Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.678
Мене ми текнува на муабетов ама се си мислев некој друг беше... :pos:
Многу јак лик Кобе. Ќе се усреќи неестата.
Памтам ова беше прошлата сезона кога тргнавме многу лошо и имавме колективен излив. Тогаш мислам и Стратев ќе го прифатев место Инзаги. :D Не сеа шала на страна ова можда го зборам пошо играме против Атлетико и ме нервираат најмногу на светот овие 2 недели, не дека Чоло не е квалитетен тренер, ама ако не се опраи во иднина не би сакал да седне на клупата на Интер, за кур ми е тренер со ваков дефанзивен пристап каде на пола од мечевите ќе гледаме мачење. Е сеа можда и него италијанската лига би му легнала добро за неговиот стил на игра, who knows, ама за сеа кур ме здоболе Инзаги моментално е нумеро уно.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Jas pre bi gledal nekoj mladinec vo timot od 15 16 godini odkolku sancez i mirka.
Не знам што толкав хејт кон Арна и Санчез. Самиот Инзаги изјави дека е задоволен од нивниот перформанс, сосем солидни играат задњиве неколку и двајцата кога влагаат. Арнаутович слабо тргна, плус повреда, му фали самодоверба се гледа, ама по мене е доста коректен за замена. Сигурно Камате од младинска ќе испорача повеќе, нема грешка.
Автоматски споено мислење:

Prva procena od GDS za Turam e 20 dena pauza, denes oficijalno ke se znae.
Бар за реваншот да е спремен, има време до тогаш.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.239
Поени од реакции
41.565
demek lautaro ne promashi 2 tri zicera samo arnautovic kriv ili prviot ima kredit da promashuva...

@Stefan-kobe dali imashe masa za drugarite od
Види овој за кого бара маса, целиот интернет. :pos:

Aко Интер се пласира во финале у ЛШ многу места на таа свадба ќе се ослободат ;) ;) ;) ;) , вклучувајќи го и тоа на младоженецот

Ова планираме да го пуштиме во случај Интер да е у финале

1708509885611.png


Абе све да му ебам нема везе Интер види го кога закажал свадба, колку треба да си стек за да се согласиш на вакво нешто, не ни размислил ае рекол ок е, нека тера топ терминче бато, се гледаме. Не го бива едноставно.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.678

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.307
Абе све да му ебам нема везе Интер види го кога закажал свадба, колку треба да си стек за да се согласиш на вакво нешто, не ни размислил ае рекол ок е, нека тера топ терминче бато, се гледаме. Не го бива едноставно.
Стварно маме му ебам, одлучил да се жени, да створи фамилија, да фаќа правец и цел у животот, да напредува како човек, да се оствари како битие ама не размислил дека има фудбалска утакмица тој ден.
Ти затоа не можеш да се ожениш уште изгледа, многу утакмици измислија, лига на нации, квалификации, европски, светски првенства, копа америки, азии мазии африки,едноставно премногу збиен распоред човек да не може свадба да напраи.
Ајде издржи тоа е сеа, битно да се гледа фудбал.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.239
Поени од реакции
41.565
Стварно маме му ебам, одлучил да се жени, да створи фамилија, да фаќа правец и цел у животот, да напредува како човек, да се оствари како битие ама не размислил дека има фудбалска утакмица тој ден.
Ти затоа не можеш да се ожениш уште изгледа, многу утакмици измислија, лига на нации, квалификации, европски, светски првенства, копа америки, азии мазии африки,едноставно премногу збиен распоред човек да не може свадба да напраи.
Ајде издржи тоа е сеа, битно да се гледа фудбал.
Не бе шо, репки кога има, најмизерниот и најмрачниот дел од годината за сите нас таму првите некаде у Септември, тогаш ќе стаиш викенд да се дешава нешто интересно и ајт у пм, а не кога бато терминче има? Први викаш, Јуни? Па ја да го бирав немаше толку добар ден да изберам, фала бато па се гледаме тогаш, одам сега да изиграм 12340 тикети на тениси и фудбали. Умрен бе умрен.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Дармијан беше грешка вчера. Кога треба да пробиваш ти треба Џанго. Да играше од почеток, свеста ќе им ја земевме десно. Не го хејтам Дармијан ама не е за вакви натпревари, никакви решенија немаше кога ќе го притиснеа.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Дармијан не е за wingback веќе, нема пробивност, назад е исто доста порозен, има очигледен пад кај него. Треба да си го закова Инзаги како замена за Павар и да дели минутажа со Бисек, едноставно доста му беше и фала му.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom