Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
@Syn, муабетот беше ако остане уште една година. Во јуни 2020 колкава ќе му биде цената?

Елмас за тие пари нека го лапаат, ама ако е Тотенхем загризан нереално е. Ќе си дадеме 50че на Барела, ако биде биде. Нема да ни е прв пат :)
ako veke pravime muabet da ostane, toa znaci samo deka se realiziralo scenarioto nov trener, sto znaci sansite da stavi potpis na nov dogovor se ogromni, cim veke se resava da e tuka uste godina dena.
Vo takva situacija skoro sigurno potpisuva nov dogovor, sto ne znaci i negovo dolgorocno ostanuvanje tuka, ama nema teorija so istiov dogovor da tera uste cela edna sezona.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
@Dee_Jay, не може цената да му се врати во нормала. Колку поблиску е до истек на договор толку повеќе ќе му паѓа цената. За да го продадат 110-120 милиони требаше да му дадат нов договор. И 10 милиони по сезона да му го обновеа договорот, ништо немаше да ги чини. Ќе го продадеа во јуни и решен проблем. Вака, на многу аматерски начин ќе пукнат едно 60 милиони. Останатите 60 ќе ги дадат за Спалети/Конте. Тоа е тоа што ќе го добиеме со продажбата на Икарди.
Ок, мислев се подразбира. Значи ако се договорат да остани, обавезно нов договор мора да се потпиши. Инаку зоштп би се нафатил да остани. Нека му дадат 9 милиони+бонуси врзани за титули, нека остани клаузулата 110 милиони и 2020 летото нека си бира во кој клуб да игра.
Win win ситуација е мислам.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.926
Не верувам дека е можно. Сега во оваа ситуација Икарди нема зошто да им потпишува. Ќе си оди за 60че со музика. Да мислеа на време.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Милан киксна, рачунајте дека вечерва Спалети оди на Х.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Повторно иста ситуација како натпреварот против Лацио..едноставно пенал ни се мести на домашен терен да добиеме директен конкурент и да избегаме некој бод понапред со оглед дека и Милан и Лацио кикснаа...баш ме интересира вечер со каков пристап ќе влезат..дали ќе сакаат да победат или ќе се глупираат на нерешено.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Не се ваљда луди да фрлат пари за тој. Не им доаѓа памет
igracive za koi se spekulira se poklataat so difesa e 3 formacija, doaga godin koj nema sansa da ima status na rezerva vo timot, poverojatno e da igra i on i skriniar i de vrij, nieden od ovie ne e ni za rotacija, bar ne naredna godina ( ok osven skriniar, on u sekoja varijanta e prvotimec ), taljafiko od ajax e ofanziven bek, danilo isto, a za ovoj posledniov konte insistirase da dojde vo celzi ( ovoj potpisa toa leto za siti ).

Mozda e i koincidencija ova, a mozda i ne, kako i da e osven godin koj e dogovoren, sve drugo e samo muabet vo mediumive, sekako bekovi ni se potrebni bez razlika na formacijata sto ke ja igrame naredna sezona. Za danilo neam oformeno stav, ne igra momentalno u siti, ali taljafiko e must buy dokolku e vozmozno da se dovede.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Со победа денес можат практично да ја завршат дилемата за ЛШ место. Ќе избегаат на 7 разлика од најблискиот конкурент. Затоа, треба ваква шанса да искористат. Инаку, пак непоребно ќе си ја искомплицираат сезоната.

А и мене ми изгледа дека Конте е со една нога во Интер. По изјавите што ги даваат во секоја прилика кога ќе им се постави прашање за ова, и генерално со однесувањето на сите во клубот, меѓудругото, и што Ванда е толку сигурна дека Икарди останува во Интер, се упатува на тоа дека тренер ќе се мења на крај на сезона.
Јас уште не можам да разберам зошто би го игнорирале Мурињо, кога е достапен, за сметка на Конте. Освен ако нема голема разлика во финансиските барање на двајцата. Слични тренери се, нема ништо што Конте го прави подобар фит од Мурињо во Интер. Напротив, човекот е легенда тука, најверојатно ќе има многу поголем позитивен психолошки импакт од било кој друг тренер. Плус, уште е еден од најдобрите тренери во светот. Јас во секоја прилика би го избрал него пред Конте.
Ќе видиме што ќе испадне.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
lautaro startuva, ikardi na klupa.
spaleti e otiden.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Со победа денес можат практично да ја завршат дилемата за ЛШ место. Ќе избегаат на 7 разлика од најблискиот конкурент. Затоа, треба ваква шанса да искористат. Инаку, пак непоребно ќе си ја искомплицираат сезоната.

А и мене ми изгледа дека Конте е со една нога во Интер. По изјавите што ги даваат во секоја прилика кога ќе им се постави прашање за ова, и генерално со однесувањето на сите во клубот, меѓудругото, и што Ванда е толку сигурна дека Икарди останува во Интер, се упатува на тоа дека тренер ќе се мења на крај на сезона.
Јас уште не можам да разберам зошто би го игнорирале Мурињо, кога е достапен, за сметка на Конте. Освен ако нема голема разлика во финансиските барање на двајцата. Слични тренери се, нема ништо што Конте го прави подобар фит од Мурињо во Интер. Напротив, човекот е легенда тука, најверојатно ќе има многу поголем позитивен психолошки импакт од било кој друг тренер. Плус, уште е еден од најдобрите тренери во светот. Јас во секоја прилика би го избрал него пред Конте.
Ќе видиме што ќе испадне.
Zosto bi go ignorirale Murinjo zosto nikoj ne saka veke da igra zastaren fudbal kako nego.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Zosto bi go ignorirale Murinjo zosto nikoj ne saka veke da igra zastaren fudbal kako nego.
За разлика од модерниот супер-офанзивен фудбал што го игра Конте?
Никаков аргумент не е тоа. Ќе се заборави после првата титула на Мурињо во следниот негов клуб.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
lautaro startuva, ikardi na klupa.
spaleti e otiden.
Ај за тоа и не е толку отиден.
Сигурно Икарди не му е омилен.
Ама со ова форсирање на Борха Валеро стварно неможам да го разберам.
Јас сум најголемиот гомнојадец кога се во прашање Гаљардини и Дамброзио, ама Борха Валеро никако не е подобар од Гаљардини во моментов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom