Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.519
Поени од реакции
43.003
Abe koga se izleta da gi kaze celite za sezonava, nikoj nema da mu zameri ako kaze deka momentalno ni za top 4 kako cel ne garantira.

Aj broz nekako go pokrivame, zadovolen ke sum so fratezi ali u paket so samardzic, ama skriniar i lukaku gi pokrivame so 120 pati poslabi igraci, isto i onana, sto znaci poslabi sme od lani, od onoj tim sto se borese za LS. :)

Mora pritisok da im se naprai na shugite kineski, ne gi dadoa planiranite pari za lukaku, transfer plus plata, zemaa pari za onana i broz plus prihodite od ls .... i se ponasame ko kremoneze na merkatovo.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.708
Кој верувал дека Син ќе ги нарече шугите кинески...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.461
Поени од реакции
109.419
Икарди во Галатасарај за 10 мил. (30 години)
Ретеги во Џенова за 12 мил. (24 години)
Хименез во Фулам за 6.5 мил. (32 години)
Артур Кабрал во Бенфика за 20 мил. (25 години)
Сорлот од Сосидедад во Виљареал за 10 мил. (27 години)
Нзола од Специја во Фиорентина за 12 мил. (26 години)
Извини вака брат али сереш со сила, најискрено.

1. Икарди-недостапен, знаеш и сам зошто
2. Ретеги-енигма за настап во голем тим али се слагам дека некад поарно да се проба со ваков играч отколку со Арнаутовиќ
3. Хименез чао, со истечен мозок и потонат скроз
4. Кабрал Позззззззз
5. Сорлот мех али боље он него Арнаутовиќ
6. Нзола за кур ми е, поише Бето ќе одговараше.

Крај краева небитно, и сите овие да биле достапни не е ова менаџер па да може било кој да доведеме. Иначе се слагам дека Арнаутовиќ е срамен избор.
 
Член од
18 март 2022
Мислења
231
Поени од реакции
799
Inter is the most indebted club in Italy; according to its most recently published accounts, its total liabilities run at around $931 million. In the last two years for which information is available, it recorded losses of almost $430 million, leading to punishment from European soccer's governing body.
The interest rate was around 12%. Suning took out the loan via their holding company Grand Tower SRL. The purpose of this loan was to secure Inter's operative costs for three years starting in May 2021. Suning must repay the debt in full, including the interest owed, by May 2024.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.632
Поени од реакции
21.960
Извини вака брат али сереш со сила, најискрено.

1. Икарди-недостапен, знаеш и сам зошто
2. Ретеги-енигма за настап во голем тим али се слагам дека некад поарно да се проба со ваков играч отколку со Арнаутовиќ
3. Хименез чао, со истечен мозок и потонат скроз
4. Кабрал Позззззззз
5. Сорлот мех али боље он него Арнаутовиќ
6. Нзола за кур ми е, поише Бето ќе одговараше.

Крај краева небитно, и сите овие да биле достапни не е ова менаџер па да може било кој да доведеме. Иначе се слагам дека Арнаутовиќ е срамен избор.
Ма ја знам дека серам. Немам фрка со тоа. Од Квадрадо навака ги серам и со сила, на ништо не личат. Ова лето имаат повеќе пропаднати трансфери отколку реализирани а вчера ги броев, мислам дека некои 14-15 играчи го напуштија клубов, се планира и Сенси, а до сега некаде 10-11 играчи се дојдени. (Може да сум еден-два плус/минус со бројкиве, не сум на писи да чекирам)

Тие другите играчи ги налупав само чисто за споредба што можеш да купиш за тие пари кои ќе се потрошат на Арнаутовиќ, не дека секој од нив па и би сакал во Италија/Интер. Катастрофален потег во секој поглед.
Ама, еден Нзола ќе понуди повеќе од Арнаутовиќ, прати го сезонава во Фиорентина. Плус Нзола има уште 4-5 сезони најмалку и потоа пак може да биде продаден за вредност, а Арнаутовиќ после две сезони иде у Штурм Грац за џабе. Муабетов е, од толку многу опции, они ја одбраа најнелогичната и за истата платија ко други екипи за многу подобри играчи или па исти левел само помлад.

Икарди никогаш не сум го спомнал во тој контекст се до денес, ама ако можеа циганот да го мољакаат и чекаат две сезони, притоа го испуштија Дибала заради него, епа можеа и со Икарди да седнат на маса ако веќе толку сме паднати.
Глумеше оној Аусилио некој си паметњакович и објаснуваше како имал лажен инстаграм профил за да ги прати жените и бирал само карактери

Не знам што план имаа и дали во некои случаеви е вон нивна контрола, ама еј, многу играчи не одбија а игравме финале ЛШ и имаме основа за да создадеме добар проект. И тоа зборам за играчи кои и не се нешто посебно. Ако тераат Дортмунд шема и секоја сезона да ги продаваат своите ѕвезди, бар нека носат и млади играчи со потенцијал. Што е ова Квадрадо, Ачерби, Дармијан и Арнаутовиќ заедно имаат 150 години. Од друга страна па сите потенцијални првотимци од примавера се или на позајмица или искористени во некои купувања како она со Мулатиери и Фратези.

На крај фала богу дека кога ќе почне сезона пак ќе навивам за тимов и играчиве кои се донесоа. Ама ако на некој му се свиѓа како се одвиваа последниве два месеци тоа е негов проблем. Интер на чело со Марота и Аусилио имаат оценка 5 од 10 за тоа како се одвиваше цело меркато. Или 3.33 од 10 според Џонтра зашто на секој добар потег по три лоши.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.445
Поени од реакции
58.536
Какво дно од преоден рок, страшно. Но тоа е реалноста, кинезите не даваат пари за трансфери, беше само прашање на време кога Марота и Перо нема да можат да изведат магија. Лани по сплет на околности ги донесоа Лукаку и Онана тоа ни замачка очи малку, но не можеш секоја година без пари да правиш трансфери и да се надеваш дека ќе има добри играчи достапни за џабе. Ова е бантер-ера преоден рок, крпење со позајмици и носење никакви играчи како Арнаутовиќ.

Тоа што ме нервира во целава приказна со Интер е следново: ако немаш пари, им даваш шанса на 1-2 младинци. Која е поентата ако веќе немаш пари да го носиш Арнаутовиќ кога Еспозито ти е ист профил на играч. Стави некое дете барем, ќе имаш што да продаваш, наместо 34-годишни цицачи кои нема да си одат до истек на договор.

Очајно изгледаме во моментов, зборови не се потребни.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.266
Поени од реакции
57.324
Калчомеркато за Самарџиќ вика дека не е прв пат да има драми околу неговиот трансфер. Пред некоја година Венеција била таа што почнала преговори со Лајпциг за да го земат Лазар ама у последен момент ги преебал татко му кој во меѓувреме се договорил со Удинезе.

Еве 5-ти ден веќе како нема никакви информации, србендата затега за тие 300к евра, донел трет менаџер за да преговараат пак со Интер, ги бара тие пари од Интер и плус уште малце покачена плата за играчот. Интер ги одбиле и им дале рок до утре да конечно се изјаснат дали ја прифаќаат договорената понуда или да си бараат чаре.

Ајде нека се носи у курац српскиов глупак а син му нека ќути и нека дозволи лаком старец избеглица од војната да му ја упропасти кариерата уште непочната. Со среќа назад во Удинезе за 400 илјади евра годишна плата.
 
Член од
29 април 2018
Мислења
93
Поени од реакции
128
Дај бе нека не се резилат воопшто за србендава.
Многу кажува за неговиот квалитет она што Лајпциг го има пуштено за боранија во Удинезе, тим кој опасно си ги вреднува сите играчи кои имаат талент.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.861
Поени од реакции
9.126
Две ствари:

1. Требаше до сеа да го одјебат а не да му ставаат ултиматуми, ко да е Иниеста у прајм.
2. Требаше да глумат вака лудило и на Арапите за Брозович кога им симнаа од 23 на 18, а не да се пичкаат тогаш и да прифаќаат борании.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.445
Поени од реакции
58.536
Калчомеркато за Самарџиќ вика дека не е прв пат да има драми околу неговиот трансфер. Пред некоја година Венеција била таа што почнала преговори со Лајпциг за да го земат Лазар ама у последен момент ги преебал татко му кој во меѓувреме се договорил со Удинезе.

Еве 5-ти ден веќе како нема никакви информации, србендата затега за тие 300к евра, донел трет менаџер за да преговараат пак со Интер, ги бара тие пари од Интер и плус уште малце покачена плата за играчот. Интер ги одбиле и им дале рок до утре да конечно се изјаснат дали ја прифаќаат договорената понуда или да си бараат чаре.

Ајде нека се носи у курац српскиов глупак а син му нека ќути и нека дозволи лаком старец избеглица од војната да му ја упропасти кариерата уште непочната. Со среќа назад во Удинезе за 400 илјади евра годишна плата.
Нема овде простор за дискусии, земи или остави. Во принцип треба да се повлечат и да не му даваат ни она што првично го договориле, затоа што со вакви играчи на кои менаџери им се тато-мама, само проблеми ќе имаме и во иднина.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.861
Поени од реакции
9.126
Џабе правеа циркузи и мерење муда со некој српски ропак, требаше да го направат ова уште пред недела дена. Не дека не сакав да дојде Самарџич, делува на добар играч со потенцијал, ама у ситуацијава каде немаме квалитетен напад, па и одбрана крпена, скроз нелогично ми беше што фрлаа 20М за 5/6 опција у среден ред.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
Средниот ред моментално ни се состои од Барела.
Не заебавај, средниот ред е последно нешто што треба да ни биди на агендата. Сенси за 6та опција е топ! Проблем е, кој ќе дава голови, и одбраната. Повреда на Дармиан, и сме останати со анонимус. А поготово напад, кај шо (не ми се верува дека ова го пишувам 2023 година), главен играч ни е Арнаутович.
Маме му ебаја кинезиве на клубов! Маме му расплакаја! на 2 играчи оддалечени сме да се прошетаме до скудето, и четврт финале ЛШ. Тие два играчи можи да не коштаат в година ЛШ, и испаѓање од групи годинава!
Него, ако то е случај, ќе се молам да бидиме 8 место, плус да испадниме од ЛШ, само да мора да го продадат интер оризариве!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom