Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Eпа тоа е цената што ја плаќаш кога јавноста те дознава како растечки ентитет кој има сопственици кои сакаат да вложуваат. Не знам што си навреден, со секој нареден позитивен финансисти извештај, допрва ќе почнуваат клубовиве да ви билдаат цени и агентите на атрактивните играчи да бараат повисоки плати.
Vidi, edno e da vi barame igrac, sto ne vie za prodavanje, pa da recite, imate pari, ako sakate platete go. Drugo e da recite go prodavame igracov, za Bamber Bridge 10 milioni koshta, za Inter 50.
Ne vikam deka ne smeete da go pravite toa, ama ne e eticki, i se vloshuva odnosite megu klubovite.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Vidi, edno e da vi barame igrac, sto ne vie za prodavanje, pa da recite, imate pari, ako sakate platete go. Drugo e da recite go prodavame igracov, za Bamber Bridge 10 milioni koshta, za Inter 50.
Ne vikam deka ne smeete da go pravite toa, ama ne e eticki, i se vloshuva odnosite megu klubovite.
Не е етички и да глумат фудбалери, па глумат. Не беше етички и Кондогбија да ве подјебава два клуба на иста маса да ве седне и да преговара, па пак си го прибравте :)
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Дека можеш да одбиеш понуда како "прифатлива" :D
Срамота е за 1-2 мил да се ценкаме у услови коа немаме друга опција, дал 4. 5 или 6, исто ти е.
Не е исто. Балансот на плати ќе биде изместен (претпоставувам, не знам точно кој колку зема во Интер) и може да се буни пола екипа за нови подобри договори и да се наруши атмосфера. Не може нов (во случајов и полумртов) играч да зема повеќе од сите, тоа е рецепт за дестабилизација на интерни односи.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Vidi, edno e da vi barame igrac, sto ne vie za prodavanje, pa da recite, imate pari, ako sakate platete go. Drugo e da recite go prodavame igracov, za Bamber Bridge 10 milioni koshta, za Inter 50.
Ne vikam deka ne smeete da go pravite toa, ama ne e eticki, i se vloshuva odnosite megu klubovite.
На Јунајтед 10 години веќе му бараат повисоки цени за играчи кои ќе видиш дека во август или сезоната потоа откако се откажале за дилот заминале за кикирики па не гледам со некого да нарушиле односи. Лани за Перишиќ Интер бараше цело богатство, година дена потоа го шутна во Баерн на позајмица, по твојата логика не требаше ни да седнат со Интер на маса за Лукаку и Алексис.

Етика бараш во фудбалов, сериозно? :) Не ме заебавај. Ќе видиш и за вас како ќе има поинакви цени како што изминува времето и растете финансиски.

Чист пример - Тилманс од Монако. Кога Јунајтед беше уфрлан во приказната се тропаа цени од 60-70 милиони. Лестер го зеде за 40 :)

А уствари вашиов Бејл колку плата зима/има(различни цифри најдов на нет од 300.000,00 до 390.000,00 илјади фунти)?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Не би знаела точно да ти кажам затоа што кај нас договорите им се со основица + бонуси, така што според некоја логика, основицата е 300,000 неделно + бонуси кои веројатно стигаат до 390,000 штом циркулираат тие бројки.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Eпа тоа е цената што ја плаќаш кога јавноста те дознава како растечки ентитет кој има сопственици кои сакаат да вложуваат. Не знам што си навреден, со секој нареден позитивен финансисти извештај, допрва ќе почнуваат клубовиве да ви билдаат цени и агентите на атрактивните играчи да бараат повисоки плати.
Не е точно ова баш.
Еве Интер се откажува, на ФК Осогово ќе го дадете за 10к Еур како брзопропаѓачки ентитет? Нема.
Ако сакаат да вложат, не значи дека сакаат да платат над пазарната вредност, а за играч што играл 3 утакмици 7 паузира, се знае вредноста. Тоа што вие сте се зезнале, не може ние да плаќаме така? На играч од 20м опција за откуп да му дадеме плата од 15м евра ни на сон.

Друго, цело време ја спомнувате ситуацијата со Перишиќ ама не разбирате дека не е исто. Перо беше, потенцирам, првотимец во тимот, ако го продадевме моравме да купиме играч од негов калибар. Добро е што не го земавте, иако Син вика дека е грешка, ама ние можеше да не се пласираме ЛШ и годинава ни Лукаку ни Конте да не дојдеа, али што би било кога би било. Ние од кај вас земаме избркани играчи, Лукаку го потврди тоа, ама сите го гледаа секако.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не е точно ова баш.
Еве Интер се откажува, на ФК Осогово ќе го дадете за 10к Еур како брзопропаѓачки ентитет? Нема.
Ако сакаат да вложат, не значи дека сакаат да платат над пазарната вредност, а за играч што играл 3 утакмици 7 паузира, се знае вредноста. Тоа што вие сте се зезнале, не може ние да плаќаме така? На играч од 20м опција за откуп да му дадеме плата од 15м евра ни на сон.

Друго, цело време ја спомнувате ситуацијата со Перишиќ ама не разбирате дека не е исто. Перо беше, потенцирам, првотимец во тимот, ако го продадевме моравме да купиме играч од негов калибар. Добро е што не го земавте, иако Син вика дека е грешка, ама ние можеше да не се пласираме ЛШ и годинава ни Лукаку ни Конте да не дојдеа, али што би било кога би било. Ние од кај вас земаме избркани играчи, Лукаку го потврди тоа, ама сите го гледаа секако.
Вредноста ја одредува оној кој купува ама и оној кој продава.
Ако тебе моето Фиат Стило ти се допаѓа и ми даеш 1500 евра, јас можам да прифатам и да одбијам. Можам и на друг лик да му го дадам за 1500 а не тебе, мое право е тоа, зошто Фиат-от е во моја сопственост.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не е точно ова баш.
Еве Интер се откажува, на ФК Осогово ќе го дадете за 10к Еур како брзопропаѓачки ентитет? Нема.
Ако сакаат да вложат, не значи дека сакаат да платат над пазарната вредност, а за играч што играл 3 утакмици 7 паузира, се знае вредноста. Тоа што вие сте се зезнале, не може ние да плаќаме така? На играч од 20м опција за откуп да му дадеме плата од 15м евра ни на сон.

Друго, цело време ја спомнувате ситуацијата со Перишиќ ама не разбирате дека не е исто. Перо беше, потенцирам, првотимец во тимот, ако го продадевме моравме да купиме играч од негов калибар. Добро е што не го земавте, иако Син вика дека е грешка, ама ние можеше да не се пласираме ЛШ и годинава ни Лукаку ни Конте да не дојдеа, али што би било кога би било. Ние од кај вас земаме избркани играчи, Лукаку го потврди тоа, ама сите го гледаа секако.
Не верувам никаде да го дадат затоа што ако искрено зборуваме, мислам дека после натпреварот во понеделникот им стана и јасно дека сме кратки со бројките напред и затоа и е оваа смена во условите со платата. Да сакаа по секоја цена да се ослободат, ќе му го раскинеа договорот.

Првотимец или не, секој играч е сопственост на клубот и овие му одредуваат цена. За илустрација, Рохо што последен пат играше преклани не замина за Евертон зошто бараа 25 милиони фунти од Евертон па да не збориме за Алексис кој по некоја математика ти го опфаќа цел латино пазар и има поголема вредност :)
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Znaci Druc, nie ne go nudevme Pesishic na Swansea za bes pari, pa po 2 nedeli vas da vi barame 50 milioni, A vie bukvalno pred 2 nedeli go nudevte Sanchez za bez pari da go zemat Roma, sega mu barate drugi pari.
Jas te razbiram koja ti e poentata, ko ce stanuva zbor za pobogat klub deka cenite se napumpani. Ama mene mi e druga poentata, i siguren sum deka me razbiras uste od prv post sto pisav.
Автоматски споено мислење:

Да не се вреѓаме сега :icon_mrgr:
Ko za drugar more, ne ko za bespareshko :pos:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Вредноста ја одредува оној кој купува ама и оној кој продава.
Ако тебе моето Фиат Стило ти се допаѓа и ми даеш 1500 евра, јас можам да прифатам и да одбијам. Можам и на друг лик да му го дадам за 1500 а не тебе, мое право е тоа, зошто Фиат-от е во моја сопственост.
Фала богу, можеш и да го чуваш. Ако никој друг не ти дава 1600, ќе го дадеш за 1500 пошто за 1 месец ќе треба да му направиш сервис за 500 евра, и башка 10 пати ќе те остаи на сред пат. Затоа е 1500 а не 3000 :)

Не верувам никаде да го дадат затоа што ако искрено зборуваме, мислам дека после натпреварот во понеделникот им стана и јасно дека сме кратки со бројките напред и затоа и е оваа смена во условите со платата. Да сакаа по секоја цена да се ослободат, ќе му го раскинеа договорот.

Првотимец или не, секој играч е сопственост на клубот и овие му одредуваат цена. За илустрација, Рохо што последен пат играше преклани не замина за Евертон зошто бараа 25 милиони фунти од Евертон па да не збориме за Алексис кој по некоја математика ти го опфаќа цел латино пазар и има поголема вредност :)
Ако му раскинат ќе му ги платат сите плати до крај, математика нула :)
Да си го чувате тогаш за латино пазарот, се надевам ќе остане уште долго кај вас ко и другите староседелци :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Jas te razbiram koja ti e poentata, ko ce stanuva zbor za pobogat klub deka cenite se napumpani. Ama mene mi e druga poentata, i siguren sum deka me razbiras uste od prv post sto pisav.
Контрадикторен си со двеве реченици. Прво викаш дека разбираш зошто на побогат клуб му бараш поголемо учество, после викаш дека не разбираш и друга ти е поентата.
Фала богу, можеш и да го чуваш. Ако никој друг не ти дава 1600, ќе го дадеш за 1500 пошто за 1 месец ќе треба да му направиш сервис за 500 евра, и башка 10 пати ќе те остаи на сред пат. Затоа е 1500 а не 3000 :)


Ако му раскинат ќе му ги платат сите плати до крај, математика нула :)
Да си го чувате тогаш за латино пазарот, се надевам ќе остане уште долго кај вас ко и другите староседелци :)
Нема теорија да му го раскинат договорот туку како што ти пишав, сигурно им стана јасно дека кубурат со опции напред , јасно им е дека Интер нема шанси да се согласи и ќе го чуваат барем за куповите или да одмори некој друг играч. Да беше како што постирате тука дека за вас е друга цена, ќе беше учеството 50-50 уште од старт.

Без нервози, доста ви е Лукаку :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Ако тебе моето Фиат Стило ти се допаѓа и ми даеш 1500 евра, јас можам да прифатам и да одбијам. Можам и на друг лик да му го дадам за 1500 а не тебе, мое право е тоа, зошто Фиат-от е во моја сопственост.
Фала богу, можеш и да го чуваш. Ако никој друг не ти дава 1600, ќе го дадеш за 1500 пошто за 1 месец ќе треба да му направиш сервис за 500 евра, и башка 10 пати ќе те остаи на сред пат. Затоа е 1500 а не 3000 :)
Се уште зборуваме за Санчез?

 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Фала богу, можеш и да го чуваш. Ако никој друг не ти дава 1600, ќе го дадеш за 1500 пошто за 1 месец ќе треба да му направиш сервис за 500 евра, и башка 10 пати ќе те остаи на сред пат. Затоа е 1500 а не 3000 :)
Ако не ми е дојдено до 1500 евра и можам да си дозволам да ја поправам, плус да ја позајмам на другари и да им излезам у пресрет, нема да ти ја дадам за цената која што ја сакаш. Гледаш, секој си влече своја страна, ко што пиша Фрос, ќе го чуваат за куп, ќе го чуваат да одмори некој играч.

Дека им цица пари, им цица ама дека им е терет на буџет, не им е. Таа плата и играч да не ти игра би бил терет на секој фудбалски клуб во светов, освен на Јунајтед.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Fakt, deka ova sto go pravi Mancester so dvojni arsini e epten pederski od nivna strana, i poveke mi lici na odmazda od lani situacijava so pero koga im baravme 50-60m, ocigledno deka se nakurceni od nas..

Toa mozevme da go vidime i so lukaku koga ne ni napravija nisto popust, plativme tolku kolku prvicno ni pobaraa..
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Ако не ми е дојдено до 1500 евра и можам да си дозволам да ја поправам, плус да ја позајмам на другари и да им излезам у пресрет, нема да ти ја дадам за цената која што ја сакаш. Гледаш, секој си влече своја страна, ко што пиша Фрос, ќе го чуваат за куп, ќе го чуваат да одмори некој играч.

Дека им цица пари, им цица ама дека им е терет на буџет, не им е. Таа плата и играч да не ти игра би бил терет на секој фудбалски клуб во светов, освен на Јунајтед.
Де бе толку се финансиски моќни Јунајтед? Знам дека имаат најголема база на навивачи и се, ама ако се буквално најмоќниот финансиски фудбалски бренд моментално, тогаш срамота е ова што им се случува годиниве... Буквално со ништо не покажаа овој преоден рок дека парите не им се проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom