Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Јас за Кансело мислам дека ќе се снајде, за Далберт според јутуб и првата утакмица не сум баш оптимист, али ајде ќе видиме.
Ќе учи малце од Нагатомо и ќе биде топ Далберт.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Мега јак е кансело, да го глеаше некој само вчера ќе имаше впечаток дека зимаме ново десно крило, а не бек, али гарант ќе игра и на тој дел од теренот кај нас. Топ е во напад, има добра контрола врз топката и со левата нога, мислам дека и со неа може да шутира добро, од далберт во овој сегмент е подобар така да за овој вториов поише треба да се очекува да дава за одбраната, кај кансело обратно, нешто слично ко со мурињо што правеа.
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Ништо чудно Кандрева да го продадат и Кансело да оди крило.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Видал ќе дошол, Санчез ќе дошол се изначитав една купа глупости оваа лето по медиумите...вака нешто би превел јас од видеото кој разбира повеќе италјански нека објасни :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Не се виновни медиумите, самите сопственици имаа изјави дека ке прават силен Интер дека средствата се неограничени...
Затоа и очекувањата од маркетот беа големи.


.

Можен состав според ГДС:
------------Ханданович
Дамбросио-Миранда-Скриниар-Далберт
------Вецино-Гаљардини
Перишич-Марио-Кандрева
---------Икарди

Иако јас мислам дека Нагатомо и Валеро ке добијат предност пред Далберт и Вецино.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.924
Не се виновни медиумите, самите сопственици имаа изјави дека ке прават силен Интер дека средствата се неограничени...
Затоа и очекувањата од маркетот беа големи.


.

Можен состав според ГДС:
------------Ханданович
Дамбросио-Миранда-Скриниар-Далберт
------Вецино-Гаљардини
Перишич-Марио-Кандрева
---------Икарди

Иако јас мислам дека Нагатомо и Валеро ке добијат предност пред Далберт и Вецино.
Само искрено се надевам дека нема Вецино да го форсира пред Гаљардини, пошо се сличен тип играчи. Дечкото стварно изигра солидно лани, ако и него го уништиме ко многу пред него, треба да не постоиме ко клуб.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Не знам каков играч е Вецино, не сум го гледал до сега. Ако е добар има простор да се ротира во средината.



По се изгледа Кандрева заминува, 25+ бонуси ке биде трансферот. Не дека е мала сума за него, времето е поминато да се прават вакви трансфери. Кај ке најдеме замена во 10 дена? Како да имаме 5 крила па продаваме без око да ни трепне...
Кансело како што знам е офанзивен бек а не крило и не може да биде замена за Кандрева туку за Дамброзио и Нагатомо.

СО тие пари би го зеле Шик и некој Карамох, што е голема коцка.
Кажав и предходно кој може да го замени Кандрева

Исто заминува и Габигол, позајмица во Спортинг. Одлично место за развој на потенцијални таленти..
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Па со Кансело добиваме апгрејд на Кандрева..помлад,побрз,поагилен,подобар техничар и дриблер истовремено..Кандрева е еднодимензионален играч измислен за во Англија со центаршутевите..целата игра му се базира на центаршутеви и нафрлања,додека со Кансело се добива друга димензија во нападот само работата е дали ќе се вклопи во Италјанскиот фудбал....и да бидиме реални Кансело не е десен бек и пак ќе треба Ди Амбросио да го трпиме.

Иначе ако заминува Барбоса кој ќе бидат замени за Перишич и Кансело?..или мислат цела година со истите играчи да врват без да се повредат?..Едер ќе ги заменува сите три позиции во нападот?..тешка мизерија ни е резервната клупа, а овие па уште ги продаваат Јоветич и Барбоса...со Пињамоти мислат да играат ако се повреди Икарди?
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Зошто мора се посерат на крајот, стварно не можам да разберам?! Кандрева е повеќе од добар играч, имаше добар учинок лани, знаеше да не извади од гомна, овој Кансело може е добар играч, али од тоа што видов во Јутубе, не е играч кој има добар центаршут, и шут како што има Кандрева но сепак Кансело не верувам да игра крило, ако веќе го продават Кандрева сигурно мислат да го донесат Шик, пак ризичен потег од управата.

Според мене во нападот само уште еден Шик фали, за ротирање и Јојо да го задржиме. Во средина ако не донесат некој класа играч подобро нека остане вака, Кондогбиа си отиде, тука е Веќино, така да останува само уште еден централен дефанзивец, да ги замени Миранда и Шкринар, и тоа е тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom