Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
И зошто го сметаш за лузер? Реал Мадрид и Баерн Минхен ли ги водеше до сега па што нема освоено голема титула?
Зборам само за Интер...
2 Изгубени титули во Сериа А, и едно финале во ЛШ според мене се доволен доказ да го сметам за лузер сеуште, куп трофеите за кур ми се.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.819
Поени од реакции
9.007
Зборам само за Интер...
2 Изгубени титули во Сериа А, и едно финале во ЛШ според мене се доволен доказ да го сметам за лузер сеуште, куп трофеите за кур ми се.
Не бе, види… скроз си у право. Па и сезонава бе, ако сме толку јаки, како испаднавме од Болоња? Џабе му е и титула, џабе… лузер си е.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
Не бе, види… скроз си у право. Па и сезонава бе, ако сме толку јаки, како испаднавме од Болоња? Џабе му е и титула, џабе… лузер си е.
Зборам за мене бе, знам дека некои од вас ги ценат тие куп трофеи, ја не би сменил ни 10 од нив за еден во Сериа А, проста математика.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Зборам само за Интер...
2 Изгубени титули во Сериа А, и едно финале во ЛШ според мене се доволен доказ да го сметам за лузер сеуште, куп трофеите за кур ми се.
Малку си грешка, изгубеното финале во ЛШ не е кривица на Инзаги, тоа беше сплет на околности и ништо повеќе. Интер ниту беше надигран, ниту беше торпедиран, а Лукаку и Лаутаро да беа малку поприсебни во тие шанси што ги имаа во тоа финале, можевме и да го освоиме. Пак ќе речам, сплет на околности и милисекунда невнимание.

Единствено на душа му оди изгубеното скудето против Болоња, за другото немам замерка, бидејќи нели, Инзаги не е ниту Конте, ниту Мурињо, но прераснува веќе во сериозен тренер зрел за големи успеси и дострели, според досега покажаното.

Додуша има и мал милион фудбалски тренери што губеле финалиња и титули, па тоа не го менува фактот дека тие се лоши тренери и не ги бива.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.072
Поени од реакции
55.851
Зборам само за Интер...
2 Изгубени титули во Сериа А, и едно финале во ЛШ според мене се доволен доказ да го сметам за лузер сеуште, куп трофеите за кур ми се.
На страна Инзаги.

Какво е твоето мислење за Клоп?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.087
Поени од реакции
11.083
Ако е Инзаги лузер поради тоа што изгубил финале на ЛШ, каде што беше аутсајдер на хартија, тогаш што е Пеп, кој што со убедливо најдобриот клуб во последни 5-10 години, едвај една помочана ЛШ освои? Како можеше бе и во Англија титула да изгуби од Клоп и Конте, а?
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
На страна Инзаги.

Какво е твоето мислење за Клоп?
Знам на што целиш, но неможе да се споредиме Инзаги со Клоп сеуште, бидејќи овој вториот има побогата кариера, има освоено се што може да се освои, но има изгубено и многу финалиња, факт е тоа.

Јас за Инзаги реков дека е лузер според досега прикажаното во ИНТЕР, но тоа незначи дека неможе да го направи големиот чекор во кариерата, еве годинава му е шансата да покаже дека научил нешто.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.990
Инзаги има голем напредок од кога дојде од Лацио до денес. Очигледно е лик кој учи од грешките и се надградува. Има собрано искуство, играчите му веруваат, има изграден стил на игра, знае што сака на терен. Сосема е небитно какви грешки направил порано, еве го сега, доставува.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.072
Поени од реакции
55.851
Знам на што целиш, но неможе да се споредиме Инзаги со Клоп сеуште, бидејќи овој вториот има побогата кариера, има освоено се што може да се освои, но има изгубено и многу финалиња, факт е тоа.

Јас за Инзаги реков дека е лузер според досега прикажаното во ИНТЕР, но тоа незначи дека неможе да го направи големиот чекор во кариерата, еве годинава му е шансата да покаже дека научил нешто.
Не реков да ги споредиме, општо као профил прашав.
По твојата логика испаѓа дека и Клоп е лузер пошто има поише изгубени титули него добиени.

Ова за лузери и победници мене искрено ми е тапа муабет пошто на секој тренер можеш да му најдеш лузерство. Ене пример од Гвардиола погоре, рецимо Анчелоти и неговите титули у домашни првенства, падот на Мурињо, Унаи Емери важи за најмодерен лузер моментално а ликот има 5 европски титули итн.

На Инзаги ко што рекоа, голем чоук му е титулата што Милан ја освои, за ланската сезона не глеам лузерство пошто Интер у ниеден момент не ја имаше титулата за да ја изгуби ко што ја изгуби од Болоња сезона претходно.
Сме го нарекувале лузер на темава, сигурно, мада у огромен дел погрешно го дефинираме тоа лузер.
Еве сеа ти е лузер, ако освои Скудето годинава ќе биде шампион, ако следната не освои пак ли ќе биде лузер? Па Инзаги после 2 трилер сезони каде се спаси за влакно од отказ и летање у амбис, у август месец рече сезонава ќе идеме да освоиме Лига. Ретардиран го праевме летоска и му се смеевме, се плашевме дека ќе не трола цел интернет. 6 месеци подоцна, глеј кај си.
Ова не го прави лузер.

Лузери не ни работат у големи клубови, по карактер се познаваат тие а не по резултати, пошто лузер нема резултат, лузерот при првото минимално добро ќе застане и ќе рече ќути има и полошо.

Така да не кур отварај глупи теми на муабет, спреми пари и мрш у Милано за 2 месеца да славиш Скудето соблечен гол, испрскан од пива, тотално у делириум, заспиен у некој ендек после 2 дена карабинери да те најдат отшртафен како распадната банкина. :D :D :D
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Кога веќе зборите за идење у Милано, ако има нешто организирано од тука, сметајте на мене за одење, ако треба и со стопирање ќе се иде и ќе се спие во некое веце на бензиска.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
6.354
На крајот на кариерата сепак се бројат трофеите, играта колку и да е добра, највеќе ќе се спомнува на фејсбук и инстаграм постови во делот "the streets don't forget".
Инзаги е на добар пат да освои скудето, сега има и тим, и добра игра со неговите играчи, многу лесно може во наредните години да оди пред Конте и во тој поглед.
Мене искрено Конте и Гвардиола не ми се меѓу топ тренерите со оглед на тоа што само се лепеа за екипи што им носат огромни пари за трансфери со кои ја доминираат лигата.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
Инзаги има голем напредок од кога дојде од Лацио до денес. Очигледно е лик кој учи од грешките и се надградува. Има собрано искуство, играчите му веруваат, има изграден стил на игра, знае што сака на терен. Сосема е небитно какви грешки направил порано, еве го сега, доставува.
Сеуште не доставил ништо. :D

И самиот Инзаги имаше една изјава пред некоја недела кога кажа дека и преклани бил шампион во овој дел од сезоната за на крајот да ја "изгуби", така да се додека не видам скудето ништо не доставил, а тоа дека неговата екипа игра преубав фудбал тоа нема замерка и стои.

@Џонтра Волта

Муабетов ми е дека Инзаги е прилично нов тренер на голем клуб, Интер му е прв голем клуб во кариерата, затоа и муабетов за лузерство дека за 2год успеа да изгуби 3 важни трофеи во Интер, е сега ако успее и годинава да ја заебе тогаш според мене треба да јаде отказ.

Дај боже да освои сезонава јас сум првиот што ќе ги јадам моите гомна.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.561
Поени од реакции
21.588
Брат ај бе доста веќе глупа е темава. Пишав вчера коментар и го избришав да не се создава лоша дискусија денеска експлодирале сите на твојот коментар. Лацио не бил голем клуб. Не заебавај жити се. Не е Манчестер Јунајтед ама Лацио има историја и увек е при врвот. Да имаат газда кој повеќе би инвестирал отколку што продавал нон стоп би биле топ 4. Лотито му носеше играчи по 5-6 мил а секоја сезона му ги продаваше најдобрите. Нешто слично како во Интер.
Друга работа, Инзаги е тренер само 8 години и до сега има 3 купа и 5 суперкупа и финале ЛШ со Дармијан, Ачерби и Беланова.
Во Лацио со играчи како Бастош, Лулиќ, Марушиќ и Рафу направи топ екипа. Он го лансираше Имобиле во топ напаѓач откако не успеа во Дортмунд и Севиља.
Луиз Алберто, Сергеј и Фелипе Андерсон ги направи играчишта. Едино вториот пат Кореа не му се погоди ама во Лацио беше топ.
Еве ѕирни каде биле најјаките тренери првите 8 сезони и кои им се успесите.
А и да гомправиш муабетов во 2022-23 па ок, ќе те подржат многу. Ама сезонава газиме дробиме иако му продадоа 4 битни играчи, и доаѓаш тука ЛУЗЕР БИЛ. Не си ми јасен.
 
Последно уредено:
Член од
18 март 2022
Мислења
227
Поени од реакции
780
The good season that Inter are having has put Inzaghi in the sights of Man Utd and Chelsea who have obtained information on his situation. He also entered the radar of Barcelona and Liverpool and now Marotta wants to lock him down by extending the contract which expires in 2025. [Tuttosport] #Inter
 

Kajgana Shop

На врв Bottom