Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Најлошото е што денес или утре ќе имаат некој panic bye, ќе го земат шконтарот Мустафи и кур ќе накршат. Не знам зошто не земаа некој од Балде/Шик, што кур се натегаа цело ебано лето со нив...
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Најлошото е што денес или утре ќе имаат некој panic bye, ќе го земат шконтарот Мустафи и кур ќе накршат. Не знам зошто не земаа некој од Балде/Шик, што кур се натегаа цело ебано лето со нив...
Buy* :icon_lol:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Немаме среќа со бековите. http://prntscr.com/gexkrd

Да се надеваме дека не е ова точно и ке се врати многу побрзо.

Поради неуспехот на трансфер пазарот и повредата на Кансело, блокирани се продажбите на Ансалди и Ранокиа.

Утре се очекува да дојде Карамох (не знам ништо за играчов) за 8м евра. Играл крило, ке ги покрива Перишич и Кандрева.

Можно е да дојде еден од Мустафи/Драгович/Мангала или некој Лисандро Лопез да се покрие и централната бековска позиција, доколку некој се смилува да ни го даде на позајмица.


Се на се, лош трансфер период. Најголемото засилување е Спалети и останувањето на Перишич.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Ви реков ништо спектакуларно дека не треба да се очекува од мртвите кинези.Таква ни била среќата,од сите богати кинези нашиот клуб да го купат најнеспособните.
Светот можеле да го купат,еден циган кеита цело лето го мољакаат и на крај дури ни него не успеаа да го домкнат.
МРШ!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Светот можеле да го купат,
Брат, ова е излезено од форумџија, не е официјален став или не најавувале купување на екстра ѕвезди и квалитет па ти да си го врзеш у крпче. Тоа ти е исто ко Бодо кај нас со доаѓање на Клоп што најавуваше само германци дека ќе сме купувале и сеа јас да му се лутам на Клоп што неаме ќор немец у тим купен у негово време :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ова точно е?

Испаѓа дека заедно со Милан сме најактивни на маркетот :D
Фалат уште некои играчи од кај нас, Чаланоглу, Кесие, Конти, Калинич. Повеќето трансфери од над 18 мил се направени од овие две екипи. Плус Јувентус со Бернардески, Даглас Коста, Матуиди и го откупија Квадрадо.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Брат, ова е излезено од форумџија, не е официјален став или не најавувале купување на екстра ѕвезди и квалитет па ти да си го врзеш у крпче. Тоа ти е исто ко Бодо кај нас со доаѓање на Клоп што најавување само германци дека ќе сме купувале и сеа јас да му се лутам на Клоп што неаме ќор немец у тим купен у негово време :D
Знам,знам и кој се крсти во кинезите

Муабетот е дека не само син,и многу други на темава мислеа дека господ се симнал коа не купија ѓубрињава,а сеа полека на сите им станува јасно колку е саат.
Јасно е дека жутиве врска немаат од фудбал,(глеаш тохир како се изрезили пред некој ден)него не ми е јасно како не им е срам на занети,аусилио,онаа пијандурана од рома шо ја домкнавме,да ветуваат појачувања,играчини...
За на крај еден смрден кеита намајкамупичката балде цело лето да го молат за на крај и он лабаво да ги одјебе.
Тоа ми беше муабетот

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Pa neli kinezite gi stopira site investiranja vo fudbalot poradi aferata so neisplateni plati vo kineskata liga a so toa bese zasegnat i suning. Istragata ke traela do oktomvri i dotogas site ekipi mora da gi isplatat platite na igracite ili ke se soocat so pogolemi posledici.

Toa bese postirano ovde na forumot pa neznam sto ocekuvate da kupame koga site igraci sto gi barame gi barame na pozajmica.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.568
Брат, ова е излезено од форумџија
Ni tuka ne si u pravo nego e forsiran kanser humor na forumov. Pedula, koj navodno vazi za eden od najrelevantnite eksperti za transferi u italija, kaza deka suning kako kompanija imaat pari da go kupat svetot, i taka bese preneseno tuka, copy-paste
Za ova konkretno e u pravo zasto godinava napravija golem skok i vlegoa vo top 500 kompanii u svet spored bogatstvoto koe go poseduvaat. Sea toa sto koj kako saka go tolkuva za da shiri kanser e drugo.
Inace koj e poinformiran, zaso ja ne sum, u kina od vladata imale zabrana za investiranje vo stranstvo, zatoa klubovite tamu letovo slabo pazarea i navodno i inter go jadat radi ova pordi suning. Sea ova kontrira na obidite da se zemat iminja ko naingolan ili vidal, za vtoriov sigurno napravija obid zasto javno se izjasnija i rumenige i karlo.

Kako i da e, stoper i napad mislam deka ke doat do kraj, toa i treba, zvucni iminja tesko ali so spaleti, mario, ikardi i perisic ko nositeli na igra, plus novite igraci, u bilo koj fudbalski univerzum iame tim za top4 u italija.
I pocetokov toa go nalaga, odlicno izgledame na teren a starteri uste se nagatomo i diambrosio. Koa sme kaj bekovive, kanselo se povredi ali najverojatno ne e strasna povreda, posledno info e 4 do 5 nedeli pauza.

Ps
Za vesino 100 gomna se iznajadoa na forumov, ne e naingolan ok e, nit vidal, ama si gazi na teren, odlicen bese u prvi dve kola taka da moze prijatno da iznenadat i vakvive igraci pa da se iapostavat ko klucni u idnina. Konte go sobra barcalji za 200 000 evra, u toj moment bese smesno, od denesna perspektiva potegot e genijalen.
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ni tuka ne si u pravo nego e forsiran kanser humor na forumov.
Во ред, нека биде канцер хумор кој е форсиран од твоја страна ама очекувањата ти беа преголеми и Интер го споредуваше со Јунајтед и како може беС ЛШ да купува квалитет и квантитет. Летово ти е доказ дека не може, пошто Интер не е Јунајтед. Ниту еден клуб не е Јунајтед.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.568
Во ред, нека биде канцер хумор кој е форсиран од твоја страна ама очекувањата ти беа преголеми и Интер го споредуваше со Јунајтед и како може беС ЛШ да купува квалитет и квантитет. Летово ти е доказ дека не може, пошто Интер не е Јунајтед. Ниту еден клуб не е Јунајтед.
Ne me sfati, ja ne sum forsiral nisto, nego sum kopiral izjava na transfer ekspert koja ne se odnesuvala na transferi. Sto se odnesuva do junajted, ni psg ne se, pa vidi sto pravat, taka da ete ti go muabetot za junajted. Klub koj postoi 40 godini so smesna istorija go zima nejmar, mozebi iden najbolji igrac u svet, i toa od barsa. So para sve e mozno, ova do pred nekoja nedela bese bolen sci fi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom