Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.546
Lozano sto igra vo Napoli, odbrana?
lozano ne ni igra mnogu ako si primetil, plus moze i levo i desno da igra, ne e striktno desno krilo, kalehon mozno e da si ide u kina naredno leto, taka da ima logika zasto insistiraat na drugo krilo, plus treba da pazarat i italijanci, ne samo stranci iako naredna godina ls od doma ke si gledaat.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
lozano ne ni igra mnogu ako si primetil, plus moze i levo i desno da igra, ne e striktno desno krilo, kalehon mozno e da si ide u kina naredno leto, taka da ima logika zasto insistiraat na drugo krilo, plus treba da pazarat i italijanci, ne samo stranci iako naredna godina ls od doma ke si gledaat.
Na levata strana go imat mega jakiot midzet Insignje.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.546
Na levata strana go imat mega jakiot midzet Insignje.
znam ama pak nemaat krila za izvoz, plus politano e eden od onie sto redovno znae da se vraka nazad i pomaga na odbrana, gatuso neguva takov defanziven fudbal taka da ima logika zasto go saka. Ja mislev toj lobotka sto go zemaa e krilo ali on bil igrac od sredina, zatoa i ja otpisav sekoja mozna varijanta za politano u napoli koga se diskutirase tuka na tema spinacola-politano trampata. Vaka ok e, ima poenta zasto go sakaat, a eve gleam sea butkaat muabet za lorente u inter, od start pisav deka e cudno delaurentis da dae 25m, denes smesta se menue muabetot za 20m, sea i ljorente plus.
Ne fala, u slucaj ziru da e dogovoren, recka treba da udrat na vakvata opcija, samo pari.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
znam ama pak nemaat krila za izvoz, plus politano e eden od onie sto redovno znae da se vraka nazad i pomaga na odbrana, gatuso neguva takov defanziven fudbal taka da ima logika zasto go saka. Ja mislev toj lobotka sto go zemaa e krilo ali on bil igrac od sredina, zatoa i ja otpisav sekoja mozna varijanta za politano u napoli koga se diskutirase tuka na tema spinacola-politano trampata. Vaka ok e, ima poenta zasto go sakaat, a eve gleam sea butkaat muabet za lorente u inter, od start pisav deka e cudno delaurentis da dae 25m, denes smesta se menue muabetot za 20m, sea i ljorente plus.
Ne fala, u slucaj ziru da e dogovoren, recka treba da udrat na vakvata opcija, samo pari.
Da pravime trampa Zilinski - Politano:)
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.310
Поени од реакции
7.445

Бекови ли се бекови, аргатски маки големи, едно дрво в зима донеси, друга цепеница на лето договори...
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Сака да каже дека зделката на двата играчи е вредна 50мил евра, а не дека еден играч со даноци ќе коштал 50мил.

И јас како што прочитав тоа со накурчувањето го изјавил Аусилио а не Марота. И како што разбрав Марота бил близок пријател со Петраки, па мислам дека затоа целата вина ќе "легне" на Аусилио. А тоа можело да го кошта и непродолжување на договорот на лето. Не дека само овој трансфер е причината, се гледа дека Аусилио не е способен да изведе комплицирани зделки и дека во таквите знаел често да биде обработен. Од како што дојде Марота се гледа разликата во самиот пристап на Интер на трансфер пазарот, зделките се склучуваат по отежнато, со подолг временски период, со поголемо мачење и за самите навивачи кога чекаат некој да потпише, дури и по долги преговори може да не се земе играчот, али битно нема многу одстапки во преговорите, се оди на друга мета. Додека Аусилио беше малку брз и нестрплив, гледаше на брзина "да заврши работа".

Марота сега на лето ќе си најде "нов Паратичи", нема да биде некој "стар волк" туку талентиран дс со голем потенцијал. :)
Мислеше само за трансферот на Спинацола, забораваш ти дека клубот освен тие 27М(толку било договорено), ќе треба да плати данок, плата, бонуси и незнам што уште друго.

Спинацола бараше 3.5М годишна плата за 4 год, тоа се 14M само на платата на играчот, тука пресметај дека кон државата клубот треба да плати данок, во италија колку што знам данокот може да биде од 25% до 40%...

Аусулио е повеќе од способен лик, беше главен лик кога успеа да не извлече од калта наречено ФФП, Марота и Конте дојдоа тек кога клубот се стабилизира финансиски од работата во главно од Аусулио, Сабатини кој беше негов партнер се отакажа сам, и си поднесе оставка, а после тоа имаше изјавено дека направил грешка, и дека избрзал со одлуката.

Јас се слагам со @Syn дека некои информации треба да ги зимаме со резерва, затоа што незнаеме точно што се случува, ова може да биде само медиумска хајка.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Политано прифатил да оди на 18месечна позајмица со обавезен откуп за 25м. Може да се вклучи и Љоренте во трансферот, или само да ни го позајмат на 6 месеци.

Било разговарано и за трампа Алан-Весино, ама не верувам да се толку луди во Наполи...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.546
Политано прифатил да оди на 18месечна позајмица со обавезен откуп за 25м. Може да се вклучи и Љоренте во трансферот, или само да ни го позајмат на 6 месеци.

Било разговарано и за трампа Алан-Весино, ама не верувам да се толку луди во Наполи...
alan im bese eden od predvodnicite na buntot pred nekoj mesec koga bese carlo tuka, imase informacii deka imalo i fizicka presmetka megju nego i sinot na pretsedatelot, taka da zatoa ne treba da te iznenaduva sto mozno e da go prodavaat. Momentalno se spekulira i za nego i everton, kade e anceloti.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
alan im bese eden od predvodnicite na buntot pred nekoj mesec koga bese carlo tuka, imase informacii deka imalo i fizicka presmetka megju nego i sinot na pretsedatelot, taka da zatoa ne treba da te iznenaduva sto mozno e da go prodavaat. Momentalno se spekulira i za nego i everton, kade e anceloti.
Без разлика на тоа, се работи за супер играч, класи подобар од Весино. Да го стават на продажба ке земат многу повеке од 15-20 колку што е проценет Весино. Затоа ми нема некоја логика.
Освен ако Наполи сака да ни помогне за Скудето...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.902
Наполи не се луди да го менуваат Алан за Весино. Целата работа е што тие го продаваат Алан, а ние очајно се обидуваме да го бутнеме Весино некаде. За Алан ќе биде претешко со оглед на тоа дека има интерес од други клубови кои можат да лупнат кеш пари без да замараат многу. Друга е ситуацијата со Ериксен кој сака да дојде во Интер, за Алан не знаеме дали воопшто ќе сака па и да се договорат клубовите пак може ништо да не излезе. Со оглед дека остануваат неколку дена, нека ги пакуваат Ериксен и Жиру и нека не замараат многу многу.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Би требало да дојде Ериксен, нема никакви сериозни шпекулации за други тимови.
Љоренте ако дојде, пропаѓа Журу.

Можеби наместо пари за Политано, ни го даваат Алан и разликата ја дополнуваме со Весино.
Ке има денес и утре информации, доколку има нешто сериозно во ова со Алан.

Ериксен плус Алан е премија. Само да не испадне како со Модрич и Видал...
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Лазаро во Њу Касл 1.5мил+право на откуп 23.5мил.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom