Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.861
Поени од реакции
9.127
Средниот ред моментално ни се состои од Барела.
И тоа немаше да се смени ако дојдеше Самарџич. Нападот ни се состои од Лаутаро, а одбраната од Бастони, ако така гледаме на работите.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.450
Поени од реакции
58.574
И тоа немаше да се смени ако дојдеше Самарџич. Нападот ни се состои од Лаутаро, а одбраната од Бастони, ако така гледаме на работите.
Не пишав јас ништо во контекст на Самарџиќ, така си ги пишувам маките. Апсолутно се согласувам, вратени сме на фабрички подесувања, имаме едвај 3 играчи што вредат и кои најверојатно прават план за бегство во моментов, гледајќи го овој очај околу нив.

Само вечен оптимист како @Dee_Jay гледа „2 играчи до титула“, ние сме толку размонтирани што само чудо може да не спаси. Од тие тројца во нападот покрај Лаутаро, еден 37-годишен Џеко не можеш да направиш. Средниот ред ни е истиот минус Брозовиќ. Сенси ќе се распадне на некое загревање средина на септември. Одбраната е океј за домашни услови.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.637
Поени од реакции
21.991
Врвот на ова меркато би било да го дадат Сенси на уште една позајмица и на негово место да се донесе Переира од Удинезе.
Замена за Шкриниар не мора. Ќе почекаме Толои да напуни 33-34 години па да дојде за џабе.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.388
Поени од реакции
6.473
Арнаутович ќе искине сезонава, околу 15 до 20 гола ќе има дадено ако е стартер секое коло или ако не му се задеси нешто.
Ако ги има истите шанси како Џеко, Лаутаро и Лукаку што ги промашуваа на некои клучни утакмици, да има среќа да погоди, и повеќе голови ќе даде.
Гледајте ја статистикава, то ест ги гледавте утакмиците, не влева и не влева.

1692186278154.png 1692186304914.png

1692186350686.png 1692186375854.png

1692186407610.png 1692186435521.png


И гледајте малце поопширно, не е воа Арнаутович 2010 кај шо си праат хехенца со Балотели. Арнаутович има многу искуство, ја знае лигата и во ебена Болоња има добри сезони. Замисли Барела да ти пушта топки секоја утакмица наместо некој бос играч у Болоња. Нека конвертира на овие 6 утакмици, тоа се 18 бода, доста е од него.

1692186698918.png

Еве му ја статистиката последниве 2 сезони, скоро 50% conversion rate.


И ја сакам да не се крстам на 34 годишен Арнаутович, и ја сакам да дадеше клубот пари за некој прејак шпиц ама јебига тоа е. Интер е клуб што 10 сезони немаше ништо земено од трофеј, од кои една сезона ја заврши на 9то место. од 2010 до 2018та клубот функционираше без никаква визија, 8 години не се малце да не знаеш кај тераш. Ерик Тохир го донесе клубот на дното на Европа и во Италија.

Верно е дека Стивчо иде на живци што не фрла пари, а реално може да најде начин да инјектира у клубот, ама ете го пријателот, си даде ветување и он и тренерот, оваа сезона зимаме скудето, лани на пример немаа такво ветување, ветуваа борба за топ 4. Се истрчаа уште минатиот месец се раскрекаа како босанец у дискотека дека се најјаки, ене го Мај каде е, ќе видиме кој лаже. Ако они седнале пред да потпише Арнаутовиќ и рекле ќе заврши Арнаутовиќ работа, да не испадне дека гомна јадевме за скудето, алал да им е, дај да видиме.

Смалите доживљај 1692188642842.png дека треба во едно лето да купиме 3-4 првотимци на клучни позиции и 3-4 супер ветувачки младинци. Такви преодни рокови може Челзи да си дозволи или Сити, не Интер, и не некој од Италија.

BTW поздрав до миланезите што не читаат и мислат дека Чуквуезе ќе биде Роналдињо :D - https://www.youtube.com/shorts/68TnUxlWcwc
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.552
Поени од реакции
5.897
Арнаутович ќе искине сезонава, околу 15 до 20 гола ќе има дадено ако е стартер секое коло или ако не му се задеси нешто.
Ако ги има истите шанси како Џеко, Лаутаро и Лукаку што ги промашуваа на некои клучни утакмици, да има среќа да погоди, и повеќе голови ќе даде.
Гледајте ја статистикава, то ест ги гледавте утакмиците, не влева и не влева.

Прегледај го приврзокот 387783Прегледај го приврзокот 387784

Прегледај го приврзокот 387785Прегледај го приврзокот 387786

Прегледај го приврзокот 387787Прегледај го приврзокот 387788


И гледајте малце поопширно, не е воа Арнаутович 2010 кај шо си праат хехенца со Балотели. Арнаутович има многу искуство, ја знае лигата и во ебена Болоња има добри сезони. Замисли Барела да ти пушта топки секоја утакмица наместо некој бос играч у Болоња. Нека конвертира на овие 6 утакмици, тоа се 18 бода, доста е од него.

Прегледај го приврзокот 387789

Еве му ја статистиката последниве 2 сезони, скоро 50% conversion rate.


И ја сакам да не се крстам на 34 годишен Арнаутович, и ја сакам да дадеше клубот пари за некој прејак шпиц ама јебига тоа е. Интер е клуб што 10 сезони немаше ништо земено од трофеј, од кои една сезона ја заврши на 9то место. од 2010 до 2018та клубот функционираше без никаква визија, 8 години не се малце да не знаеш кај тераш. Ерик Тохир го донесе клубот на дното на Европа и во Италија.

Верно е дека Стивчо иде на живци што не фрла пари, а реално може да најде начин да инјектира у клубот, ама ете го пријателот, си даде ветување и он и тренерот, оваа сезона зимаме скудето, лани на пример немаа такво ветување, ветуваа борба за топ 4. Се истрчаа уште минатиот месец се раскрекаа како босанец у дискотека дека се најјаки, ене го Мај каде е, ќе видиме кој лаже. Ако они седнале пред да потпише Арнаутовиќ и рекле ќе заврши Арнаутовиќ работа, да не испадне дека гомна јадевме за скудето, алал да им е, дај да видиме.

Смалите доживљај Прегледај го приврзокот 387795 дека треба во едно лето да купиме 3-4 првотимци на клучни позиции и 3-4 супер ветувачки младинци. Такви преодни рокови може Челзи да си дозволи или Сити, не Интер, и не некој од Италија.

BTW поздрав до миланезите што не читаат и мислат дека Чуквуезе ќе биде Роналдињо :D - https://www.youtube.com/shorts/68TnUxlWcwc
Според постов бар како Арнаутович нека испадне Чук и ние исто ќе лапаме скудето, ваков напаѓач ретко кој има у тим може и Лаутаро да ви седне на клупа.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.536
Поени од реакции
43.085
Sensi sekako trebase i morase da dobie uste edna sansa vo timov zaso u ebani prijatelski ostavi srce i dusa za timot i ni bese eden od najdobrite igraci. Kolku saka neka e staklen posle vakov period mu davas sansa zaso ebano ja zasluzi. Pisav deka sakam da ostane i ako dojde srbinot ama toa malce verojatno bese.

Za Samardzic sum na strana na timot narocito sto on ne presece i cekase tate da vidi sto ke mu kaze, sto samo po sebe e sramota i mu posakuvam uzasna kariera i da dojde moment koga ke mu tekne deka mozese da igra za Inter ... dur go nosi dresot na cukaricki. Majkata da mu ja iznaebam glupa.

Za Arnautovic ne mi se razglaba, za karlos augusto palec nagore, neizbezno bese Gosens da si ide, za ovoj iam visoki ocekuvanja i ke vidime golem kjar ako dostavi, ne e los igrac.

Ostanuva napadot, ic ne mi teknuva na nekoja opcija ali si ima luge sto zimaat milioni momentalno i cija rabota e da najdat igrac sto ke ni garantira barem edno 12 do 15 gola sezonava. Ne li uspeeme vo ova, ke imame sezona slicna na lanskata, gore dole, i totalno 0 izgovori za istoto.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.963
Поени од реакции
14.008
@Nik20

Шо ти е бе брат? :icon_lol:
Речиси мој двојник. :D

Не е добро, али и не може подобро, прифатете, па и не е толку лошо, ете и другите не се добри, може да се направи тим за титула, ако не сега, за сезона-две...
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.388
Поени од реакции
6.473
@Nik20

Шо ти е бе брат? :icon_lol:
Еве брат објасни ти како ќе го купиме еден од големиве играчи сеа шо се вртат со моменталниов пазар и со силата на интер што ја има у моментов?
Кој ќе го земеш, на местото на Арнаутович за сум до 15М евра и со плата не поголема од 3М евра?
А и не го разбирам моментов на исмевање на Курва Норд шо го пречекале Арнаутович. Што треба, да го запалат стадионот сеа од мака оти немаме пари Халанд на Сити да им го земеме? Сфаќате ли дека клубот НЕМА ПАРИ. Нема бе дечки, кратат насекаде кај ќе стасаат за да бидат у рамки на ФФП, кредит му виси на клубот над глава, газдата сака да го исплати да не го изгуби клубот.
За да не се деси тоа, газдата мора да прави нешто, он начека како кец на десетка пари од Онана и пари од ЛШ годинава. Мали крпења на тимот колку да функционира се, и тера, не го ебе два посто фазла од тоа. За него е битно парите што ги вложил да му испаднат назад и ако може да направи нешто плус. Па ќе речам не е овоа Морати.
Да се навратам на тоа кои мивки биле курва норд
8ff9b7f448d3a4d6c288f4be760774d1-24316-oooz0000.jpeg

И овие ли се мивки? Пошто до последно коло се молеа да влезат у ЛШ. Беа посрани у полуфинале на ЛШ од градскиот ривал, 10 дена потоа клубската легенда им го избркаа како да има вошки, а еден од главните играчи им го продадоа за да соберат играчи ко чуквуезе, по 10М вредност на пазарот.
Премногу нереално гледате на работите.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.086
Поени од реакции
12.712
Еве брат објасни ти како ќе го купиме еден од големиве играчи сеа шо се вртат со моменталниов пазар и со силата на интер што ја има у моментов?
Кој ќе го земеш, на местото на Арнаутович за сум до 15М евра и со плата не поголема од 3М евра?
А и не го разбирам моментов на исмевање на Курва Норд шо го пречекале Арнаутович. Што треба, да го запалат стадионот сеа од мака оти немаме пари Халанд на Сити да им го земеме? Сфаќате ли дека клубот НЕМА ПАРИ. Нема бе дечки, кратат насекаде кај ќе стасаат за да бидат у рамки на ФФП, кредит му виси на клубот над глава, газдата сака да го исплати да не го изгуби клубот.
За да не се деси тоа, газдата мора да прави нешто, он начека како кец на десетка пари од Онана и пари од ЛШ годинава. Мали крпења на тимот колку да функционира се, и тера, не го ебе два посто фазла од тоа. За него е битно парите што ги вложил да му испаднат назад и ако може да направи нешто плус. Па ќе речам не е овоа Морати.
Да се навратам на тоа кои мивки биле курва норд
Прегледај го приврзокот 387828

И овие ли се мивки? Пошто до последно коло се молеа да влезат у ЛШ. Беа посрани у полуфинале на ЛШ од градскиот ривал, 10 дена потоа клубската легенда им го избркаа како да има вошки, а еден од главните играчи им го продадоа за да соберат играчи ко чуквуезе, по 10М вредност на пазарот.
Премногу нереално гледате на работите.
А где су паре? :D

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.086
Поени од реакции
12.712
Еве брат објасни ти како ќе го купиме еден од големиве играчи сеа шо се вртат со моменталниов пазар и со силата на интер што ја има у моментов?
Кој ќе го земеш, на местото на Арнаутович за сум до 15М евра и со плата не поголема од 3М евра?
А и не го разбирам моментов на исмевање на Курва Норд шо го пречекале Арнаутович. Што треба, да го запалат стадионот сеа од мака оти немаме пари Халанд на Сити да им го земеме? Сфаќате ли дека клубот НЕМА ПАРИ. Нема бе дечки, кратат насекаде кај ќе стасаат за да бидат у рамки на ФФП, кредит му виси на клубот над глава, газдата сака да го исплати да не го изгуби клубот.
За да не се деси тоа, газдата мора да прави нешто, он начека како кец на десетка пари од Онана и пари од ЛШ годинава. Мали крпења на тимот колку да функционира се, и тера, не го ебе два посто фазла од тоа. За него е битно парите што ги вложил да му испаднат назад и ако може да направи нешто плус. Па ќе речам не е овоа Морати.
Да се навратам на тоа кои мивки биле курва норд
Прегледај го приврзокот 387828

И овие ли се мивки? Пошто до последно коло се молеа да влезат у ЛШ. Беа посрани у полуфинале на ЛШ од градскиот ривал, 10 дена потоа клубската легенда им го избркаа како да има вошки, а еден од главните играчи им го продадоа за да соберат играчи ко чуквуезе, по 10М вредност на пазарот.
Премногу нереално гледате на работите.
А где су паре? :D

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom