Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.176
Поени од реакции
16.614
Кај ги наоѓате :pos::pos::pos:
Уште бр да остај :icon_lol:[DOUBLEPOST=1454198448][/DOUBLEPOST]
Како мислиш како класичен плеј многу малце има изиграно?
И ти како Деви Ангел, ако игра у средина или задњи везни не е плеј, мора на 10ка да игра за да биде плеј. :D
Сезонава не знам баш дали игра, ниеднаш ги неам глеано Севиља ама лани играше и им беше еден од најдобрите играчи, главен организарот им беше у таа 4411/4231 формација.
Не заебавај знајш дека др ми беше мѕабетот со Раџа немаше врска со кај е кај теренот :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Here's the full Nerazzurri squad for Milan v Inter:

Goalkeepers: 1 Handanovic, 30 Carrizo, 46 Berni;

Defenders: 5 Jesus, 12 Telles, 21 Santon, 24 Murillo, 25 Miranda, 33 D'Ambrosio, 55 Nagatomo;

Midfielders: 7 Kondogbia, 17 Medel, 27 Gnoukouri, 77 Brozovic, 83 Melo;

Forwards: 8 Palacio, 9 Icardi, 10 Jovetic, 22 Ljajic, 23 Eder, 44 Perisic, 97 Manaj.

Jonathan Biabiany missed training today with flu and his conditions will be monitored again tomorrow morning. If he's declared fit, he'll be included in the squad for the Milan Derby.


Eder kje gi polni komsikite
 
Член од
30 јануари 2016
Мислења
11
Поени од реакции
17
Zdravo

Moja Mislenje Za Milan-Inter Kako Treba Da Igrat

Goalkeeper: 1 Handanovic

Defenders: 5 Jesus 12 Telles 24 Murillo 25 Miranda

Midifiler: 7 Kondogbia, 77 Brozovic 83 Melo

Forwards: 23 Eder, 10 Jovetic, 22 Lajic

Ova Mi je Moja Mislenje :)
 

M-M

Член од
21 ноември 2010
Мислења
206
Поени од реакции
58
Срединава ни е креативна колку тренерот!
:несвест:
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.980
Поени од реакции
6.285
хандановиќ
телес-миранда-мурило-жесус(или било кој друг сите се пинци на ова страна)
кондогбиа
брозович - лајич
јоветич-икарди-перишич

ја вака би играл има да бидат машини невидени и на милан ќе му дадат 2 комада ко на шала :)[DOUBLEPOST=1454237124][/DOUBLEPOST]а еве медиумите со какви состави предвидуват за вечер.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Јоветич повреден е што Едер одма ќе стартува и тоа на дерби, или?
 
Член од
30 јануари 2016
Мислења
11
Поени од реакции
17
Едер мислам дека нема да стартува на дербито
а ако стартува добро е затоа што ке го глеаме како игра во новата екипа интерназионале
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.083
Поени од реакции
12.689
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Банега не е класичен плеј а на нас многу ќе ни одговара затоа што обожава да игра под притисок, нешто што моментално сите играчи од средината на Интер го мразат. Значи типот е одличен во изнесување на топка под притисиок поради добрата контрола и техника со кратки движења знае да ги праќа играчите по бурек. Дефинитивно ако се земе и ако се употреби правилно било кој тим што ќе игра пресинг ќе го јаде поради Банега кој лесно ке ја пренесува топката до Љаиќ и Едер, тоа ќе бидат такви убиствени контри што напаѓачите ако си ја вратат самодовербата има да газат. Е само таквата игра и поставеност ќе ги натера помалите клубови да заборават на пресинг и напаѓање против Интер.

Еве ќе ги пофалам Јувентус во нешто, ни еден мал тим не се осмелува против Јувентус да им игра пресинг зашто Погба ќе ги дигне на грб сите плус бековите исто знаат да им повлечат добро нешто што кај нас го нема и затоа секоја селска екипа ни игра пресинг и си имаме проблеми моментално.

Значи мора да се среди тоа изнесување на топка. Манчини проба со Брозовиќ и Кондогбија не му успеа, Кондогбија има техника но му недостасува самодоверба и многу се потпира само на левата нога, додека Брозо влезе во некоја криза и прави многу грешни пасови, плус момакот многу сака да игра понапред. Моментално ако сте приметиле темпото на Интер го диктира Медел што е голема грешка и затоа сме во криза. Но мислам дека работите ќе се сменат, дали со Банега дали без мора нешто да се смени во пристапот и играта.
проба удинезе да ни игра пресинг па 4 парчиња за едно полувреме си лапнаа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom