Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
@Трибиани

10 години е истиот муабет. Ееее Маикон за без пари бил па играчиште бла бла.
Дури го слушаме муабетов се изнаполнивме со Џонатановци, Нагатомовци, Еркиновци, Мвиловци и еден куп други дибеци. Да не го заборавиме мојот омилен Здравко Кузманович. Ртката тркачка.
И после секој таков глуп трансфер, стандард иде истиот мубает.
100 помочани играчи имаме извртено минативе години и 2-3ца ако се имаат погодено. Јак кур.
Сеа фали уште тренер да го стават Матераци и да го оправдувате потегот јер и Пеп така почнал и Зидан такоџе.
Елмас Алоооо. За Интер зборуваме не за Рајо Ваљакано.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Elmas odma bi go zemal, za Vesino, Galjardini i Joao Mario e Andres Iniesta. Samo ne treba on da ni bide glavno zasiluvanje, taka go obravme bostanot.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Elmas odma bi go zemal, za Vesino, Galjardini i Joao Mario e Andres Iniesta. Samo ne treba on da ni bide glavno zasiluvanje, taka go obravme bostanot.
Abe sto da ti raspravam elmas go napravi noviot Iniesta ne zafrkavaj tezok prosek od igrac. Ako se zadovoluvame so vakvi igraci togas da si bidame zadovolni i so 10 mesto vo liga.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Abe sto da ti raspravam elmas go napravi noviot Iniesta ne zafrkavaj tezok prosek od igrac. Ako se zadovoluvame so vakvi igraci togas da si bidame zadovolni i so 10 mesto vo liga.
Kako sto mozes da vidis bas toa i go rekov, ne bi smeel igrac ko Elmas da ni bide glavno zasiluvanje. Baska ne e prosek igrac, Pep go barase u City, epten e talentiran maliot. Vesino i Galjardini ne znaat da odat a ne topka da vodat, zatoa rekov deka e Iniesta za niv. I ne zamaraj.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Kako sto mozes da vidis bas toa i go rekov, ne bi smeel igrac ko Elmas da ni bide glavno zasiluvanje. Baska ne e prosek igrac, Pep go barase u City, epten e talentiran maliot. Vesino i Galjardini ne znaat da odat a ne topka da vodat, zatoa rekov deka e Iniesta za niv. I ne zamaraj.
Moze da dades intervju na pep kade sto veli deka go posakuva super talentot elmas ili toa go procita po kurir i sky mk ?
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Од едни Емполи ли се исплашени овие кутриња? А бе гази ги таму 3:0 и сиктер нека идат у втора лига. Ебате менталитетот лузерски.
Се виде каков менталитет има тимот против Рома и Удинезе..од такт ме изваде пристапот на тие натпревари и самата игра,разбирам да изгубиш ама барем да се трудиш и да дајш се од себе,ама онакво влечење и губење време по цена да не изгубиш е неприфатливо...типички пички лузерски и само заради тие два натпревари и да не победат против Емполи нема да ми биди мака..и затоа сакам да дојди Конте бидејќи онакво нешто не вервам дека самиот тој ќе дозволи.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Moze da dades intervju na pep kade sto veli deka go posakuva super talentot elmas ili toa go procita po kurir i sky mk ?
Не, негде у ПЛ темата начекав Твит, не знам од кој новинар беше, али небитно е, битно сигурно имаше интерес од Пеп за него.

Него, дај да не се заебаваме, се освен убедлива победа против Емполи ќе е рамно на катастрофа. Срамота е тим што има примено катаљон голови да не заплашува, ебате смрдловците ако не ги тепаат овие, та преку кур опстанок ако им требал.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Не, негде у ПЛ темата начекав Твит, не знам од кој новинар беше, али небитно е, битно сигурно имаше интерес од Пеп за него.

Него, дај да не се заебаваме, се освен убедлива победа против Емполи ќе е рамно на катастрофа. Срамота е тим што има примено катаљон голови да не заплашува, ебате смрдловците ако не ги тепаат овие, та преку кур опстанок ако им требал.
Доволно е и 1-0.
Нема да ни дадат повеќе поени ако победиме 5-0.
Рачунај дека они се ќе направат да испадне нерешено а доколку резултатот во Фиренца е во полза на Џенова, има да стиснат за да дадат гол.
Плус ова е втор пат вакво нешто да се случи, односно Интер да брка ЛШ а Емполи опстанок.
Ми текнува во времето на Рекоба заврши 3-2 или 4-3, неможам да се сетам на резултатот а ниту на годината. (ме мрзи да гуглам)
Рекоба стрелаше од слободен, беше Недела во три на Телма.

За натпреваров јас очекувам барем еднаш да покаже муда Спалети во овие две години и да излезе со двајца напаѓачи, ма да ова е само моја желба. Знам дека е скоро невозможно од кељо.

Не би било лошо и да стартува со Седрик прибидејќи Дамброзио имаше очаен натпревар против Наполи.
Истотака се надевам Гаљардини ќе е пред Весино и Валеро. Едноставно ваквите екипи му лежат на Гаљардини, а не Наполи и Јуве каде има далеку побрзи и потехнички потковани играчи во средината.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Доволно е и 1-0.
Нема да ни дадат повеќе поени ако победиме 5-0.
Рачунај дека они се ќе направат да испадне нерешено а доколку резултатот во Фиренца е во полза на Џенова, има да стиснат за да дадат гол.
Плус ова е втор пат вакво нешто да се случи, односно Интер да брка ЛШ а Емполи опстанок.
Ми текнува во времето на Рекоба заврши 3-2 или 4-3, неможам да се сетам на резултатот а ниту на годината. (ме мрзи да гуглам)
Рекоба стрелаше од слободен, беше Недела во три на Телма.

За натпреваров јас очекувам барем еднаш да покаже муда Спалети во овие две години и да излезе со двајца напаѓачи, ма да ова е само моја желба. Знам дека е скоро невозможно од кељо.

Не би било лошо и да стартува со Седрик прибидејќи Дамброзио имаше очаен натпревар против Наполи.
Истотака се надевам Гаљардини ќе е пред Весино и Валеро. Едноставно ваквите екипи му лежат на Гаљардини, а не Наполи и Јуве каде има далеку побрзи и потехнички потковани играчи во средината.
Јасно ми е тоа, ама брат со 1-0 ли да се тресеме цел меч? Јака и права екипа овој меч уште во прво го решава со 2-3 комада и канонада кон голот на Емполи, па после мирно приведување на мечот до неговиот крај. Срамота е на Емполи кој е фенерџија и кој има 20000 голови примено да му играме на резултат, срамота.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Јасно ми е тоа, ама брат со 1-0 ли да се тресеме цел меч? Јака и права екипа овој меч уште во прво го решава со 2-3 комада и канонада кон голот на Емполи, па после мирно приведување на мечот до неговиот крај. Срамота е на Емполи кој е фенерџија и кој има 20000 голови примено да му играме на резултат, срамота.
Да, ама ние да бевме права екипа немаше да коментираме за овој натпревар туку ќе гледавме кои се други тимови се пласирале во ЛШ, и можни противници таму.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Един Џеко : )))
:facepalm:
Сега видов на Интер Македонија дека објавиле такво нешто.
Ако ова се оствари, же им ебам матер и на Марота и на Аусилио и на Жанг па и на Жанг Сениор.
Какви потези мајко мила...:tapp:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
:facepalm:
Сега видов на Интер Македонија дека објавиле такво нешто.
Ако ова се оствари, же им ебам матер и на Марота и на Аусилио и на Жанг па и на Жанг Сениор.
Какви потези мајко мила...:tapp:
conte go saka, jebiga, sto e kriv marota, ili ausilio ako dojde.
Super, ako e za klupa, ko kruz, krespo na vremeto, a u megjuvreme ostane ikardi, ili se kupi nekoj drug pojak napagac ( lukaku ili beloti )
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.543
Добар е Џеко бе.
За ваква просечна екипа е и повише од добар.ОДЛИЧЕН!
Уште елмас да го земат,политано селскиот робен да го откупат и спремни сме да си ја држиме 5-8 место позицијата и наредна сезона.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom