Фан Клуб: Интер

Дали мислите дека имаме шанси за Скудето.

  • Можни одговори

  • Не

  • И ајт чао пријатно


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
1.593
Поени од реакции
1.364
Ako se navratis nanazad, istoto i jas go pisav ama i toa e pretpostavka samo, zasto nisto oficijalno nikade ne e potvrdeno, muabetot za izvorite inace i sam znaes deka bese za eriksen i negovoto odenje vo juve, za ova so pregledite samo ti staviv tekst od fcinternews kako stojat rabotite koga ti rece deka ne gi pominal medicinskite.
I seuste oficijalna potvrda za toa nema, nit pa ti stavi togas a i sega, zborese na pamet, mene licno kur me boli dali spinacola ke dojde ili ne, ili dali mozes ili nekoj tret takov ne mnogu biten, a i u paket so toa i pricinite za istoto, nebitni mi se, glavniot muabet bese za potencijalnoto glavno zasiluvanje za ovoj preoden rok pa i sezonava,eriksen, i eve do denes tocno 0 informacii, osven onaa od mozzart, ne izlegoa so muabet za toa deka juve se vmesale.

Hipoteticki ako nedelava potpise, da te tagnam treba li za da te prasam abe neli ovoj u juve ke idese ? Ili da go zaobikolime detskovo ponasanje.
Stavaj si izvori ko site sto praat tuka, ili barem koga nekoj ke ti replicira za da stavis link za nesto sto si pisal, napravi go istoto i glej toa da ne bidat srpski klikbejt naslovi glupo e da ti objasnuvam zasto e toa taka. Pokraj fcinternews, fcinter1908, football italia, ti za mozzart si se fatil.
Брат ти беше тој што му се нафрли на човекот дека постирал вести од никакви извори во случајов моцарт спорт, или како ти милуваш да ги нарекуваш дноцарт а излезе работата дека неговиот извор на вести беше многу попрецизен и поточен од твоите извори, кои претежно се fcinternews и fcinter1908, страници кои се менаџирани од фанови на интер, и кои немаат никаква поврзаност со случувањата во клубот, и пишуваат само тоа што им се допаѓа.

Марота тоа го потврди индиректно, и затоа целата работа така заврши како што работи.

Според зборовите на Марота, одма после медицинските прегледи и кажал на својот колега од Рома дека ова работа неможе да продолжи, и дека тука завршува све.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
4.747
Поени од реакции
5.160
Не е крив за голот, не преувеличувајте. Шкриниар и евентуално Бастони може да се криват.
Многу паднаа некако. И тој слободниот наЛече што заврши во стативата на 1-1,видете на каков начин го изнуди Лече. Сите чекаа и никој не му одеше на играчот. Можеше комотно да ни го забоди, без слободен да му свирнат.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.517
Поени од реакции
25.231
Брат ти беше тој што му се нафрли на човекот дека постирал вести од никакви извори во случајов моцарт спорт, или како ти милуваш да ги нарекуваш дноцарт а излезе работата дека неговиот извор на вести беше многу попрецизен и поточен од твоите извори, кои претежно се fcinternews и fcinter1908, страници кои се менаџирани од фанови на интер, и кои немаат никаква поврзаност со случувањата во клубот, и пишуваат само тоа што им се допаѓа.

Марота тоа го потврди индиректно, и затоа целата работа така заврши како што работи.

Според зборовите на Марота, одма после медицинските прегледи и кажал на својот колега од Рома дека ова работа неможе да продолжи, и дека тука завршува све.
da de, za eriksen bese muabetot, ne za spinacola, za spinacola koga napisa deka padnal medicinski, mu replicirav so tekst od fcinternews deka gi pominal medicinskite.
Uste stojam na toa deka vesta od mozzart za eriksen bese klikbejt i nisto poveke, bukvalno nieden medium vo italija denta takvo nesto ne prenese i eve do den denesen toa e slucaj.
Taka da ti nesto pogresno si razbral tuka, toa e edno, vtoro, za fcinternews i fcinte1908 rabotat licencirani novinari, lugje koi pravat i intervjua so luge povrzani so inter, dobivaat dozvola za delot namenet za novinari na meaca, imaat kontakti so fudbalski agneti, prenesuvaat svoi vesti kade samite oni se izvor, a edno vreme mislam deka i rekalkati rabotese za fcinter1908. I treto, duri i da se na fanovi ko sto vikas eve iako ne e tocno, agregator se na site vesti povrzani so inter a se preneseni vo italijanskite mediumi, i istite gi prenesuvaat taka kako sto e napisano ili kazano na tv, zavisi od mediumiot.
Taka da kako i da ja vrtis se najdobroto mesto na netot kade mozes da crpis informacii za inter, sve ti e staveno na edno mesto.

A od mediumi za relevantnost, sky italia, gds, bar inter koga e vo prasanje treba najmnogu da se obrnuva vnimanie na ovie, narocito na sky italia, plus tuka e i dimarzio.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
29.810
Поени од реакции
66.430
Не знам дали спомнал некој ама ете јас ќе кажам, корнерите............................................... 567 корни изведовме денес, 560 пати подадовме, 7 пати нафрливме точно во рацете на Габриел. Абе да му ебам мајката бе, 5 души по 190 имаш у екипа ти изведуваш од корна, и нормално најчесто ништо не правиме затоа што Сенси комбинира со Тото или Бираги, два умрени играчи, мртви, скапани, што немаат ни центаршут ни ништо. Преку кур ми е, ми се лоши кога ќе имаме корна од што знам дека ништо нема да направиме.
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.385
Поени од реакции
2.312
Мене ми се лоши кога го гледам Брозович кога се спрема да напрај некаква дијагонала или долг пас со нула ефект бидејќи сите противнички играчи ќе се наметстат на својте места....очигледно е дека сме прочитани и Конте упорно не отстапува од формацијата и пристапот...јас што сум никој и ништо знам како играат Интер и секој полупросечен тренер знај како да ја постави играта против Интер...против Аталанта беше вистински туторијал од Гасперини како треба против Интер ..мамицата ни ја изебаа тој дуел..како давид против голијат делуваше натпреварот
 
Член од
16 април 2014
Мислења
4.747
Поени од реакции
5.160
Можеби и ќе потонеме и ќе бидеме на -10 од шампионот и ништо нема да ни менува, ама бодовите со Рома и Парма не можам да им ги простам.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
6.705
Поени од реакции
677
Не е толлку проблем поразот, ме загрижува односот на теренот на дел од играчите.
Лукаку не постоеше, Барела трча како мува вез глава, бековите ако ги оценуваме треба во минус да влезат...

Уште ако е сериозна повредата на Броз, црно ни се пишува.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.331
Поени од реакции
42.159
Изгледа при крај е работата за Мозес. Позајмица од 2 милиони и опција за откуп од 10 милиони на крај на сезона.

Со Жиру не знам што се случи, зошто се развлекоа преговорите.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.322
Поени од реакции
10.998
Изгледа при крај е работата за Мозес. Позајмица од 2 милиони и опција за откуп од 10 милиони на крај на сезона.

Со Жиру не знам што се случи, зошто се развлекоа преговорите.
Читав негде дека Астон Вила загризале салам, да не сака да остани Англија :/
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
1.293
Поени од реакции
1.823
Се случи Политано... Дур не се откачат од него, нема да носат друг напаѓач.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
1.593
Поени од реакции
1.364
Лошо за Броз, уште полошо за нас, изгледа ќе паузира најмалце 5 натпревари.
 
На врв Bottom