Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Не знам што е полошо, во Јуве или Наполи да отиде Икарди.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.338
Поени од реакции
57.952

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.059
Поени од реакции
12.560
Ако отиде во Наполи,комотно уште сега заборавете на второ место годинава.

И нормално - све што имаат кинеско да им изнаебам на сунинг говната оризарски!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Прифатена од клубот. Не од Икарди.
Автоматски споено мислење:


Во јуве.
Јуве секако ќе најдат шпиц, вака на Наполи им даваме 100 милионски шпиц за 60че на тацна, готов производ.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.952
Поени од реакции
6.156
Na bilo kogo i da go dadat samo da ne bide pod 60M. Dosega ne e vklucen vo nikakvi podgotovki na timot od strana na Konte i ne gledam nacin kako bi go vklopile koga na negovo mesto imame veke igrac Lukaku. Podobro neka se dogovorat vo posledniot den za trampa so Dibala i ajde neka zavrsi seto ovaa koe trae 3 meseci i stana dosadno.

I sto e najinteresnoto Icardi kupuva nov stan vo Milano , a Dibala go bacuva grbot na Juventus i najavuva deka nema da go napusti istiot. Osven Sances drug igrac neveruvam deka ke dojde vo Inter toj ke bide posledniot igrac koj ke ne zasili no najzalno e sto mnogu odpad ni ostana vo timot: Valero, Mario, Galjardini, Kandreva, imat uste 1 nedela da gi sredat tie raboti. Neka im e so sreka.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.338
Поени од реакции
57.952
Јуве секако ќе најдат шпиц, вака на Наполи им даваме 100 милионски шпиц за 60че на тацна, готов производ.
Го разбирам тој аспект ама за мене е небитно, грип да имам не би им го дал а не пак играч како Икарди. Жанг рече дека Икарди нема никогаш да биде даден во јуве никогаш и очекувам да си остане на зборот.

Друга работа е што доминацијата на Јувентус мора да се запре, ако ние не го направиме тоа немам против Наполи да ги симне.
Автоматски споено мислење:

Од останатите вести издвојуваме:

Управата на Интер поради рестрикции во буџетот преминува на „Пелистерка“

Го лажат Лукаку дека е ради диетата а уствари немаат пари па го ранат со салати :pos:

Lukaku and Conte are now married :love:

Вика дека да постигнеш гол во Италија треба да победиш систем. Исто било како да обиеш сеф. Не знам од што има живеено овој кога бил тинејџер :pos:
(Ок го измислив ова со сефот, рече triple lock, не знам како да го преведам тоа)

Роналдо Р9 има клон во некое од африканските села:

Ок, не е баш Африка but you get my point.

Ќе ме трпите уште малку... :coffee:
 
Последно уредено:

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.992
Поени од реакции
6.246
Икарди најверојатно ќе остане во клубот уште оваа сезона.

Ова е веќе пеколен напад ако се вистинити шпекулациите.

Ајде сега сите карти на СМС :D
Икарди и Лукаку нема да играат заедно освен ако не се вратиме во 1994 и Трапатони да ни е тренер. Ќе си преседе на трибини цела сезона, па нека ги чека Јувентус со понуда.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.338
Поени од реакции
57.952
Некако заладија работите околу Санчез. Штама е, никакви најави нема...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.336
Некако заладија работите околу Санчез. Штама е, никакви најави нема...
Па досегашново искуство кажува дека стално од преголемите буки ништо не излегува... :icon_mrgr:
Така да не ме плаши што е штама.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Mancester sakale da bide 50-50,odnosno Inter da plakja 200.000 funti nedelno, sto spored mene ne e vozmozno Inter da se nafati da plakja tolku.
Да нема шанси,од она што читам јас по интер фан страни(незнам колку е точно)Интер се спремни околку 4.5-5мил еур годишно да му платат.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
Некако заладија работите околу Санчез. Штама е, никакви најави нема...
Манчестер бил договорен со Рома за сите детали околу трансферот, но кога Интер се заинтересирале да го донесат играчот со истите услови кои Мачестер ги договорал со Рома, тие се предомислиле, и сега бараат повеќе од тоа што првично беа договорени со нив, затоа што сметале дека Интер има повеќе пари од Рома.

Како што и кажаа погоре, главната пречка е кој да му ја исплати платата :) и со кој процент. Интер како што пишува Ди Марзио, се децидни во тој дел, Интер може да му исплати на играчот 4.5Ммакс, другиот дел треба да го покрива Манчестер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom