Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.409
Поени од реакции
109.073
Абе какви 30м за Тареми, ја мислам нема шанса тоа да се деси. 31 година има, мизерен играч е и апсолутно дно ќе допре ако дојде кај нас. Поарно 35 нека лупнат за Балогун барем млад е и може да се погоди, а и да не се погоди пошо е помлад може да го дадеме следна година и да не отидеме у дебел минус, а со овој може само да се сликаме. Мада ја сум за некоја преодна опција и евтина варијанта како Бето за 10тина милиони па следна година нека испазарат асален шпиц. Не еба свињата Лукаку за сите пари, глеам сабајле и Занети изјавил дека бил разочаран од свињата, да му го ебам племето јас на него.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.618
Поени од реакции
21.877
Кога го земаа Квадрадо пишав за црниот бек на Торино.
Еве сега е близу Аталанта и многу веројатно после неколку сезони ќе дојде во Интер за 35-40 ако на Ман Јун не им затреба и десен бек. За мене Синго беше идеалната опција ако сакаа трајно решение на таа позиција, но Марота реши поинаку и го зема Квадрадо. Многу се сомневам во работењето на Мората и Аусилио последниве две години. Имаа добри зделки, не викам не, ама има и многу грешки. Иако направија значителни успеси сепак тимот не е комплетен и секое лето се соочуваме со се поголеми дупки. Само кратки решенија и ефтини играчи со потенцијал да бидат продадени, ништо друго не се пазари.

 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.409
Поени од реакции
109.073
Не дека го правдам носењето на Квадрадо ама Марота и Аусилио така функционираат со години, не е ова од вчера. И Конте кога беше тренер го донесоа Ешли Јанг, привремено решение за да биде замена за Хакими. Истото е и со Квадрадо, имаме стартен десен бек во името на Дамфриз, него го носат за една сезона колку да покрие а е евтина варијанта. Ѕинго треба да го платиш бар 15тина милиони, ќе бара да игра, ќе замара и слично. Тоа е, така функционира Марота со ограничени ресурси, не може да имаме по 2ца подеднакво добри играчи на сите позиции.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.618
Поени од реакции
21.877
Тоа е, така функционира Марота со ограничени ресурси, не може да имаме по 2ца подеднакво добри играчи на сите позиции.
Синго и Думфриз би биле исто што и Госенс со Димарко. Не знам која би била цената за Синго (Ѕинго бе :D) ама ако го земат за испод 20, ефтино прошле.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.858
Поени од реакции
9.122
Лол. Сега ми е јасно дека ти некои работи од инает ги збориш. Дали лично према мене само или си роден контраш не знам, ама до завчера објаснуваше како менаџментот ги трошел парите и ги правдаше дека многу добар дил направиле што не го земале Трубин за 10 милиони.
Сигурно и Бето кога го зборев си ролал очи ама сега подобро Кваљарела од пензија да го изваделе.
Види, јас само ти кажав дека Трубин не е Куртоа или прајм Нојер или не знам кој па да збориме дека е незаменлив и дека 100% ќе испорача тоа што се очекува од него. Ги следиш Интер и знаеш колку шанса се дава на млади играчи, иако Трубин има искуство, но не во голем клуб каде очекувањата се големи.

Зомер од друга страна, има многу искуство, светски и европски, баерн, гладбах и сум убеден дека у следниве сезона две дефинитивно би бил подобар избор за првотимец од Трубин, без разлика на цената. А Трубин нема да ти седи на клупа и да чека шанса.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.618
Поени од реакции
21.877
Види, јас само ти кажав дека Трубин не е Куртоа или прајм Нојер или не знам кој па да збориме дека е незаменлив и дека 100% ќе испорача тоа што се очекува од него. Ги следиш Интер и знаеш колку шанса се дава на млади играчи, иако Трубин има искуство, но не во голем клуб каде очекувањата се големи.

Зомер од друга страна, има многу искуство, светски и европски, баерн, гладбах и сум убеден дека у следниве сезона две дефинитивно би бил подобар избор за првотимец од Трубин, без разлика на цената. А Трубин нема да ти седи на клупа и да чека шанса.
Па никој не рече дека е прајм Ноер. Ние зборевме за 10 милиони инвестирани во голман кој би бил оваа сезона со Сомер нешто налик на Онана со Ханда. Буквално ти пишував дека се исплати да се проба па дури и со таа клаузула од 40% со оглед на тоа дека иаме потрошени 6 мил. на оној Бразао.
Се разбира дека Сомер е првиот голман ама муабетот беше Сомер е максимум во клубов година-две а Трубин е само 22 години.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.229
Поени од реакции
57.001
Украинците викаат дека Интер испратил понуда од 12 милиони и Шахтјор ја прифатил истата ама у последен момент се предомислиле и побарале процент од следна продажба по што Интер ги одјебал.

Правилен потег и нема што да се дискутира понатаму. Не може секакви клубови да диктираат правила и да мењаат договори. Кој ги ебе.
Се расправате за голман од воена зона ебате божем Касиљас сме го пропуштиле.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.618
Поени од реакции
21.877
Ехееее, сега се ќе се каже откако го испушија. Да не се лажеме @Џонтра Волта и сам знаеш дека се надеваа оти он ќе потпише како слободен играч наредна сезона. Се циганчеа за едно 10че па сега ќе се надеваме на веѓата индонезиска во случај Сомер да се повреди. Точно, не е Касиљас ама од дадените опции оваа беше најдобрата и ја испуштивме за многу ефтино. Да не се напињаме за џабе, времето ќе покаже дали била правилна одлука. Овој има 10 години најмалку во него топ перформанс.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.409
Поени од реакции
109.073
Интересни ми се овие муабетиве со ''привремено решение''.
Па нас сите ни се привремено решение.
Кои се тие сите? Квадрадо само и еве ако го броиш Ачерби кој не се ни надевавме дека може да биде прв тим али ете бидна и тоа па ќе игра и сезонава во Интер. Други кои се привремени решенија како Квадрадо и Ешли Јанг?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.409
Поени од реакции
109.073
Аха, ироничен си бил. Извини. Не, тие се нужни продажби.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.416
Поени од реакции
58.383
Прави интеристи! :pos: Влагање дрско на пријателска јеботе, 10 дена пред нова сезона.

Хаха, со бодичек му влезе Дамбо на ѓубрето, каков цар! :pos:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.229
Поени од реакции
57.001
Ехееее, сега се ќе се каже откако го испушија. Да не се лажеме @Џонтра Волта и сам знаеш дека се надеваа оти он ќе потпише како слободен играч наредна сезона. Се циганчеа за едно 10че па сега ќе се надеваме на веѓата индонезиска во случај Сомер да се повреди. Точно, не е Касиљас ама од дадените опции оваа беше најдобрата и ја испуштивме за многу ефтино. Да не се напињаме за џабе, времето ќе покаже дали била правилна одлука. Овој има 10 години најмалку во него топ перформанс.
Зошто би спинувал украински новинар?

Се надеваа и го врбуваа за следното лето како слободен играч ама имаше информации дека Шахтјор му се заканиле дека ќе дреме на трибина цела сезона ако случајно остане летово и не продолжи договор.

Ништо не сме испуштиле, обичен голман од украинско првенство, исфорсиран ради целава ситуација со тоа умрените нивни спортисти. 40% од следната продажба, Шахтјор ќе кажува правила на Интер, што е ова, Бит Пазар. Не ме јебете.
Ок се тие муабети демек земи го и користи го 15 години па дали ќе видат Шахтјор дел од процентот.

Еве и друга ситуација, замисли го зимаш, испаѓа најголем фејл што постои и не можеш да се отарасиш од него и тој минимален дел што би го земал како оштета ќе мора да им го дадеш на украинците.
Друга ситуација, се развива у врвен голман, за 3 сезони ти доаѓа некој Сити и ти нуди 100 милиони за него, 60 ќе ти останат на тебе. Ќе умрете од пцуење како сме ретардиран клуб што сме прифатиле таква клаузула и слични муабети.

Кој го ебе и него и Шахтјор. Ќе се најде голман за 2-3 години, Зомер нема 50 па да мора да се мења следното лето. Ете и тој Аудер е млад, до следното лето ќе се појават уште 5 Трубини.

Потрагата по напаѓач моментално е поголем проблем за Интер отколку ова глупостиве со голман од украинско првенство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom