Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Пак не ми одговори колку ќе изгубевме.
Треба фала да кажеме на Гатузо, господ здравје да му даде што играше 10 нерешени со лузерски екипи. Сосема др муабет ќе беше сега тука, али што би било кад би било.
Формата е одговорност и на тренерот. А статистиките се битни делумно, ама па како што кажа Ванда, ако нема кој да му асистира, неможе гол да даде :)
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.310
Поени од реакции
7.445
Оваа година немаше кој да му асистира а претходните имаше, Азар и Меси беа во Интер.

Абе сезонава 90 посто не се разбираше со соиграчите, Политано подобро се разбираше. Едно милион пати не се откри или не влезе во 16-ник како што треба. Минимум 6-7 зицера ги утна, пеналче, и доста од нив на битни утакмици.

Проблемот беше што Икарди им навестил дека нема да игра додека не добие нов договор, тогаш му одземаа лента и почнаа пиздариите. Пази молимте да бараш нов договор во јебени Ноември 2019 а имаш до 2021 или 2022.

Реал го избраа Јович пред Икарди. Не мислат ваљда да чекаат 2 години за без пари да соберат 30 годишен играч. За мобинг ќе тужел а никој не му правел мобинг.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
Пак не ми одговори колку ќе изгубевме.
Треба фала да кажеме на Гатузо, господ здравје да му даде што играше 10 нерешени со лузерски екипи. Сосема др муабет ќе беше сега тука, али што би било кад би било.
Формата е одговорност и на тренерот. А статистиките се битни делумно, ама па како што кажа Ванда, ако нема кој да му асистира, неможе гол да даде :)
Абе прашањево ти е .... :)
Му ја тргнаа лентата, он можда глумеше повреден или што би рекле cool-down period имаше, се врати и тренерот не го игра цело време, што на крајот можеше да не кошта ЛШ (60тина мЕУР) + 60тина мЕУР цена минус на Икарди = 120мЕУР што ние ги немаме.
Ми тераш поента дека неговото неиграње ќе не кошташе ЛШ а всушност обратно е, заедно со спалети беа главниот проблем на клубот, едниот решен, другиот во процес на решавање.
На која основа го тераш овој муабет кога он не играше само 4 или 5 натпревари, толку не беше достапен, зашто не сакаше да биде достапен, лажираше повреда, одби да биде тука у најважниот натпревар сезонава, со Милан, каде победија, каде тука клубот е крив ? И што всушност нас ќе не кошташе ЛШ, одлуката на тимот да му одземе капитенска лента ? ( нешто што и ти го оправдуваш ) Или фактот што Икарди направи 300 срања внатре во екипа, беше во ужасна форма, покажа точно 0 професионалност и желба да му помогне на тимот кога е најпотребно? Кој беше ефектот од неговото неиграње ? Која беше разликата кога он играше и кога он не играше ? Никаква, доволно е да направиш споредба на резултатите со и без него. Сеа ми форсираш муабет, тренерот бил крив за неговата форма, а со истиот тој тренер лани и горе доле истите соиграчи беше најбољи стрелец во Лига a играта исто ни беше килава.
Али тогаш ја покажуваше својата класа и даваше све од себе, гинеше за секоја топка, крв плукаше на теренот и праеше разлика кога останатите беа просек, што не беше случај годинава, ваков профил на играч и со Цапар ко тренер ќе гази, ако му се сака. Забега и ти со правдањето шо бил дупе, уште земал и ванда ми ја цитира, топки не му давале :pos:, спалети бил крив, кутриот тој, жртва интерашка.

Тебе ти сметало тоа што го менувале или не стартуваше oткако се врати, тоа било проблем, а само 3 натпревари не стартувал, и на 3 бил заменет, како ти очекуваш да биде третиран некој што на терен практично и не постоеше од Ноември па нагоре ? Од кај па он има кредит да не се замара на терен, а притоа да не смее да биде заменет, мене не ми е јасно или па по секоја цена да стартува ...
Нас не кошташе неговото играње и толерирање поише од неговото неиграње, у последно коло не го утна Перишич пеналот за 3-1 што ќе ни завереше ЛШ, го утна Икарди, не ги утна сите тие шанси со јуве некој друг од играчиве што не му подавале, Икарди ги утна, едноставно беше лош и светлосни години далеку од она негово препознатливо ниво. Оправдано беше заменуван, оправдано цел стадион го свиреше со Емполи, не ради утнатиот пенал, на секој тоа му се дешава, туку залагањето на терен кое го препознаа сите, дечкото беше непрепознатлив. Неговиот удел за ЛШ сезонава е поише деструктивен отколку корисен, Ханданович, новиот Капитен на клубот, го јаде во секој можен поглед оваа година, на крај он беше еден од најзаслужните лидери за пласманот во ЛШ, не Икарди, и тоа е непобитен факт.

Нормално дека математиката вели губење над 100м и јаче, само со неиграњето во ЛШ, ама колку што спалети ја усра со неговите тактички замисли и одлуки оваа година за фактот што ни висеше тој пласман ( ко и лани исто ), ја усра и бившиот капитен, зашто создаде проблеми кои ретко кој Капитен на еден голем клуб некогаш ги создал у својата екипа. Уствари од кога глеам фудбал не ни памтам буфон, гигс, кин, занети, дел пиеро, тоти, де роси, чави, џерард и ред други таков хаос да приредиле за својот клуб. Коа ќе ги видам овие имиња и што они правеле за своите тимови, и Икарди од годинава, ми се темни пред очи и истовремено срам ме фаќа, не го заслужува овој дрес, а најмалце повторно да е капитен.

п.с.On the brighter side, новите HQ

 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Многу пишуваш @Syn , од мобилен е мн да враќам. Енивеј, мене искрено ме заболе за Икарди, отсекогаш сум имал мислење дека е ограничен играч, ама па мака ми е кога гледам дека можевме да го јадеме на крај на сезона или сега само 40 мил да искешираме од него, а Арнаутовиќ е 50мил.

Ханда и Гатузо ни донесоа ЛШ, и добрата прва полусезона.

п.с. Управата никогаш не искочи со објаснување, само Икарди имаше еден пост на Инста.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
Многу пишуваш @Syn , од мобилен е мн да враќам. Енивеј, мене искрено ме заболе за Икарди, отсекогаш сум имал мислење дека е ограничен играч, ама па мака ми е кога гледам дека можевме да го јадеме на крај на сезона или сега само 40 мил да искешираме од него, а Арнаутовиќ е 50мил.

Ханда и Гатузо ни донесоа ЛШ, и добрата прва полусезона.

п.с. Управата никогаш не искочи со објаснување, само Икарди имаше еден пост на Инста.
Абе бене, секако ќе го јадевме финансиски за него, ама работата беше што и кога ситуацијата со Икарди беше одлична, кога ја имаше најдобрата сезона во кариера, за него не постоеше интерес од типот, еве ви 110м евра и го зимаме.
Дека ќе изгубиме финансиски. ќе изгубиме, ама дека тоа ќе бидат 60м евра и слично не, зашто дефакто не постоеше клуб спремен да го плати тоа за него, и тоа пред да почне ванда со нејзините испади. После тоа, пиши пропало, нешто за кое и Марка пишуваа, и на крај тие муабети испаднаа горе доле и точно, реал не го земаа.
У моментов најголемиот вин за него е да го добиеме дибала, и да се земат лукаку или џеко, или само лукаку, со оглед дека е помлад. Голем кур ако не добијат кеш, за ЛШ веќе се изјаснив, повеќе претставуваше проблем отколку решение за да полесно се иде таму, на крај од сезона ако го јадевме, голем дел од вината ќе беше и кај него.
На крај краева и ти гледам си бил согласен за капитенската лента, а тригерот на сите проблеми со икарди, односно, ескалацијата на истите, се деси кога ја изгуби лентата, по втор пат откако е во клубов, и со тоа до крај на сезона не беше помирен. Јадеше бламажа пред цел свет, проблем му се створи и за репрезентацијата за која до тој момент беше стартер, ама никој не му е крив, на крајот од денот вината лежи кај него и неговиот тим, не кај Интер, треба да е среќен што воопшто и доби шанса да игра до крајот на сезоната, у реал да беше, или сити, ќе гледаше од трибини и ќе тренираше со петличите.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Дека немало интерес не знаеме, он вика дека одбил понуди што други не би ги одбиле, што можда е точно.
Дека бил стартер во Аргентина потешко, таму луд јебе збуњеног, ништо битно.

Дибала да, Лукаку јок.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.900
Точно е дека немало официјална понуда за него до сега. Ама еве какви очекувања имаше ти пред да се издеси сето ова:

Како и да е, 110 ќе беше трагично, вака барем си напраил супер бизнис, ако ништо друго, со оглед на фактот дека секако ванда и икарди инсистираа(т) на откупна клаузула, а ова сметам дека е максимумот што можеме ние да го извлечеме, до душа ја мислев 150 ќе биде, така да 180 е супер бројка и добар дил од оние кои преговарале од страна на интер, во ситуација ова да стане и официјално.
Значи пред да пукне тиквата и ти и повеќето други на форумов го ценевте над 100 милиони, значи за 110 трагично беше да се даде, ова во јануари го зборувавте.

Паѓањето на цената е дирекна последица на казната со која клубот отвори фронт и го девалуираше најскапиот играч што го има за продавање. Наместо тоа, можеа да му дадат договор од 8.5, Ванда ќе ја затвореше устата и 5 месеци подоцна ќе го продадеа. Ќе беше проблем на некој друг.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.310
Поени од реакции
7.445
Абе копилето сакало да оди во Јувентус и ќе ги тужел Интер за мобинг. Ај ако не за 30 милиони нека си оди. Конте не го повикал на припреми зашто дибеков сакал само во Јуве и во ниеден друг тим, а тие па си го ладат за Кансело со наша доплата сакаат да го трампаат.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.070
Поени од реакции
11.048
Срамота е што некогаш бил капитен, не па да се буниме зошто му ја зеле лентата.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Juventus ke go kupuvale ikardi na krajot od trransfer periodot toest vo avgust za popovolni uslovi bidejki inter ke bil vo nebrano. Toa go procitav na fb
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.900
Срамота е што некогаш бил капитен, не па да се буниме зошто му ја зеле лентата.
Јас мислам дека ако земам уште еднаш да објаснам што е проблем со земањето на лентата, дел од луѓево што ме читаат ќе земат да се бесат во подрум. :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Juventus ke go kupuvale ikardi na krajot od trransfer periodot toest vo avgust za popovolni uslovi bidejki inter ke bil vo nebrano. Toa go procitav na fb
Дали Јуве или некој друг ситуацијата е следнава:
Најдобриот напаѓач во тимот е избркан, сите го знаат тоа.
Интер бара нов напаѓач.

Тука доаѓаме во ситуација кај што за Икарди ќе се тепаат кој да даде помалце, а за новиот да не одерат што е можно повеќе.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
Точно е дека немало официјална понуда за него до сега. Ама еве какви очекувања имаше ти пред да се издеси сето ова:



Значи пред да пукне тиквата и ти и повеќето други на форумов го ценевте над 100 милиони, значи за 110 трагично беше да се даде, ова во јануари го зборувавте.

Паѓањето на цената е дирекна последица на казната со која клубот отвори фронт и го девалуираше најскапиот играч што го има за продавање. Наместо тоа, можеа да му дадат договор од 8.5, Ванда ќе ја затвореше устата и 5 месеци подоцна ќе го продадеа. Ќе беше проблем на некој друг.
Па прочита ли вчера што ти реков, знам ја многу добро што викав, пред и официјално да пукне тиквата, вчера ова ти го реков
Иначе, у право беа сите што тврдеа дека за ваков калибар на играч, у денешно време, таква клаузула е реално мала, ама за ваков карактер кој доаѓа у пакет со дроља, кога ќе размислиш, тоа претставува грабеж сличен на оној што јуве им го направија на јунајтед со Погба.
Така да, со истиот став сум и од тогаш, за ваков профил на фудбалер и талент, кога еден дембеле и коутињо чинеа колку што чинеа, и овој треба да држи таква цена, ама работата е што у пакет со него иде и неговиот егоманијакален карактер и еден одвратен гоблин кој се одзива на името ванда, а вака, цел пакет ако го гледаме, повеќе од очигледно е дека немаше клуб кој е спремен да даде и 110м евра, а и еве летово, 60 до 70м, хинт, Реал Мадрид, чии муабети од Марка летово и официјално се потврдија, дека нема да го земат ради ванда.

Што се однесува за договорот, многу глупо ги поставуваш работите, требале да му го пушат без оглед на Се, само за мир у куќа. само за пази, ванда јавно не зборува срања, дај не ме јеби, до кое ниво си спремен да го спуштиш интер ради една старлета и еден папучар ? Срамота е ова да го збориме, ете на времето имаше нов побогат договор, типот извади биографија ги кењаше навивачите на Интер по што изгуби и тогаш капитенска лента, нит беше истата управа во интер, нит истиот тренер, така да подвижен проблем ти е Икарди и жена му, апсолутно никаква гаранција немаш со него дека нема да излезе некој рандом проблем од никаде, ко што од никаде оваа се реши да кажува работи јавно што никад не смеат да бидат извадени на површина.[DOUBLEPOST=1560797291][/DOUBLEPOST]
Дека немало интерес не знаеме, он вика дека одбил понуди што други не би ги одбиле, што можда е точно.
Дека бил стартер во Аргентина потешко, таму луд јебе збуњеног, ништо битно.

Дибала да, Лукаку јок.
Он не вика ништо, вика ванда, ама ванда ова го кажа, договорен бил за јуве, ама он не сакал, во меѓувреме, Марота излага и кажува дека тоа никогаш не било случај, излага Аусилио, кажува и он дека тоа не било случај, сеа еве претпоставувам ке кажеш нормално дека ке ја прават будала при здрав памет.
Ама па ја имаме Марка и тоа што го спомнаа за Перез, дека не го сака Икарди таму ради неа и проблемите што доаѓаат у пакет со нив, и сеа пази шо се дешава, она излага јавно и тоа го демантира, значи демантира статија каде е спомнат став на Перез, толку е глупава што демантира став кој не е нејзин, туку според Марка, на перез. Поминуваат неколку месеци, цената на икарди е драстично падната, Перез го договара Лука Јович. :)
Супер демант на Ванда, по не знам кој пат потврди дека ја зборува вистината.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.586
Lele Urko, lelelelelelele majko mila, lellele majcice  da zeam da ti gi citiram poslednite 234 posta bukvalno istoto go pisuvas, abe pa sve da ti ebam dosadno jas na tebe.

OK E, SFATIVME DEKA WANDA REKLA DEKA IGRACITE NE MU PODAVAAT NA IKARDI, DEKA PEREZ REKOL VAKA, MAROTA ONAKA, DEKA MU SKINALE LENTA, DAJ NE KUR ZAMARAJ SO ISTIOT MUABET.

Me fati inaet i site postovi ti gi procitav samo da vidam dali ke se nadmines sebe si i ke smenis nesto no za zal se razocarav.



Sve da ti ebam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom