Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.353
Поени од реакции
7.565
Абе Мозес на овие 3-4 натпревари добро изигра, многу подобро од Кандрева, добри комбинации прави, пробивен е и нема непотребни центаршутеви што ги избива првиот играч што го маркира. Таков впечаток ми остави за сега...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.429
Поени од реакции
42.527
3 natprevari u niza go igra toa, so toa sto so lazio ne mu ja racunam eve zaso sancez na mesto na stoper vleze u 85ta, so napoli isto izigra mislam 20 min taka, i vcera so ludogorets.
Ne se nekoe merilo bugarive, ama evidentno bese kolku bolje vlijaese igrac plus u sredina za eriksen a i alexis, ali narociot za prviov, igraa nekoja improvizirana 41212, valero bese half back nazad kade sto e brozovic, eriksen 10ka, aleksis imase pogolema sloboda na dvizenje, lukaku klasicna 9ka.

Konte ko konte, prioritet mu e odbranata i ne veruvam deka ke pristapuva na natprevarite vaka od start, se plasi da ne go izgubi balansot ama valjda sfaka deka u konkrentiov slucaj trpi mnogu napadot u zadnje vreme taka da ja ne gleam asalen balans so 352 bidejki nedostasuva u igrata kreiranje na poveke sansi u eden natprevar, a i tie sto gi kreiraat se nekkao na sila, ja nema onaa tecnost od prviot del na sezonata koga polesno doagaa vo gol priliki.
Само ако се опамети да игра си 4ца позади може да успее Конте во Интер.
Како што е тврдоглав,шансите се еднакви на нула за такво нешто.
Ќе биде дајте ново дете можда уште и летоска,со тоа што преку 15 милиона нето годишно ќе одат во плати на бивши тренери.
Sent from my SM-G955F using Tapatalk
najlosoto scenario za inter e nov trener u bliska idnina bez razlika na ishodot na krajot od ovaa godina, a i slednata, osven ako e nekoe fijasko pod 4to, moze podobro ama moze i 10 pati poloso, ko zadnji 9 godini, zasto posle 9 godini u ovoj del od godinata sme u bitka za titula, do sea u poslednava dekada vo ovoj del od sezonata bevme u mnogu tesna bitka za LS i toa samo 2 pati sto e najdobar nas plasman vo liga, taka da ova e ogromen napredok.

Klop koga dojde vo liverpul kaza deka ke mu trebaat 4 godini za titula, sto i bese slucaj, ne vikam deka i na konte tolku vreme treba da mu se dade ali so ogled na rezultatite u zadnji skoro 10 godini, zasluzuva 2 do 3 sezoni za da iskreira edna sampionska generacija i igra. Ja mislam deka uste od naredna sezona mozaikot celosno ke se sklopi za asalen atak na skudeto, na dobar pat se, falinki ima i toa e poveke od evidentno ali i normalno ako gleame realno.

Druga rabota, eriksen i lukaku nikad nemase da gi imame dokolku ne bese konte tuka a ova ke vazi i za idninte golemi transferi na klubot, taka da ja se nadevam deka so ovoj ke dobieme nekoe dolgorocno trenersko resenie a rezultatite i uspesite sami po sebe ke dojdat, kakov saka neka e, placko ligle migle inat, znae kako do golem trofej a toa e najvaznoto u celiov muabet.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.843
Ќе го сркнат арамииве?

Бтв со кој се аднавме на фб? Ваљда од тука е некој.
Не знам дали ќе го скрнат административно..ама фудбалски ќе не претепаат наредната недела...реално тој дуел ни е натпревар на сезоната бидејќи после ни следат 7 со ред релативно полесни противници и можи да се направи добра серија доколку не држи среќата со повредите...ама не гледам како ќе извадиме нерешено во Торино..ќе не претепаат
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.843
одложена е утакмицата со сампдорија.
Наводно заради корона вирусот демек имало заболени во Милано и се плашат да не ги префати...ама како што гледам во некои медиуми пиши дека сепак ќе се играла
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.835
Поени од реакции
15.950
Наводно заради корона вирусот демек имало заболени во Милано и се плашат да не ги префати...ама како што гледам во некои медиуми пиши дека сепак ќе се играла
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.429
Поени од реакции
42.527
Наводно заради корона вирусот демек имало заболени во Милано и се плашат да не ги префати...ама како што гледам во некои медиуми пиши дека сепак ќе се играла
oficijalno e odlozena, regionot lombardija e problematicen, i veneto, odlozeni se verona - kaljari, inter - sampdoria i atalanta - sasuolo ... sea za sea.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.843
ОДлична вест....барем нема да имаат изговор дека се уморени кога ќе јадат шамари од Јувентус
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.429
Поени од реакции
42.527
ОДлична вест....барем нема да имаат изговор дека се уморени кога ќе јадат шамари од Јувентус
lapaj si golovi od korna so kaslanje eehehehehe SVE DA TI EBAM KORONA i toa rastrkanite polumrtvimrtvi kinezi sto mi patuvaat nasekade i mi kaslaat kaj stignat majkata da im ja iznaebam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom