Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
А бе види. Од сметковотсен аспект за ФФП нас ни одговара. 20 милиони ни се сметаа како + ко го продадовм, топтан, сега тие 20м+плати се поделени на толку години колку што е договорот. Пример ако се 5 години со 2 милиони плата, то се 30 милиони делено на 5 години. Што значи годинава за него ќе бидиме во минус, сметковотствено 6 милиони. А пред 2 бевме плус 20. Само не знам дали е ова кршење на правила, оти вака сите би правеле за да избегнат ФФП.
Јасно ми е се тоа. Мислам дека не е кршење.
Него 2м плата за Пинамонти? За Пинамонти?
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.072
Поени од реакции
55.847
Чекај од кај бил ваков договорот кога тука правевме бог од Марота за трансферот како им го утрпал за 20м, вклучувајќи ме и мене, Стефан сигурно 10 пати има пишано, и од Син имам прочитано мислам.
У случајов си играле со бројките, ама затоа сезонава ќе ни се врати.
Добро Стек и Урко се тоа, не треба да се крева фама околу нивното кажано.

Таков договор имаа бе, џентлменски, така пренесуваа сите весници. А и сега ако не се лажам Пинамонти е земен на позајмица со можен откуп. :D

Italian broadcaster Sky Sport Italia have reported that Pinamonti has signed a four year contract with the Nerazzurri club worth around €2 million a year to the player.

Pinamonti was sold to Genoa in the Summer of 2019 but as part of the deal there was a gentleman’s agreement reached between the clubs for Inter to re-sign him and the Nerazzurri club have honoured the agreement.

The 21-year-old Italian youth national team representative made 34 appearances across all competitions last season for Genoa, in which he scored seven goals and provided three assists for his teammates.

Што ќе ни се врати сезонава бе Џенова е наша екипа, сеа ќе го земе Кандрева, ќе ги позајми Салседо и Еспозито.
Еве и Ди Џеј убаво пишал. Па и ова може да се смета ко боговска работа бе што кур, џентлменски договор бла бла, може да им рече пу пу не важи. :icon_lol:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.129
Победивме 7-0, пренос немаше никаде...


Лукаку, Лаутаро*3, Гаљардини, Ериксен*2
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.843
Дури сега забележав дека Бираги не е повеќе наш играч :( ...чудно ќе ми е да ги гледам него и Борха против нашите следното коло...ајде Борха ќе сфатам стар беше и немаше смисла повеќе да се држи...ама Бираги не беше толку лош и плус го заменија со пензионер:(....искрено мислев дека Коларов е за замена на Бастони а не да се менваат со Јанг на левата бековска позиција...двата 80 години имаат и некако ми нема логика ова
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.603
Поени од реакции
7.205
Pa koa zborevme dva, trojca ovde deka Kolarov e planiran za lev stoper, vie ubeduvavte deka bek kje bide, nesto je trglo naopako.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.072
Поени од реакции
55.847
искрено мислев дека Коларов е за замена на Бастони а не да се менваат со Јанг на левата бековска позиција...двата 80 години имаат и некако ми нема логика ова
Па баш на пријателскиве игра лев штопер. Ниеднаш не се смени со Јанг на лев бек.
Очигледно ќе се носи нов лев бек таму, Перишиќ не верувам дека ќе игра, ќе го шитнат.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.274
Поени од реакции
41.849
Лошиот конте што никогаш не менувал формации и не правел експерименти со формацијата
Па нормално 7-0 со ваков фрапантен напад, марвелосен десен бек, и корпулентен лев, плус феноменален техничар со една финта на стоперската позиција.

119838256_10218896725391443_3809426407583166708_o.jpg
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.603
Поени од реакции
7.205
Sea ja gledav utakmicata so Pisa, Hakimi, ocekuvam da izgazi, kako se ufrla napred,strava.
Pirola, moze da go pratat na kalemenje nekade u Verona ili Atalanta, da sobere iskustvo vo igranje so 3ca pozadi.
Perisic, imase dobra utakmica, nemam problem da ostane, osven ako Sam on nejke.

I, da od Galjardini nikad nema da bide igrac, abe i na prijatelska uspeva da pogresi dodavanja.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.843
Лошиот конте што никогаш не менувал формации и не правел експерименти со формацијата
Па нормално 7-0 со ваков фрапантен напад, марвелосен десен бек, и корпулентен лев, плус феноменален техничар со една финта на стоперската позиција.

Прегледај го приврзокот 267155
Напаѓачите:drk:

Едниот бомбардира со лева, другиот со десна + глава.....очекувам следното коло да ја убијат Виола....мислам онака не мора 8 гола бидејќи сепак Борха и Бираги се таму ама еве нека бидат 6
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.819
Поени од реакции
8.999
Ашрафот со асистенцииве ќе им смести на Лаутаро и Лукаку едно 80 гола.

А и Перишич нека фати да си игра wingback, нека не глуми дека го бара некој да го купи, кога можеше Ето да се враќа у одбрана, што да не и он.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.274
Поени од реакции
41.849
iskreno i se nadevam deka ke ostane perisic, ne za drugo, toa sto ni bese problem minatata sezona so sredinata, 0 adekvatni zameni za startnata trojka i dijametralno sprotiven profil na igraci na klupa za toj del od teren, sea ke bide slucaj so desnata strana i hakimi, negovoto otsustvo apla ke se oseti. So perisic ne bi bilo toa slucaj zasto e dobar za ofanziva, duri i starter ovoj ustvari moze da bide, levo, kade sto i najcesto igra.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom