другата година супер куп, за кур ни е потребен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom