Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Хандановиќ тоа што го правеше у бантер ерата за Интер последниве 10 години ретко кој голман од негова класа би се нафатил да го прави. Срамота и греота е да се плука по него. Разбирам кога некој е лут заради лош настап на утакмица две па да фрли лош збор по играч, ама Хандановиќ не за џабе ја носи капитенската лента на рака. Најдобрите години од кариерата ги остави во Интер, не досаѓаше да зима огромна плата, не правеше драми и немаше испади. Кога падна од форма сезонава без инциденти и глумење лудило пред камери со изјави, си ја прифати судбината и седеше на клупа за Онана. Види го и моментот кога испадна од игра, Онана прв отиде да го поздрави, сигурно имал поддршка он него за да му ја предаде одговорноста на голот. Треба да се има почит.
Бате на ушљакот мислев.
Уживај
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.342
Поени од реакции
6.276
Бате на ушљакот мислев.
Уживај
Се извинуам, прав си!
Само да додадам, плукајте по ушљакот. И ја го плукам. Ама за него треба да се тепа Инзаги, дон инза мастерклас го форсира, а комотно можеше Аслани денеска да направи 90 минути ко господин.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.684
Ај вака коа заврши сезоната еден мини есап да направам.

Мислам дека сума сумарум повредите на Лукаку ни ја решија сезонава, односно решија да не бидеме шампиони. Гледајте само какви резултати имаме откако ликот почна да игра добро, цела игра ни се базира на него, отвара простор за сите околу него, особено за везњаците кои се уфрлаат од втор план и доста често поентираат.

Имаше и други причини секако, ама за мене Лукаку е број еден причина. Број 2 се бубачките на Инзаги, на крајот пронајде каков таков баланс и правилна ротација ама брате, Кореа? Гаљардини? Не ме зезај бе, овие на 4 0 за нас би ги пуштал само, нарочито она ушлено неталентирано.

Трета работа што ме живцира доста е тоа што Инзаги некако не напредува ко тренер. Тактички можда, не викам не, ама ин гејм менаџмент и менаџмент на екипата после пораз и кога истата е во мини криза му е НУЛА, поточно во минус. Сезоната ја завршуваме со ДВАНАЕСЕТ порази, еј скоро 1/3 од мечевите сме ги изгубиле, брука невидена за екипа што ќе игра финале ЛШ и циља на титули. Во некои други околности Инзаги 5 пати ќе изедеше отказ сезонава, ама ете остана некако и финалево ЛШ го одржа на клупа.

Јас искрено на 2 ума сум, и да освоиме ЛШ би го избркал, секако доколку има асална достапна опција, а не некој обид од тренер. Али веројатно ќе остане, а искрено се надевам дека ако остане ќе ги реши овие работи од погоре ако не сака да ги води Монца и Болоња до крајот на кариерата.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.991
Поени од реакции
6.244
Ај вака коа заврши сезоната еден мини есап да направам.

Мислам дека сума сумарум повредите на Лукаку ни ја решија сезонава, односно решија да не бидеме шампиони. Гледајте само какви резултати имаме откако ликот почна да игра добро, цела игра ни се базира на него, отвара простор за сите околу него, особено за везњаците кои се уфрлаат од втор план и доста често поентираат.

Имаше и други причини секако, ама за мене Лукаку е број еден причина. Број 2 се бубачките на Инзаги, на крајот пронајде каков таков баланс и правилна ротација ама брате, Кореа? Гаљардини? Не ме зезај бе, овие на 4 0 за нас би ги пуштал само, нарочито она ушлено неталентирано.

Трета работа што ме живцира доста е тоа што Инзаги некако не напредува ко тренер. Тактички можда, не викам не, ама ин гејм менаџмент и менаџмент на екипата после пораз и кога истата е во мини криза му е НУЛА, поточно во минус. Сезоната ја завршуваме со ДВАНАЕСЕТ порази, еј скоро 1/3 од мечевите сме ги изгубиле, брука невидена за екипа што ќе игра финале ЛШ и циља на титули. Во некои други околности Инзаги 5 пати ќе изедеше отказ сезонава, ама ете остана некако и финалево ЛШ го одржа на клупа.

Јас искрено на 2 ума сум, и да освоиме ЛШ би го избркал, секако доколку има асална достапна опција, а не некој обид од тренер. Али веројатно ќе остане, а искрено се надевам дека ако остане ќе ги реши овие работи од погоре ако не сака да ги води Монца и Болоња до крајот на кариерата.
Интересен мини есап. Ако си Урко.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Лично не гледам потреба да се брка Инзаги дур амбициите на тимот се да се преживее и скрпи уште некоја година, а не да се инвестира и да се оди напред. И тешко да најдеш саглам тренер што ќе ти се нафати на вакви услови. А да го избркаш него за некој ко Јурич, Тудор, Мудор не фала, нека го. Бар куп гарантиран имаме.
 

No9

Член од
18 ноември 2013
Мислења
621
Поени од реакции
906
Casadei гази на светсково. Го продадовме него а ги чуваме Гаљардини и компанија

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Ништо од Начо во Интер според пишувањата на Ди Марцио утрово.
Наводно се премислил и прифатил продолжување на договорот со Реал М. иако Интер му нуделе солиден три-годишен договор.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Тоа е добра вест за нас. Јакиот играч Начо па да го врзуваме со тригодишен договор на 48 години.
Затоа ќе го донесат 2 години постариот Отаменди.

 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Затоа ќе го донесат 2 години постариот Отаменди.

Јас па тргнав да му реплицирам со Смолинг кога ете и Отаменди е опција.
У право е дека 3 годишен договор е многу за 33 годишен ама па Ачерби многу добро ни легна а имаме потреба од повеќе играчи на таа позиција знаејќи дека цела сезона крпиме.

Од друга страна пак, разгледував квоти и од сите трансфери кои се понудени за кладење на Б365 и моментално сме фаворити само за еден играч - Бенџамин Павард. Не дека ова значи нешто многу ама ипак...

1685977145059.png
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Павард синката е доктор на науки за Дамфрис...можеби ќе изгубиме на брзина ама ќе добиеме на фудбалска креативност, техника и стабилност на таа страна.

Многу битна утакмица е во сабота за иднината на клубот во смисла дали ќе продолжиме во бантер состојба или ќе се издигниме на повисоко ниво...многу малце му треба на овај тим за да заличиме пак на екипа што ќе ишарами се во Италија знаејќи ја конкуренцијата...мора да искористиме да земиме некоја титула поради тоа што Јувентус е за никаде и навлезе во бантер ера со триста проблеми...другите клубои се купи ден продај како нас и можиме да се носиме...ама Јувентус кога ќе направи екипа ќе видиме титула на Велигден 2060
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
Десно Хакими ако може да го вратат, и да си свиркаат, ама за тоа ни треба некоја магија од Марота и тежок попуст од ПСЖ, тешко изводливо ама останува да се надеваме.

Во одбрана Скалвини би требало да им е приоритет после губењето на Шкринијар, а за средина реално требаат 2 јаки имиња, сеа за сеа играчи што се поврзуваат со тимот се смс и Фратези, али ништо конкретно.

Ќе видиме летово какво ќе е зависи од неколку фактори, и тоа дали кинезите ќе се уште тука или не. Како и да е срамота е да си финалист во ЛШ а да те поврзуваат со Отаменти ебате, а пред некој ден и оној Марушич хаха, бегај таму, бедно изгледа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.684
Добро дечки смирете се, не реков да дојдат Смолинг или Отаменди, него дека не вреди 33 годишна вечна резерва како Начо да го врзуваш со тригодишен скап договор. Башка никад нема играно во тројка позади така да за кур ми е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom