Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.838
Јас Интер го гледам секоја сезона и навивам да освои Скудето а не да биде топ 3 или топ 16. Ме боли кур каков е Јувентус и какви се другите, Интер е гигант кој секоја сезона треба да атакува на Скудето. Јувентус првата сезона со Конте како освои?? Фаворити да не беа случајно? Се додека губиме дома бодови од Парма и Сасуоло нема да освоиме титула.
Во ред е тоа како го гледаш Интер ама треба да се биди реален и да си го знаеш капацитетот односно до кај ти се можностите..не ги споредувај со тој Јувентус на Конте бидејќи сегашниот Јувентус е каде каде подоминантен и посилен од тогашниот Милан на Ибра и Робињо..овие Јувентус како на мајтап редат по 12-13 победи со ред и можат да кикснат само доколку се заебаваат или ако наместат нешто....предоминантни се и доколку сакаш да бидиш во чекор со нив мора да одиш на победа во секој можен натпревар и по дифолт да си рачунаш дека ќе освоиш 93-94 бода на крајот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.202
Поени од реакции
107.870
Во ред е тоа како го гледаш Интер ама треба да се биди реален и да си го знаеш капацитетот односно до кај ти се можностите..не ги споредувај со тој Јувентус на Конте бидејќи сегашниот Јувентус е каде каде подоминантен и посилен од тогашниот Милан на Ибра и Робињо..овие Јувентус како на мајтап редат по 12-13 победи со ред и можат да кикснат само доколку се заебаваат или ако наместат нешто....предоминантни се и доколку сакаш да бидиш во чекор со нив мора да одиш на победа во секој можен натпревар и по дифолт да си рачунаш дека ќе освоиш 93-94 бода на крајот.
Јас ти викам како го гледам Интер, а не колку е јак Јувентус. Со Парма и Торино од 2-0 2-2 никад нема да им бидат опростени киксови, исто како лани со Каљари и Удинезе дома итн итн. Ова ти се селски екипи кои не смеат у никој случај да ти кинат бодови, нарочито не на Меаца. И како да игра Интер даље за титула кога уште у 4-то коло заостануваа 324324234423 бодови зад Јувентус?
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Јас. Па завршена е од аспект на Скудетото, да не мислиш да го стигнат Јувентус?
Не верувам дека ќе го стигнат, ама doomsday прогноза уште во второ коло кога апла се гледаше дека ниту се воиграни ниту се вратени физички после светското првенство.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.338
Јас Интер го гледам секоја сезона и навивам да освои Скудето а не да биде топ 3 или топ 16. Ме боли кур каков е Јувентус и какви се другите, Интер е гигант кој секоја сезона треба да атакува на Скудето. Јувентус првата сезона со Конте како освои?? Фаворити да не беа случајно? Се додека губиме дома бодови од Парма и Сасуоло нема да освоиме титула.
Ова беше причината што јас секоја година влегував во рејџ-мод. Ова беше тоа што најмногу ме болеше.
Баш оваа твоја реченица во која јас потполно се соживувам со тебе во овој момент.

Ако сум те разбрал погрешно корегирај ме!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.129
А у кој момент реална опција сезонава ни била скудето? По мене реално би било да идеме топ3, а би бил презадоволен ако завршиме пред Наполи.
По "успешниот трансфер рок" медиумите не прогласија за анти Јувентус сезонава, односно тимот кој ке се бори со нив за скудето.
Лошиот старт и неубедливата игра ги намалија очекувањата.

Јас сум убеден дека ако се реализираше транферот на Модлич и можеби ке бевме во една таква позиција. Сеуште е рано за прогнози ама од досега прикажаното се гледа дека сме најлоши токму во тој дел од теренот и дека имаме само 2ца квалитетни играчи во цел среден ред.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.838
Од Барселона посекако наебавме..но ако изгубат од ебаните Лацио све ќе му ебам..од Милан попрво ќе прифатам пораз отколку од Лацио..преку куро ми дојдоа тие умрените
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.261
Поени од реакции
41.704
Од Барселона посекако наебавме..но ако изгубат од ебаните Лацио све ќе му ебам..од Милан попрво ќе прифатам пораз отколку од Лацио..преку куро ми дојдоа тие умрените
 

Kajgana Shop

На врв Bottom