Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Fredy друже, ти која утакмица си ја гледал вчера? 10 пати ги прегледав снимките и не можам да сфатам каде згреши Дамброзио, посебно кај првиот гол кога тој чуваше сосема друг играч, не ни беше во близина на Бакајоко кој беше чуван од Гаљардини.

Вториот гол беше пинбал ситуација и пак ништо не згреши Дамброзио. Едноставно топката смени малку правец, секунда е во прашање нема време за некаква друга реакција. Не можам да сфатам како два гола на негова душа биле вчера.

Јасно е дека е инвалид, во одбрана има преодна оценка за стандарди на Торино и Сампдорија, во се друго останато изгледа како да го згрешил спортот. Увек сум јадел гомна за него, ама вчера изигра одлично во одбрана.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.569
2 гола на негова душа идат вчера + 100тина други низ сезониве откако е дојден + кузнае колку пенали има несмасни и ти @Syn озбилно мислиш дека дамбо е добар у одбрана?
Па вчера го намирисаа ботовите милански дека е инвалид(не дека не знаеа од предходно) и постојано на негова страна напаѓаа.Ова сум го приметил на еден куп утакмици на интер.
Знам дека ти е паднат стандардот во однос на квалитет на играчи кои ги купува интер ама во случајов со дамбо искрено се надевам дека се заебаваш.
Sea ne sfati taka da ne forsiraj, zboram deka jedini kvalitet mu e igranjeto u odbrana, a sto mislam za nego pa u edno kataljarda postovi na temava sum pisal.
Vcera ne znam koj gol ide na negova dusa, za vtoriot krivi se tie sto trebase da zatvaraat kaj kornerot, a bukvalno site igraci bea vnatre vo sesnaesetnik, sto e kriv dambrosio sto suso imase 12 minuti da se namesti i perfektno da centrira, odnosno, nemase apsolutno nieden igrac dole da pokriva i da brani.
Na krajot sto sakas ti kazuj, spasi pobeda, cist gol spasi so nenormalno dobra intervencija taka da za negov standard vcera iskina.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.693
A nikoj ne primeti kako sporo reagirase Handanovic za prviot gol, kako imase edna retardirana reakcija po koja za malce ke primevme gol so glava poso ima refleksi na mrtov konj, kako na kraj vo 96 minuta pri sansata na Kutrone debilot bese vnate vo gol i da ne bese Dambo ke primevme gol. :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.569
inace do 2022 ke go prodolzue dogovorot dambo :vozbud:
legenda ke ni bide, so 200 nastupi za timov :facepalm:

edna od pricinite zaso sakam da doe konte e sto nema sansa vakov profil na bek da koristi, murdzo od druga strana :cenzura:.
Kaj posledniov ubeden sum deka vesino i galjardini ke gi bilda za da mu bidat novite kambijaso i mota, fetish mu se vakvite fudbaleri, ali i dvajcava vcera ebaa mater, zgazija.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
A nikoj ne primeti kako sporo reagirase Handanovic za prviot gol, kako imase edna retardirana reakcija po koja za malce ke primevme gol so glava poso ima refleksi na mrtov konj, kako na kraj vo 96 minuta pri sansata na Kutrone debilot bese vnate vo gol i da ne bese Dambo ke primevme gol. :D
Една ствар не можам да разберам само, а сум го приметил често ја прави.. Зашто при интервенции ја избива топката пред него у петерец, наместо на страна лево-десно од гол. Значи ќе направи парада и остава жива топка некој да ја закуца у гол. Два пати тоа вчера му се деси, при шутот на Пакета и уште еднаш, не памтам кој беше. Среќа стоперите беа тука да исфрлат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.693
Една ствар не можам да разберам само, а сум го приметил често ја прави.. Зашто при интервенции ја избива топката пред него у петерец, наместо на страна лево-десно од гол. Значи ќе направи парада и остава жива топка некој да ја закуца у гол. Два пати тоа вчера му се деси, при шутот на Пакета и уште еднаш, не памтам кој беше. Среќа стоперите беа тука да исфрлат.
Затоа што е второразреден голман. И не е само одбивањето, примети само како на пола од головите што ги прима е почесен гледач и не ни пробува да одбрани.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.838
Пак за Ханда се фатија :popce:
Срамота е првиот гол да го прими бе..обично немам лошо мислење за Ханданович ама првиот гол е резил да го прими..застана онај ѓуптинот од 100 метри му ја шутна на негова страна и даде гол..реално закаснува со релфексите и веќе влегува во години Ханда..иако генерално не е лош голман сепак менталитетот негов е мизерен,баш како што вика Стефан..не се бори воопшто,кога ќе забележи дека неможи да ја одбрани не се ни труди и то е то
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Срамота е првиот гол да го прими бе..обично немам лошо мислење за Ханданович ама првиот гол е резил да го прими..застана онај ѓуптинот од 100 метри му ја шутна на негова страна и даде гол..реално закаснува со релфексите и веќе влегува во години Ханда..иако генерално не е лош голман сепак менталитетот негов е мизерен,баш како што вика Стефан..не се бори воопшто,кога ќе забележи дека неможи да ја одбрани не се ни труди и то е то
Ако стоиш на средина од гол, која е твоја страна?

Срамота е топката да дојде до противнички играч од таква позиција на слободен удар, а срамот е на Гаљардини.

Сеа пак го погледнав, гол од 10 метри, ја закуца топката Бакајоко, а Ханда реагираше, така да муабетот не ви држи, исто ко да се инатиме дека Дамбросио одигра лошо.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.693
Pa sutot ne ni bese nesto vo agol ili skroz na strana pa da ne moze da go odbrani, nego povekje nakaj sredina odese. Ako sakame povisoki dostreli mora i vo golman da se investira.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Pa sutot ne ni bese nesto vo agol ili skroz na strana pa da ne moze da go odbrani, nego povekje nakaj sredina odese. Ako sakame povisoki dostreli mora i vo golman da se investira.
Да де, не ја собра пајажината ама беше силен удар, нема везе што беше со глава.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.809
Поени од реакции
15.899
Да го добиеше дуелот Гаљардини, немаше да се дискутира сеа за Ханда.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Што уопште не го оправдува моментот што се спомна погоре... дека у 96та минута он беше внатре во гол влезен и се молеше келнерот да ја блокира.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.693
Да де, не ја собра пајажината ама беше силен удар, нема везе што беше со глава.
upload_2019-3-18_23-58-15.png

Глеј кај е топката а кај е Хандановиќ, ова му е алиби фрлање што му се дешава речиси на секој втор примен гол. Не викам дека е крив за голов ама можеше подобро да реагира.

Инаку он со мене официјално заврши после примениот гол на Меаца против Торино, таков срам никогаш немав видено до сега од некој голман.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Прегледај го приврзокот 206214

Глеј кај е топката а кај е Хандановиќ, ова му е алиби фрлање што му се дешава речиси на секој втор примен гол. Не викам дека е крив за голов ама можеше подобро да реагира.

Инаку он со мене официјално заврши после примениот гол на Меаца против Торино, таков срам никогаш немав видено до сега од некој голман.
Стоел зашто стои, се фрлил било алиби фрлање, човек крај не може да ви најде.
Разбираме, на хејт ор ватевер листа ви е, ко мене Броз ама не го тупам на секоја утакмица и да му барам глупи замерки небаре до него само дошло у тимов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom