Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
На Лукаку ни 5 милиони не треба да му дадеме, не па да го споредуваме со Икарди.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
На Лукаку ни 5 милиони не треба да му дадеме, не па да го споредуваме со Икарди.
najdi bolji dostapen bene.
ovoj ako dojde, doaga striktno na insistiranje na konte, koj go sakase i vo chelzi pred da ide vo united.
Nema drug dostapen, narocito ne vakov profil na napagac, a i od onie pouniverzalnite, za zal samo on e u kombinacija, dzeko, i mnogu malce se spekulira i za kavani. Isto i duvan zapata, so edna dobra sezona u kariera, ovaa sea.

Situacijata momentalno e takva, sve drugo si tera dobro u svoi klubovi, eventualno luka jovic ama on neli pred preselba vo real e.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Најголем зицераш е Лукаку од напаѓачиве што играат во најјаките екипи, типот не знам колку пати го имам гледано како од петерец го гаѓа голманот. Би го зел једино ко бекап на Икарди, да ја има улогата на Круз против малите екипи. Никако ко главен напаѓач. Ваљда прават напори во управа да го задржат Икарди, зошто нашиов е далеку поголем убица во шеснаесетник од Лукаку. Ако Икарди сака да остане, а нашиве го тргнат и на негово место дојде Лукаку, нека земат нека се убијат одма.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Конте е животиња од трењера, не се губите, нејќемо га зашто е јувенташ, поквалитетнога трењера не сте имале од Мурињу навамо. Тој дека тактички не бија добар, кур да му бричив. Мотиватор огроман, знае да адаптира екпу според играчи и тој што има, има идеје за фудбал, у Челзи сакаше и други формацие да игра освен 3-5-3 ама кадар не му даваше, не е тачно дека тактички не е на ниво на Пепа или Клопа или Мурињу, итекако е квалитетан на тактички план и знае да га убие противника, Челзи под Контета е бија смртоносан, такви не смо биле од прву еру на Мурињу, значи нема дерби да кажеш дека смо биле надиграни, никад Челзи не е имаја лошу утакмицу ради њега.
Али брате, темпераментан е as fuck, не ебе живу силу и ако почнев да му глумив лудило ќе ги дигне на клоце, иако цел свет га осудуе за однос сас Косту, његов приступ беше оправдан за нас навивачи и бш убаво му направи сас зз поз, фала за сезону, затој што Коста док се боресмо за титулу плачеше по Атлетико.
На кратко, мило ми е што ќе дојде куде вас, дефинитивно ќе ве прату малце ради њега зашто сматрам дека после Мурињу е едини олд скул трењер.
(y)
.........

Онлајн транслејт дечки има за ова? :D

И кој не го заболе главата читаќи го ова многу ме интересира да разберам....
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Најголем зицераш е Лукаку од напаѓачиве што играат во најјаките екипи, типот не знам колку пати го имам гледано како од петерец го гаѓа голманот. Би го зел једино ко бекап на Икарди, да ја има улогата на Круз против малите екипи. Никако ко главен напаѓач. Ваљда прават напори во управа да го задржат Икарди, зошто нашиов е далеку поголем убица во шеснаесетник од Лукаку. Ако Икарди сака да остане, а нашиве го тргнат и на негово место дојде Лукаку, нека земат нека се убијат одма.
ako ikardi saka da ostane, ke ostane, simple as that.
Narocito ako konte dojde.
Prasanjeto e kolku bi sakal da ostane vo tim kade so soigracite ne stoi dobro, momentalno so trenerot ne stoi dobro, ultrasite kakvi i da se, sepak go imaat otpusano sto e problem sakal nekoj da priznae ili ne, i wanda so marota isto, ne e u nekoi dobri odnosi. Na ova dodadi deka e 26 godini, NE e viknat za Copa America letovo sto e uste eden golem udar za nego, a pricinata zaso ne e viknat e zaso ne igral, sto dopolnitelno ke go skine, i do sea seuste nema osvoeno trofej u kariera.

Vaka ova sve koga ke soberes, na sto bi dal poise sansi, deka ke saka da ostane, ili ne. :)
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Кога го читам фан клубот имам чуство дека само ако Де Брујне,Мане,Бернандо Силва,Кутињо,Алба и Трипие ги донесат тогаш ќе бидите задоволни....додуша и тогаш некоја мана ќе му најдите сигурно и ќе напишите дека клубот тони и засилувањата не чинат....не ве разбирам со вложувањата и парите што очекувате?...зарем не ви е пример Милан кој во 2017 вложи 200+ милиони и ниту еден играч не му се погоди и завршија 7-8сми?..зошто воопшто реагирате со потсмев кога ќе се спомни некој играч??..и лани за Политано со потсмев реагиравте па се погоди најдобро засилување реално...неможите да знаете какви замисли има тренерот и каков профил е играчот..и Брозович го донесовме за мали пари па сега екипата неможи да се замисли без него,тој не игра и два паса се мачат да сврзат..вакот таков главен организатор ние е.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Dodeka uste ve citam kako mu gi sreduvate taktikite na konter mi teknuva deka trener ni e spaleti do 2021 godina. i se dodeka ne vidam kako konte ili dr trener se slika kako stava podpis so dres na inter ne se vazi nisto. SPALETI MAESTRO NASO DO 2021 god
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Ако Икарди го "избркаат" (поготово во Јуве), а на негово место го доведат Лукаку за пари кои не сакаа да му ги дадат на сопствениот КАПИТЕН (капс лок да!) нека се кренат сите во воздух, од управа до хигиеничари од еден до последен!

Ок Лукаку е тип на напаѓач сличен на Икарди, но далеку од оправдана опција за негова замена.
Па осетот и гол инстиктот што Икарди го има Лукаку ни самиот на ПЕС не би одиграл нешто слично.
Едино што е физички појак и можда шут посилен да има, друго ништо.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Dodeka uste ve citam kako mu gi sreduvate taktikite na konter mi teknuva deka trener ni e spaleti do 2021 godina. i se dodeka ne vidam kako konte ili dr trener se slika kako stava podpis so dres na inter ne se vazi nisto. SPALETI MAESTRO NASO DO 2021 god
dobro sea trolas, se zaebavas, so e rabotata, pa i alegri naredna godina mu istekuvase dogovorot so juve, trener im e ?
sto ima vrska do koga mu e dogovorot, prv u istorijata li ke e sto ke bide otpusten ?
Spaleti nema da e trener ne znam sea ti u koj svet zivees, ama tolku od nego, u nedela i zz, dali ke dojde konte ne e 100% sigurno, ama deka spaleti veke nema da e trener, toa e 100000% sigurno.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.543
Кога го читам фан клубот имам чуство дека само ако Де Брујне,Мане,Бернандо Силва,Кутињо,Алба и Трипие ги донесат тогаш ќе бидите задоволни....додуша и тогаш некоја мана ќе му најдите сигурно и ќе напишите дека клубот тони и засилувањата не чинат....не ве разбирам со вложувањата и парите што очекувате?...зарем не ви е пример Милан кој во 2017 вложи 200+ милиони и ниту еден играч не му се погоди и завршија 7-8сми?..зошто воопшто реагирате со потсмев кога ќе се спомни некој играч??..и лани за Политано со потсмев реагиравте па се погоди најдобро засилување реално...неможите да знаете какви замисли има тренерот и каков профил е играчот..и Брозович го донесовме за мали пари па сега екипата неможи да се замисли без него,тој не игра и два паса се мачат да сврзат..вакот таков главен организатор ние е.
Каков Политано бе брат, дал си нормален?
Од политановци до ова дереџе сме дојдени.
Гледам милан си го спомнал и 200те милиона кој глупиот кинез буквално у вода ги фрли.Он се изнакупува политановци,затоа кур свитка.
Да купеше 4 играчи по 50-60 милиона,друга песна ке се пееше.Он купи 8 политановци(читај просеци),едино бонучи беше докажан играч.
Другото тежок плевел на кој никад не би му се радувал коа би дошол у интер.
Болје братот на црно-црвено да ги ставеше :D
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Кога го читам фан клубот имам чуство дека само ако Де Брујне,Мане,Бернандо Силва,Кутињо,Алба и Трипие ги донесат тогаш ќе бидите задоволни....додуша и тогаш некоја мана ќе му најдите сигурно и ќе напишите дека клубот тони и засилувањата не чинат....не ве разбирам со вложувањата и парите што очекувате?...зарем не ви е пример Милан кој во 2017 вложи 200+ милиони и ниту еден играч не му се погоди и завршија 7-8сми?..зошто воопшто реагирате со потсмев кога ќе се спомни некој играч??..и лани за Политано со потсмев реагиравте па се погоди најдобро засилување реално...неможите да знаете какви замисли има тренерот и каков профил е играчот..и Брозович го донесовме за мали пари па сега екипата неможи да се замисли без него,тој не игра и два паса се мачат да сврзат..вакот таков главен организатор ние е.
Само да го допунам Фреди над мене... тоа што Политано ни е најдобро крило, а тимот не може да се замисли без Брозович, многу повеќе збори за тимот наш него ли за нив двајца. Во било кој посериозен тим би биле само играчи за ротација, ништо више.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Каков Политано бе брат, дал си нормален?
Од политановци до ова дереџе сме дојдени.
Гледам милан си го спомнал и 200те милиона кој глупиот кинез буквално у вода ги фрли.Он се изнакупува политановци,затоа кур свитка.
Да купеше 4 играчи по 50-60 милиона,друга песна ке се пееше.Он купи 8 политановци(читај просеци),едино бонучи беше докажан играч.
Другото тежок плевел на кој никад не би му се радувал коа би дошол у интер.
Болје братот на црно-црвено да ги ставеше :D
Алал да ти е, си го дочитал докрај.
Јас до пола и солзи ми протекоа, до Брозович и не можев да продолжам. :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
najdi bolji dostapen bene.
ovoj ako dojde, doaga striktno na insistiranje na konte, koj go sakase i vo chelzi pred da ide vo united.
Nema drug dostapen, narocito ne vakov profil na napagac, a i od onie pouniverzalnite, za zal samo on e u kombinacija, dzeko, i mnogu malce se spekulira i za kavani. Isto i duvan zapata, so edna dobra sezona u kariera, ovaa sea.

Situacijata momentalno e takva, sve drugo si tera dobro u svoi klubovi, eventualno luka jovic ama on neli pred preselba vo real e.
Ne se znae sto e dostapno, a sto bi vlozuvale pari kolku da se potrosat, ako nema dobar napagjac, zemash krilo, zemash 10ka sto ja nemame, Lautaro so podobri soigraci mozhe da pridonese poveke.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
dobro sea trolas, se zaebavas, so e rabotata, pa i alegri naredna godina mu istekuvase dogovorot so juve, trener im e ?
sto ima vrska do koga mu e dogovorot, prv u istorijata li ke e sto ke bide otpusten ?
Spaleti nema da e trener ne znam sea ti u koj svet zivees, ama tolku od nego, u nedela i zz, dali ke dojde konte ne e 100% sigurno, ama deka spaleti veke nema da e trener, toa e 100000% sigurno.
Ti svesen si kinezite ako saka da go izbrkat ke go izbrka posle ispaganjeto od PSV. No mnogu pari treba da mu dadat a tie se stisnati taka da nema da me cudi da si go odraboti dogovorot do kraj.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
ako ikardi saka da ostane, ke ostane, simple as that.
Narocito ako konte dojde.
Prasanjeto e kolku bi sakal da ostane vo tim kade so soigracite ne stoi dobro, momentalno so trenerot ne stoi dobro, ultrasite kakvi i da se, sepak go imaat otpusano sto e problem sakal nekoj da priznae ili ne, i wanda so marota isto, ne e u nekoi dobri odnosi. Na ova dodadi deka e 26 godini, NE e viknat za Copa America letovo sto e uste eden golem udar za nego, a pricinata zaso ne e viknat e zaso ne igral, sto dopolnitelno ke go skine, i do sea seuste nema osvoeno trofej u kariera.

Vaka ova sve koga ke soberes, na sto bi dal poise sansi, deka ke saka da ostane, ili ne. :)
Па да де, затоа пишав дека треба да се убијат ако сака да остане, а го избркаат. Ако Конте го сака, сигурно и ќе го убеди и покрај фрките со навивачите, управата и соиграчите (од кои очекувам дека некои ќе си заминат). Ќе заборави дека е без титула зошто секој играч верувам дека би сакал да работи со тренер ко Конте.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom