Фан Клуб: Интер

Дали мислите дека имаме шанси за Скудето.

  • Можни одговори

  • Не

  • И ајт чао пријатно


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.517
Поени од реакции
25.231
Не се можни со трансферите :facepalm: ..кузнај шо прат
A кого да земат во јануари, абе ериксен да дојде ти е премија која ретко кој очекуваше дека воопшто ќе се деси, и тоа у јануари, а вакво име тешко е да донесеш и во тек на лето.
За јанг поназад баш пишав дека е опција до крај на сезона, носи искуство, квалитет не толку ама види кој све ни е бек, и така се испостави зашто договорот му е на 6 месеци плус со опција на година плус. Истото е и со мозес кој ке е позајмен без облигативно право за откуп, главниот играч за овој месец треба да е ериксен и евентуално Жиру ако се ослободат од политано. Последните вести за овој се дека на рома им се понудени 2 опции, ако изигра 10 утакмици до крај на сезона откупот да е облигативен, или позајмица до 2021 и тогаш да мораат да го откупат без никаков исполнет услов, макар и му ампутираат нога.

Ова мозес јанг е некое привремено решение, рачунај ако дојде ериксен, средината горе доле целосно ќе е скоцкана за наредна сезона, ќе фали уште едно име и тоа за ротација ама со оглед дека ќе е летен преоден рок би требало да атакуваат на некој налик на сенси, пак да не е било кој, а тие 3 месеци главни приоритети да им се лев и десен wing back. Тоа што го реков за средината, важи и за нападот, во случај сега да не дојде Жиру и алексис ако не останува. Еспосито добива какво такво искуство, може и он да изненади од наредна сезона во случај да има напредок, не треба да се исклучи пред време и он ко опција за тимов од наредна година.

п.с. Со повредава на брозович, евентуалното заминување на весино, можно е од нигде никаде да се доведе плус уште некој за средина во јануари, сличен трансфер на овие што се земени за лево и десно.
 

Marquess

Second to none
Член од
20 јули 2009
Мислења
3.707
Поени од реакции
5.562
Што ли видоа летоска у овој Лазаро стварно не ми е јасно.
Истото важи и за оноа говедо Бираги.
Тешки фејлови,поготово оној ѓуптин за 20+ милиона евра...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
15.840
Поени од реакции
11.757
Порано пропаднати фудбалери му ги праќавме на екипи како Фенер, сега Фенер ни ги праќа нам :pos:

Шегата на страна, сите знаеме дека не можеме во Јануари да инвестираме во крилести бекој, нити па има што да се купува. Добро е што барем се обидуваат да најдат замени кога овие што ги имаме се далеку под нивото. Според мене, нема што да се направи во моментов, единствено да се земе Ериксен во средината и следната сезона да се инвестира во двајца проверени странични лево и десно.
Кој ќе ни шитне проверени бекови? Ливерпул или Барса? :)
Абе да упецаме некој како Коларов или Дани Алвеш пред крај на кариера, ама не ми текнува на некој таков.
Единствено Марсело ако си оди, ама не мириса така работата.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
23.969
Поени од реакции
33.867
Пари ако имаат ќе се најдат играчи на лето.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
15.840
Поени од реакции
11.757
Не ми изгледа дека имаат пари, а ни желба да лупнат повеќе од 20м, а за тие пари, играч не се наоѓа.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
23.969
Поени од реакции
33.867
Тоа сега. На лето кога ќе го продадат старото железо ќе има.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.560
Поени од реакции
1.844
Се тегават 2 недели за на крај пак 20 милиони да искешираат за Ериксен.

Последната понуда е таа, четврток, петок веќе треба наш играч да биде.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.310
Поени од реакции
3.882
Се тегават 2 недели за на крај пак 20 милиони да искешираат за Ериксен.

Последната понуда е таа, четврток, петок веќе треба наш играч да биде.
Ne se tegavat 2 nedeli so Totenhem tuku so negoviot agent, Na totenhem zavcera im ja dostavile prvata ponuda koja bila odbiena neznam kolku iznesuvala istata a sega vtorata ponuda bila 18M + 2M, taka procitav nis tie fb stranite za inter.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.560
Поени од реакции
1.844
Ne se tegavat 2 nedeli so Totenhem tuku so negoviot agent, Na totenhem zavcera im ja dostavile prvata ponuda koja bila odbiena neznam kolku iznesuvala istata a sega vtorata ponuda bila 18M + 2M, taka procitav nis tie fb stranite za inter.
Нивниот агент беше среден минатата недела, се тегават со понудите. Леви не попушта испод 20 милиони, а нашиве почнаа со 10 милиони понуда, за на крај пак да дадат 20.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.517
Поени од реакции
25.231
sky izlegoa so info deka politano ide u napoli, pozajmica so obligativen otkup od 25m evra. Izvor im e dimarzio.
Bolje od ova ne moze koga e u prasanje Politano, @Io Sono Interista ?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.310
Поени од реакции
3.882
Нивниот агент беше среден минатата недела, се тегават со понудите. Леви не попушта испод 20 милиони, а нашиве почнаа со 10 милиони понуда, за на крај пак да дадат 20.
Nemozev da ja najdam objavata na fb od inter fan stran kade u navodnici stoese "di Marzo" deka Inter dale edna ponuda odbiena i sega vtora. Ne e bitno kolko ke se tegavat samo neka go potpisat ako treba neka bide i posledniot den u Januari.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.517
Поени од реакции
25.231
и тоа без услов за одиграни утакмици до крај на сезона :)
ja bi probal elmas plus da doplatat, i ete ti go toj igrac plus za sredina od klupa mesto vesino. I ajt u picku mater, deka denes se spomna i de paul kako varijanta plus ako si ide vesino, sto nema da se desi zaso go precenuvaat de paul od udinese a inter tesko da investira tolku sea za sredina u situacija koga nastojuvaat da go spakuvaat eriksen.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
4.747
Поени од реакции
5.160
Нивниот агент беше среден минатата недела, се тегават со понудите. Леви не попушта испод 20 милиони, а нашиве почнаа со 10 милиони понуда, за на крај пак да дадат 20.
Класичен зип-зап брат.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
23.969
Поени од реакции
33.867
sky izlegoa so info deka politano ide u napoli, pozajmica so obligativen otkup od 25m evra. Izvor im e dimarzio.
Bolje od ova ne moze koga e u prasanje Politano, @Io Sono Interista ?
Да, за Интер подобро од 25 милиони кеш не може. Штета за него, сакаше во Рома, а Наполи е тим што знае да потоне и да го снема 10-15 години... во многу лош момент оди кај нив. Плус Стефан ќе му пцуе се миџетско секоја недела.

Друга интересна работа што Перо најверојатно ќе лета, а на негово место ќе дојде директорот на Парма, по инсистирање на Конте. Во моментов прават зделка со истиот тој директор да го земе Еспозито на позајмица. Тиквата пукнала околу замената Политано - Спинацола, ама медиумите не се до крај јасни што точно му се забележува на Перо. Викаат дека ќе лета поради пропаднатиот договор со Рома, а од друга страна тој беше во Лондон кога Марота се вмеша и крена рачна околу трансферот. Така да не знам дали му забележуваат што трансферот пропаднал, или што воопшто се обидел да договори таков глуп трансфер.

Во секој случај, постојат тензии помеѓу него и Марота така да најверојатно ќе се пакува летово.
 
На врв Bottom