Фан Клуб: Интер

Дали мислите дека имаме шанси за Скудето.

  • Можни одговори

  • Не

  • И ајт чао пријатно


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.517
Поени од реакции
25.231
Има информации дека е влошена односот меѓу марота и аусилио после фејлнатиов трансфер на спинацола, а на ова доаѓаат и муабетите дека Конте веќе долго време сака свој човек да донесе за тој дел од работата во тимот, веќе е дефиниран истиот ( на местото на аусилио ) така да има шанса Аусилио веќе да не биде дел од Интер во иднина, и онака договорот му истекува, тоа башка, така да има големи шанси истиот да не биде продолжен.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
4.747
Поени од реакции
5.160
Мислам дека вторник вечер/среда би се официјализирал трансферот на Ериксен.
 

|И.И|

Интерист
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.088
Поени од реакции
4.706
Брозович добро се искинал против лече , се предпоставува дека подолго ке го нема. Под дифолт тоа значи дека Весино ке остане ваљда во Интер доколку Ериксен потпише неделава.

Нека напраи Марота лепо изненаџење па да го земе и Видал и да се отарасат од Весино.

Има до милано да идам окцето да му го пољубам.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.310
Поени од реакции
3.882
"Eriksen? We just made an official bid to Tottenham and now we're waiting. Many clubs are interested but we are confident in getting a top player like Eriksen."

"Moses and Giroud? We've reached an agreement with Chelsea for Victor Moses while Giroud is a possibility only if we sell a striker in this transfer window."

- Piero Ausillio (Inter Sporting Director)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
29.811
Поени од реакции
66.430
Па би требало да ви е подобар од Кандрева. Ако игра како што играше пред 3 години :D
Да брат секако ќе е подобар од Кандрева со 0 настапи годинава за Фенер и неиграње фудбал од 6 месеци, можда и јаче кој го знае. Ебате умрениот играч што го донесоа се да им изнаебам од прв до последен.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.331
Поени од реакции
42.159
Да брат секако ќе е подобар од Кандрева со 0 настапи годинава за Фенер и неиграње фудбал од 6 месеци, можда и јаче кој го знае. Ебате умрениот играч што го донесоа се да им изнаебам од прв до последен.
Сигурно не е желба на клубот, само по еден човек треба да пцуеш :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.345
Поени од реакции
72.432
Со Јанг, Алексис, Лукаку и Мозес може сериозно да се стави Интер како една од екипите што до крај ќе се бори за шестото место во Премиер Лига 2014/2015
 
Член од
16 април 2014
Мислења
4.747
Поени од реакции
5.160
Ми се сери од овие муабетиве ''Од Кандрева секако поарен ќе е"'
И за Лазаро и Бираги ги слушав овие муабети, како и за еден куп пропали фудбалери што ни ги носеле во минатото. Секако ќе биде, како не.
Доколку игра наместо Кандрева, важи истото што го реков и за трансферот Спинацола-Политано, лајно за гомно.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
23.969
Поени од реакции
33.867
Порано пропаднати фудбалери му ги праќавме на екипи како Фенер, сега Фенер ни ги праќа нам :pos:

Шегата на страна, сите знаеме дека не можеме во Јануари да инвестираме во крилести бекој, нити па има што да се купува. Добро е што барем се обидуваат да најдат замени кога овие што ги имаме се далеку под нивото. Според мене, нема што да се направи во моментов, единствено да се земе Ериксен во средината и следната сезона да се инвестира во двајца проверени странични лево и десно.
 
На врв Bottom