Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Не ни треба само играч кој ќе го замени Икарди, ни треба нова икона, лице на клубов. Запата ќе го ставаат на насловни? Нула е од маркетиншки аспект.

Тие 30милиони разлика со Лукаку (или друго звучно име) ќе бидат амортизирани од спортски права, дресови и слично.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Арно пишал стефан погоре, ќе дотурка до 20ка. Ама што фајде ако постигне 15-20 гола со фросиноневци и слично а го стават во џеб на дерби утакмици или во ЛШ?
Па ние највеќе мака овие две сезони имаме со тимови како Фросиноне и Киево.


Различни мислења имаат сите тука за Лукаку и Запата. А двајцата се исто близу како и Џеко.
Како и да е, Икарди уште не е заминат и познавајќи го Интер ништо чудно потпис на нов договор да видиме.

Сенси за мене е солиден играч.
Не е Гризман или Асенсио, јасно е тоа.
Ама немојте да изгледате само 5 минути на јутуб и одма заклучок.
Многу тука го споредуваат со Политано а во ист кош ги ставаат и Гаљардини и Весино.
За разлика од последниве двајца Сенси и Политано се играчишта.
Чудно е малку како Бага од Сасуоло никој да не го бара. Имаше доста добра сезона и е машина по лева страна. Малце слаба завршница, ама тоа може да се поправи.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Типичен squad player, функција што ја имаа Гаљардини, Валеро, Ранокија, Кандрева, Жоао Марио. Ни треба поширок состав за ротација во ЛШ, Серија А и купот на Италија.

За првотимец е слаб, за ротационен играч е сосем на место, посебно за 5М позајмица. Одличен дил.
Каде си прочитал 5мил позајмица?
Сегде пишува дека го земате за 30че чист кеш, без играчи, затоа и нашиве се одкажале од него
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Политано не знам со што заслужи да биде откупен освен дека е Италијанец. Боље Еспосито да го форсираат него Полипи-тано. Па да му ебам мајката од кога не форсирале некој играч од школата, да направат ѕвезда.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Каде си прочитал 5мил позајмица?
Сегде пишува дека го земате за 30че чист кеш, без играчи, затоа и нашиве се одкажале од него
Pozajmica e, 5m, 22 do 25 naredno leto, isti dil ko i politano, dimarzio izvesti za ova i toj romano od sky, plus edoardo vergani od mladinska ( nikad cuo ) kaj niv.
Inter saka barela da go dovede, nema sansa 60m da dade u edno leto za sensi i barela u paket.
Rekov strana ponazad, najverojatno sensi se nosi za zamena na brozovic, i dvajcata bi trebalo da ja imaat ulogata sto pirlo ja imase u negoviot sistem u juve.
Inace na fcinternews procitav deka i milan i inter ist dogovor mu ponudile, ali gi odbral inter, sea u ova kolku ima vistina toa e drug muabet, iako realno daleku bolja sredina mu e momentalno inter, i ls igraat, i konte ke mu e trener, vredi rizikot, so ogled deka nema zagarantirani minuti, u toj kontekst milan mu e bolja sredina.[DOUBLEPOST=1561159210][/DOUBLEPOST]
Политано не знам со што заслужи да биде откупен освен дека е Италијанец. Боље Еспосито да го форсираат него Полипи-тано. Па да му ебам мајката од кога не форсирале некој играч од школата, да направат ѕвезда.
dali znaes kolku godin(k)i e esposito ? :)
Politano inaku ja se nadevam ke go iskoristat za nosenje na drug igrac, so nadez deka toa ke e kieza, za nego bi dal i pari, i politano i karamo, pa i pinamonti/bastoni so baj bek klauzula. majke mi.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Pozajmica e, 5m, 22 do 25 naredno leto, isti dil ko i politano, dimarzio izvesti za ova i toj romano od sky, plus edoardo vergani od mladinska ( nikad cuo ) kaj niv.
Inter saka barela da go dovede, nema sansa 60m da dade u edno leto za sensi i barela u paket.
Rekov strana ponazad, najverojatno sensi se nosi za zamena na brozovic, i dvajcata bi trebalo da ja imaat ulogata sto pirlo ja imase u negoviot sistem u juve.
Inace na fcinternews procitav deka i milan i inter ist dogovor mu ponudile, ali gi odbral inter, sea u ova kolku ima vistina toa e drug muabet, iako realno daleku bolja sredina mu e momentalno inter, i ls igraat, i konte ke mu e trener, vredi rizikot, so ogled deka nema zagarantirani minuti, u toj kontekst milan mu e bolja sredina.[DOUBLEPOST=1561159210][/DOUBLEPOST]
dali znaes kolku godin(k)i e esposito ? :)
Politano inaku ja se nadevam ke go iskoristat za nosenje na drug igrac, so nadez deka toa ke e kieza, za nego bi dal i pari, i politano i karamo, pa i pinamonti/bastoni so baj bek klauzula. majke mi.
Сега видов дека е 16, цело време мислам 18-19. А доби шанса претходна сезона, ама ако треба да го форсираат, до сега се плашеа да форсираат играчи да не прегорат па кур свиткаа нит играат во Интер нит бутур. Земај тамо деца форсирај, прави ѕвезди. Елмас ќе го купувале, Пинамонти ќе го давале по позајмици, Џеко ќе го зимале бекап...
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Сега видов дека е 16, цело време мислам 18-19. А доби шанса претходна сезона, ама ако треба да го форсираат, до сега се плашеа да форсираат играчи да не прегорат па кур свиткаа нит играат во Интер нит бутур. Земај тамо деца форсирај, прави ѕвезди. Елмас ќе го купувале, Пинамонти ќе го давале по позајмици, Џеко ќе го зимале бекап...
Другар ти да не мислиш дека сме Борусиа Дортмунд па деца да форсираме?..кој талент успеал во Интер па за сега туку така одеднаш да се решат младинци да развиваат?..нека земат некој потрошен играч од појаките екипи да заличиме малце на екипа и барем малите екипи полесно да ги шлапаме.[DOUBLEPOST=1561159618][/DOUBLEPOST]
dali znaes kolku godin(k)i e esposito ? :)
Politano inaku ja se nadevam ke go iskoristat za nosenje na drug igrac, so nadez deka toa ke e kieza, za nego bi dal i pari, i politano i karamo, pa i pinamonti/bastoni so baj bek klauzula. majke mi.
Не знам што гледате толку во Киеза?..Кандрева на помлади години..еднонасочна улица ..ниту е нешто посебно брз,ниту има некаков шут а ни потег..да не беше Италјанец немаше никој да го спомнува.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Не знам што гледате толку во Киеза?..Кандрева на помлади години..еднонасочна улица ..ниту е нешто посебно брз,ниту има некаков шут а ни потег..да не беше Италјанец немаше никој да го спомнува.
nemoj be so kandreva da go sporeduvas ziti sve, kade kade pouniverzalen e od nego i u nikoj slucaj ednonasocna ulica, so dve noze ako ne se lazam igra dobro, ko nedved na vremeto, moze i levo i desno, i u napad po potreba, iako sezonava i nema bas nekoja jaka statistika pa da mu krevaat cena do nebo, toa bar ke se soglasam ...
Ama odlicen igrac e, baska so golem prostor pred nego dopolnitelno da napreduva, kaj konte bi vriel.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.663
.ниту е нешто посебно брз,ниту има некаков шут а ни потег..
Bog znae sto ti gledas na TV druze moj. Pa Kieza ako ne e brz togas ne znam sto da kazam iskreno... Kako munja e likot, znae i da dribla, ima i dobar finis, apla kompleten igrac e. Edina maana mu e sto glumi mnogu, ama toa se sreduva so tek na vreme.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Другар ти да не мислиш дека сме Борусиа Дортмунд па деца да форсираме?..кој талент успеал во Интер па за сега туку така одеднаш да се решат младинци да развиваат?..нека земат некој потрошен играч од појаките екипи да заличиме малце на екипа и барем малите екипи полесно да ги шлапаме.[DOUBLEPOST=1561159618][/DOUBLEPOST]

Не знам што гледате толку во Киеза?..Кандрева на помлади години..еднонасочна улица ..ниту е нешто посебно брз,ниту има некаков шут а ни потег..да не беше Италјанец немаше никој да го спомнува.
Па то је то друшкане мој, мора од негде да се почне...
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Ako go realiziraat ova, brozovic, naingolan, sensi, vesino, barela, galjardini, 3 so 3 zameni, ne izgleda loso, tuka se i mario i valero, koi seuste se igraci na inter, posledniov sigurno ke si odi, za mario sea za sea tocno 0 spekulacii za eventualno zaminuvanje. Sve ke bide pojasno posle nedela, dve od prvite treninzi na konte so timov, koga definitivno ke odluci koj treba da si odi od klubot a i ke dobie daleku bolja prestava sto mu treba a sto ne na timov.
Дали ова значи дека ќе бидеш задоволен од средниот ред од минатата година + сенси и барела?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Дали ова значи дека ќе бидеш задоволен од средниот ред од минатата година + сенси и барела?
Pa bolji e od lani kade kade, vaka kako sto sto, plus eventualno kovacic koj isto se povrzuva, problemot so sredniot red do sega bese sto nemase soodvetni zameni, prva zamena lani bese valero, drugo e koga valero ke vlaga od klupa, drugo e koga sensi bi vlagal, ili naingolan, ili barela.
I ne e rabotata ja da bidam zadovolen od sredniot red, tuku toj so e trener, zasto na krajot od denot on go pravi izborot na igraci, ne jas.
Ja ako bi se prasal, bi se prodal i vesino, bi se donel kovacic i gore dole toa bi bilo toa, daleku pouniverzalen sreden red, i so igraci sto mozat golovi da dadat i koi se sposobni da asistiraat, i da igraat dobro vo odbrana. Sensi i Barela momentalno imaat reprezentativen status u Italija kaj mancini, i mladi se, kovacic lani bese starter u celzi, se nametna kaj sari, taka da ova ako go realiziraat, posle 2010, ke go imaat najdobriot sreden red. Nema zvucni iminja i zvezdi, ama ima igraci so potencijal da se nametnat ko starteri za tim so visoki ambicii, narocito sto sega ima trener koj e sposoben da vadi 100% od potencijalot na igracite.

I skriniar koga dojde bese nikoj i nisto, se cmizdrese tuka kako nekoj bonuci go zima nekoj skriniar, pa ete, ni se pogodi slovakot ko retko koj do sea.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Pa bolji e od lani kade kade, vaka kako sto sto, plus eventualno kovacic koj isto se povrzuva, problemot so sredniot red do sega bese sto nemase soodvetni zameni, prva zamena lani bese valero, drugo e koga valero ke vlaga od klupa, drugo e koga sensi bi vlagal, ili naingolan, ili barela.
I ne e rabotata ja da bidam zadovolen od sredniot red, tuku toj so e trener, zasto na krajot od denot on go pravi izborot na igraci, ne jas.
Ja ako bi se prasal, bi se prodal i vesino, bi se donel kovacic i gore dole toa bi bilo toa, daleku pouniverzalen sreden red, i so igraci sto mozat golovi da dadat i koi se sposobni da asistiraat, i da igraat dobro vo odbrana. Sensi i Barela momentalno imaat reprezentativen status u Italija kaj mancini, i mladi se, kovacic lani bese starter u celzi, se nametna kaj sari, taka da ova ako go realiziraat, posle 2010, ke go imaat najdobriot sreden red. Nema zvucni iminja i zvezdi, ama ima igraci so potencijal da se nametnat ko starteri za tim so visoki ambicii, narocito sto sega ima trener koj e sposoben da vadi 100% od potencijalot na igracite.

I skriniar koga dojde bese nikoj i nisto, se cmizdrese tuka kako nekoj bonuci go zima nekoj skriniar, pa ete, ni se pogodi slovakot ko retko koj do sea.
"Болје е од лани" ти е муабет со кој покажуваш дека баш не си сигурен во квалитетот на средниот ред,јер за да биде болји од лани и не треба кузнае што.Лани беше убедливо најлош.
Инаку,не ли купат плејмејкер или втор напаѓач (агуеро/дибала тип) ќе биде плачки од ноември натака.
Mark my words ;)
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Каде си прочитал 5мил позајмица?
Сегде пишува дека го земате за 30че чист кеш, без играчи, затоа и нашиве се одкажале од него
Изворот ми е Syn, ги знае сите во управа. :icon_lol:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
"Болје е од лани" ти е муабет со кој покажуваш дека баш не си сигурен во квалитетот на средниот ред,јер за да биде болји од лани и не треба кузнае што.Лани беше убедливо најлош.
Инаку,не ли купат плејмејкер или втор напаѓач (агуеро/дибала тип) ќе биде плачки од ноември натака.
Mark my words ;)
Дали конте го пратеше во јуве и челзи, и италија ?
Дали користеше класична 10ка напред пред напаѓачите ?
Него плејот му беше пирло, играч што ги започнуваше акциите и играше пред одбраната, тука претпоставувам дека тоа ќе го прави со брозович и евентуално сенси ако дојде. Играч од типот на хамес родригез на пример во средниот ред никогаш не користеше.
Во челзи играше 343 формација, у средина кога освоија титула му играа матич и канте, најди ја тука 10ката, а и креативниот играч. :)
Џабе ти бараш плеј и 10ка напред, не верувам дека тоа конте ќе ни го достави, што не значи дека нема средината да му биде некреативна, зависи и од системот, во 352 ќе има креација, у 343 тешко, ќе му требаат играчи што ќе ги сечат противничките напади и ќе се добри во дефанзива.

Друга работа, има разлика од тренер до тренер, спалети е човек што никад не беше способен да го вади максимумот од цел тим, конте е, нема да има џогирање кај него и заебанции на терен, ко што знаеле одредени играчи да прават, така да ја за разлика од тебе на пример ќе почекам и ќе видам како ќе изгледа овој Интер под водство на конте.
На крајот од денот он ги бира играчите, а да се сомневам у него моментално никад, зашто за разлика од спалети и неговите претходници, он е предокажан, истото важи и за Марота. Иначе не знам твоите апетите кои се, ако е титула уште од сеа почни си да плачеш. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom