Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.624
Поени од реакции
21.908
за 3 сезони ти доаѓа некој Сити и ти нуди 100 милиони за него, 60 ќе ти останат на тебе
Ма нас најмалку треба да не занима колку ќе заработиме на продажба кога секако тие пари не се инвестираат. А и тоа не е воопшто лош дил ако ти служел сезона-две и си заработил цели 50 милиони на него.
Нека го одврзат ќесето и нека не ми се прават цинцари зашто сите ќе ми го серете тука Инзаги кога ќе почне сезона а тој е без замена за Шкриниар и со играч помалку во напад на 2 недели од старт.
Многу споро делуваат.
Имаше 4 голмани во Јуни, го пратија на припреми во Јапонија со Станковиќ и екстра пар ракавици за во случај ако настине Лазаро да брани јер и онака нема друга улога во тимов.
Па и Дибала лани на ист начин го пропуштија и сега ќе се жалат по медиуми за тоа Лукаку какво дунде испаднал. Па не е он дунде, они беа глупи што го враќаа. Бремер-Шкриниар истотака беше фејл од денешна перспектива.
Ма еве погледни го тимот кој освои скудето. Во средина само Барела остана, во напад Лаутаро и во одбрана Бастони, Дармијан и Дефрај. Последниве двајца не беа планирани за волку долго и поради сплет на околности се сеуште во тимот.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.239
Поени од реакции
57.082
Ма нас најмалку треба да не занима колку ќе заработиме на продажба кога секако тие пари не се инвестираат.
Друг муабет е ова сега, може да се смени ситуацијата за година-две, може нови газди ќе дојдат и слично. Тераме у хипотетички ситуации сега. И да одлучат да вложуваат тоа што ќе спечалат, пак ќе има простор за критики што пола сума ќе ја даваме на рандом клуб од источна Европа.
А и тоа не е воопшто лош дил ако ти служел сезона-две и си заработил цели 50 милиони на него.
Не е лош дил ако си Бенфика, Аталанта и остала боранија. Ако дојдовме до тоа дереџе секакви мртви екипи да бараат процент од следна продажба ондак да не се праиме веќе голем клуб.
10 максимум 20 проценти се во ред, 40 е премногу. Утре секоја екипа ќе ти бара ваква ставка у договорите.
Нека го одврзат ќесето и нека не ми се прават цинцари зашто сите ќе ми го серете тука Инзаги кога ќе почне сезона а тој е без замена за Шкриниар и со играч помалку во напад на 2 недели од старт.
Многу споро делуваат.
Имаше 4 голмани во Јуни, го пратија на припреми во Јапонија со Станковиќ и екстра пар ракавици за во случај ако настине Лазаро да брани јер и онака нема друга улога во тимов.
Се согласувам дека кинезите се први кривци ама ни Инзаги не е светец. На сето ова ликот изврши точно 0 притисок врз управата, напротив, вика дека идеме на Скудето а до пред 3 дена му фалеа 15 играчи у состав. Нема голмани, он ќути како пичка. Нема напаѓач, другата недела почиња првенство, братот абер нема да гукне. За штопер па да не праам муабет. Класична марионета, како што кажа и самиот Жанг, топ е Инзаги пошто не ми досаѓа за играчи.
Глуп идиот е, како со сила да се праи ќорав дека ќе го јаде курот при првиот кризен период.
Освен марионети тренери, ниеден друг профил нема вака да ќути на вакво летаргично понашање од управа за време на трансфер период, после такви заработки од сезоната што заврши.
Па и Дибала лани на ист начин го пропуштија и сега ќе се жалат по медиуми за тоа Лукаку какво дунде испаднал. Па не е он дунде, они беа глупи што го враќаа. Бремер-Шкриниар истотака беше фејл од денешна перспектива.
Па самиот Инзаги го одбра Лукаку место Дибала со оглед на тоа што син му Кореа и Лаутаро се сличен профил, бараше тешкаш да дели минутажа со Џеко.
За Шкринијар и Бремер никој тогаш не можеше да претпостави дека словакот ќе испадне такво лингурско копиле од човек и да ги поебе сите. Еве го сега со изјави дека ПСЖ го стартувале пред една година, дека немал проблем да им каже Да, дека све било у ред цело време, цела сезона.
А летото други информации кружеа, дека ќе продолжи со Интер кога ќе заврши трансфер пазарот. Во спротивно немаше да ги одбиваат тие 60-70 милиони што ги нудеа за него.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.624
Поени од реакции
21.908
Се согласувам дека кинезите се први кривци ама ни Инзаги не е светец. На сето ова ликот изврши точно 0 притисок врз управата, напротив, вика дека идеме на Скудето а до пред 3 дена му фалеа 15 играчи у состав. Нема голмани, он ќути како пичка. Нема напаѓач, другата недела почиња првенство, братот абер нема да гукне.
Нема врска ова. Урко ми кажа дека он бил тата-мата и заради него избркале пола екипа. :D
Автоматски споено мислење:

За Шкринијар и Бремер никој тогаш не можеше да претпостави дека словакот ќе испадне такво лингурско копиле од човек и да ги поебе сите.
Точно. Ама тоа со Шкриниар и ова со Лукаку е доказ дека се посраа. Се фокусираа минатото лето само на овие двајца, а сега ниту еден не е дел од Интер.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.478
Поени од реакции
42.860
Нема врска ова. Урко ми кажа дека он бил тата-мата и заради него избркале пола екипа. :D
Автоматски споено мислење:



Точно. Ама тоа со Шкриниар и ова со Лукаку е доказ дека се посраа. Се фокусираа минатото лето само на овие двајца, а сега ниту еден не е дел од Интер.
Realno nikad kazano ova, deka tata mata bil Inzagi, bas celo vreme toa go zboram od postot na Mario, da bese malce popameten a ne podanik na edno kinesko mrtvo picleme ke imase edno barem skudeto u dzeb, da napravese pogolem pritisok letoto lani ili Januari koga dojde, totalno nebalansiran tim imase koj lesno mozese kolku tolku da se izbalansira so solucii koi togas bea poeftini, edna od niv e sega vo Inter, Fratesi. Pred 2 godini duplo poeftin bese i veke imavme projaveno interes za nego, cel januari zamarav togas zemi go nego ignoriraj go Gosens koj debitirase kraj na Fevruari radi povredata.

Najloso e da imas vakva opcija za trener, edno so gazdata, gazda koj realno u momentov 95% od fan bazata ednostavno ne go saka, ne ni sfakam zaso vaka se odnesuva Inzagi, a so cel pamet vetuva skudeto sezonava, toa e celta, zemi vrsi poise pritisok, insistiraj na sredba so nego i so Marota, kazi im kako stojat rabotite, ne e valjda tolku glup za da ne sfaka deka vaka ednostavno ne smee da se ponasa ekipa cija cel e golem trofej na krajot od sezonata. Ne se odnesuva ova samo kontra Zhang, lani realno ja usraa i Marota i Ausilio ama koga takvi uslovi ti nudi gazdata realno i sklon ke si na poveke greski, Marota prv pat pocna so pogolemi promasuvanja na merkatoto kaj nas, sto ne e slucajnost.

Mada vo momentov ne deka treba mnogu za da se dobie potrebniot balans, samo prasanje e dali ke dostavat, nie sme poznati po toa deka ednostavnoto go komplicirame maksimalno.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.239
Поени од реакции
57.082
Точно. Ама тоа со Шкриниар и ова со Лукаку е доказ дека се посраа. Се фокусираа минатото лето само на овие двајца, а сега ниту еден не е дел од Интер.
Епа сеа, што требаше да им влезат у тоа мртвите мозоци и да им ги следат мислите ебате. Се посрале со играчи што лажеа до последен момент.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.239
Поени од реакции
57.082
Ова ми е прва утакмица што ги гледам летово и одма флешбек наречен примен гол по губење топка у срцето на теренот од страна на оној глупав стаорец наречен Миктаријан. Овој пат со неговата глупосто го почасти Зомер со напраен пенал.
После и Барела со страшен пас кон голманот по кој примивме гол.

Вчера дојде, одма у огин фрлен, другиот викенд треба да брани првенствена утакмица.
Што вика Ватрен, стаен е на гол да брани, жими кур, еве ти у пракса 2 кикса поради недоволно познавање на ретардирани соиграчи.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.859
Поени од реакции
9.122
Душа ме боли за овој стакленково… класа играч и техника. А и Аслани слабиот од кого фан клуб Интер очекувал многу во сите 43 ипол минути изиграни лани.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.610
Поени од реакции
7.222
Средниот ред ни е добар, не сум многу загрижен има замени за сите играчи, плус додај го и Самарџиќ деновиве е доста покриен средниот ред. Туракот не е за онаа позиција, многу изгубено ми делива некако.
Проблем ќе биде нападот, едноставно мора два шпица да се донесат, знаеме и сите дека Лаутаро во еден дел од сезоната не може ни празен гол да погоди.:D

Аслани знае да даде долга топка напред, тоа гонимам приметено уште лани и не се плаши да додаде, дали лево или десно.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.357
Поени од реакции
7.573
Сенси најдобар на припреми, следно или ќе умре од повреди или позајмица во Специја.
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Секоја година е истата приказна со Сенси, предобар во претсезона, у прво коло легнува на трева во 8ма минута и бара измена. Штета за дечкото, се гледа дека знае фудбал, би сакал да остане пошто, покрај тоа што може да покрива на 3те позиции у средина, може инцидентно и напред да изигра во комбинација со некој покорпулентен напаѓач ко Турам. Особено што и Кореа е стаклен, а тешко дека ќе најдат купец за него, а Турам има сериозна повреда позади него и веројатно нема да може многу 90ки да изигра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom