Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
Одличен тренер е Конте, треба да сте возбудени.
Само однапред да се договориле што очекува клубот од него и што ќе добие од клубот, затоа што ако не му е по мерак, јавно ќе оди против нив, што мене воопшто не ми се свиѓаше во Челзи, и само поради тоа сакав да го избркаат.

Ама ако нема проблеми во Интер со тоа, тогаш очекувам да е успешен. Како фанови бар ние уште од првиот натпревар одма го засакавме кога при доцен гол за победа скокна во навивачите за да прослават. Не може да не сакаш тренер кој при головите на тимот прославува како тебе. Физичката спремност на играчите ќе биде на врвно ниво. Ептен е строг за ова и ги тера да даваат максимум на тренинг. Доста играчи во Челзи, и тоа играчи кои се веќе во завршниот дел од кариерата кажуваа дека под Конте се осеќаат физички најспремни во цела кариера. Одличен мотиватор, знае да е другар со играчите, ама и не трпи никој кој нема да му се однесува сериозно.

Доколку однапред се договориле точно што се очекува од двете страни, и му носат играчи по мерка, мислам дека би можел за сезона-две да им конкурира на Јуве за титулата во Италија.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Ејјј на волку хајпање, сакам да завршете 5то место со Конте, а Рома со Михајлович(или без тренер, се едно) пред Интер да завршат:P:D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.253
Поени од реакции
41.675
Едно е да сме возбудени а друго е да сме Syn-level возбудени:

5 godini se teteravam i zamaram za nego, od momentot koga si otide od juve potocno, mozda i poise ima, i znaev deka eden den ke doe tuka, narocito sto sekogas gi ignoriral onie zajadlivi prasanja za kalcopoli i ostaval prostor eden den da dojde u klubov ( ako pamtite na vremeto imase baneri kontra vakvoto scenario na Meaca ).
Ist bev i godina - dve pred da dojde murinjo, togas zamarav deka mancini za kur ni e ovoj ako se oslobodi.
Mene konte, klop i mur mi se top3 treneri opsto, od uvek, i prethodno fergi, taka da vakvo poklapanje na kocki univerzumov mi prireduva vtor pat u zivot, se nadevam ke imaat slicen uspeh ko i so prvoto, murinjo koga dojde.

E sega dva razlicni periodi se vo prasanje i dve razlicni sredini koi gi nasledija konte i murinjo, ocekuvanjata mene ne mi se golemi bar ne prvata godina, za vtorata ke vidime sve zavisi kakov roster ke mu bide dostaven na Konte, pa ke pravime muabet. Dodeka Inter tapkase vo mesto i opipuvase dno, nekoj drug rabotese, napravija stadion, pocnaa da osvojuvaat tituli, i dojdoa do stadium da se trosat za Ronaldo, a prethodno i Iguain im go zemaa na Napoli so platena otkupna klauzula od 90m evra.
Taka da ne me faka taa navivacka euforija koja u mnogu navrati se kosi so realnosta, ocekuvam samo progres, nisto poveke, i dostignuvanje na onie standardi koi sega kolku i da ne ni odgovara, gi ima postaveno Juventus, a do tie standardi stignaa so rabota i proces koj ne traese godina dve, tuku poveke.

Ne mi teknuva dali tuka bese ili kaj nas vo fan klub, ama moite ocekuvanja momentalni se poklapaat so ona koe go pravi momentalno liverpul so klop, seuste nemaat titula osvoeno eve veke 3 godini ( iako 2 ako ne se lazam e od start na sezona i leto so niv ), ama evidenten e napredokot koj ovaa ekipa go ima na sekoe pole i eve gi momentalno u top 5 ekipi u Svet se. Takvata rabota na dolg plan garantira tituli, i iskreno se nadevam deka suning i konte ova ke ni go dostavat, tuka se sekako i marota, orijali i par drugi lugje koi bi trebalo da go vratat Inter u top 10te klubovi u Svet.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Подобар тренер сме немале од 2010та, па да му ебам матер, конечно една добра вест од клубов, после којзнае колку години.

Не ми изигравајте некои експерти, Конте е топ тренер, докажан и во Серија А и Премиер лига, меѓу петте најдобри тренери на светот. Со ова Сунинг ги потврди високите амбиции, па сега останува уште апгрејд на играчкиот кадар за конечно да има сериозен исчекор кон титула.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.187
Поени од реакции
107.824
Одличен тренер е Конте, треба да сте возбудени.
Само однапред да се договориле што очекува клубот од него и што ќе добие од клубот, затоа што ако не му е по мерак, јавно ќе оди против нив, што мене воопшто не ми се свиѓаше во Челзи, и само поради тоа сакав да го избркаат.

Ама ако нема проблеми во Интер со тоа, тогаш очекувам да е успешен. Како фанови бар ние уште од првиот натпревар одма го засакавме кога при доцен гол за победа скокна во навивачите за да прослават. Не може да не сакаш тренер кој при головите на тимот прославува како тебе. Физичката спремност на играчите ќе биде на врвно ниво. Ептен е строг за ова и ги тера да даваат максимум на тренинг. Доста играчи во Челзи, и тоа играчи кои се веќе во завршниот дел од кариерата кажуваа дека под Конте се осеќаат физички најспремни во цела кариера. Одличен мотиватор, знае да е другар со играчите, ама и не трпи никој кој нема да му се однесува сериозно.

Доколку однапред се договориле точно што се очекува од двете страни, и му носат играчи по мерка, мислам дека би можел за сезона-две да им конкурира на Јуве за титулата во Италија.
Со оглед на тоа дека долго време преговараа мислам дека сето ова што го имаш кажано му е удоволено, плус повторно се спојува со Марота со кого соработуваше во Јувентус.

Ме занима големите Курва Норд што имаат да кажат по повод доаѓањето на Конте, све да им ебам ја на нив од прв до последен. Ќе беше многу јако да останеше Икарди, Конте нов тренер, оф оф оф медови, ама јебига, не може се да биде совршено.

Од мене ќе ја има целосната поддршка, има тимов уште многу за работа и напредок, а уз Конте се надевам дека во многу брзо време ќе гледаме нови титули во витрините.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
И Дибала некако да го донесеа... :D
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.450
Ме занима големите Курва Норд што имаат да кажат по повод доаѓањето на Конте, све да им ебам ја на нив од прв до последен. Ќе беше многу јако да останеше Икарди, Конте нов тренер, оф оф оф медови, ама јебига, не може се да биде совршено..
Ајде Суки братот ќе ти објасни за делот со Икарди.

"No sexy poses on social media, no veiled attacks on society, no special permissions or come back late. "

:kafence::kafence::kafence:
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
Со оглед на тоа дека долго време преговараа мислам дека сето ова што го имаш кажано му е удоволено, плус повторно се спојува со Марота со кого соработуваше во Јувентус.

Ме занима големите Курва Норд што имаат да кажат по повод доаѓањето на Конте, све да им ебам ја на нив од прв до последен. Ќе беше многу јако да останеше Икарди, Конте нов тренер, оф оф оф медови, ама јебига, не може се да биде совршено.

Од мене ќе ја има целосната поддршка, има тимов уште многу за работа и напредок, а уз Конте се надевам дека во многу брзо време ќе гледаме нови титули во витрините.
Ова уште вчера сакав да го пишам, но реков ај да не замарам со овие.

И јас многу би сакал да видам што имаат да кажат сега со доаѓањето на Конте, да им ебам и јас матер. Ми ги направија цитрон последно време со форсот што го имаа за Икарди, замараа безвеза иако не беа инволвирани, не ни сакаа да чујат за вистината, одма земеа став контра него, сите знамеме дека го имаат спукано одамна, но барем да оставеа внатре во соблекувалната случајот да се реши, вакаа само ствареа уште повеќе проблеми, и го демотивираа играчот и клубот во целина.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.060
Поени од реакции
12.566
Ова уште вчера сакав да го пишам, но реков ај да не замарам со овие.

И јас многу би сакал да видам што имаат да кажат сега со доаѓањето на Конте, да им ебам и јас матер. Ми ги направија цитрон последно време со форсот што го имаа за Икарди, замараа безвеза иако не беа инволвирани, не ни сакаа да чујат за вистината, одма земеа став контра него, сите знамеме дека го имаат спукано одамна, но барем да оставеа внатре во соблекувалната случајот да се реши, вакаа само ствареа уште повеќе проблеми, и го демотивираа играчот и клубот во целина.
CURVA NORD: “Zadržavamo pravo na sumnju jer je Conte bio dugo deo jednog sistema koji je svetlosnim godinama udaljen od moralnih i svih drugih normi koje zastupamo u Interu. Pobeda nije jedino što se računa. Bratstvo Intera podrazumeva neke druge stvari, Conte i Marotta neka uče, objasniće im Zanetti i Lele Oriali. Nikada kao klub ne smemo, pobeđivali ili gubili utakmice, da izgubimo dostojanstvo, niti da bude frustrirani kao u Torinu. Želimo Vam dobar rad, i nadamo se da ćete dokazati da ste dostojni Intera. Mi nismo juventus!"

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
CURVA NORD: “Zadržavamo pravo na sumnju jer je Conte bio dugo deo jednog sistema koji je svetlosnim godinama udaljen od moralnih i svih drugih normi koje zastupamo u Interu. Pobeda nije jedino što se računa. Bratstvo Intera podrazumeva neke druge stvari, Conte i Marotta neka uče, objasniće im Zanetti i Lele Oriali. Nikada kao klub ne smemo, pobeđivali ili gubili utakmice, da izgubimo dostojanstvo, niti da bude frustrirani kao u Torinu. Želimo Vam dobar rad, i nadamo se da ćete dokazati da ste dostojni Intera. Mi nismo juventus!"

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Дупло да им ебам матер за ова, лицемерни едни.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.804
Поени од реакции
8.955
Дупло да им ебам матер за ова, лицемерни едни.
Само Марко Бранка за овие, па да им носи Скелетовци и Кузмановичи. Ама најбитно достоинствено да губиме од кој стигнеме.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom