Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
Можда сакатомо игра бидејки Далберт не е спремен? :/
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
Ај за Далберт,али Броз? Зашто? Сакаат да го шитнат па као да му извадат пари?...
toa e edinstvenoto logicno objasnuvanje, znaci sve ke svatam, duri i za nagatomo, dalbert sepak sega dojde, ama za broz ne, samo ova go gledam ko logicno objasnuvanje i nisto drugo, lani bese eden od najlosite, na podgotovkive mnogu i ne igrase ... za razlika od mario na primer.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
ne ke polaga matematika pa da se sprema.....2 nedeli e tuka 23 god e ako ne e spremen neka se otepa neka ne igra fudbal
:facepalm:

Тактички не е спремен, 3 тренинга има со екипава. Оправдано е до негде што почнува од клупа.

Проблемот е што Марио е резерва а Броз прва постава.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
ne ke polaga matematika pa da se sprema.....2 nedeli e tuka 23 god e ako ne e spremen neka se otepa neka ne igra fudbal
druze, ne polaga matematika ama nit znae jazik nit nisto, 3 treninga dali ima, igra na prilicno delikatna pozicija na teren, mora konstatno komuminakcija so golman i ostali igraci, sve toa poleka treba da legne, ne e ko napagac, pusti go napred i toa e toa, neka koristi shansi sto ke mu gi kreiraat ostanatite.
Poleka, nema sigurno nagatomo da e starter godinava, ili diambrosio.
Za broz jedina logika ima muabetot na bene, a ako e drugo scenario, ko mozna prodazba na mario sve ke im ebam.

p.s. nagatomo pasov go dae do ikardi : ))) DOKTOR
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.796
Поени од реакции
8.921
Дај не дрвете без веза, колку само одма се гледа импактот на Спалети. Што ти значи кога ќе донесеш докажан Серие А тренер во Јуни, ќе си состави тим по негова желба и ќе го уигра на пријателски. Конечно еднаш да не ја повторат истата грешка од години уназад. Одлична и сигурна игра.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
43
Поени од реакции
25
Перишич требаше да шутне, Вецино требаше да погоди, Нагатомо и Дамброзио многу слабо прво полувреме. Не е лошо ама може многу подобро
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Се додека има добри резултати кого сака нека става Спалети. Добро прво полувреме , но сепак Фиорентина е ептен ослабена оваа година сите главни играчи заминаа, тек со Рома ќе видиме колку Интер ќе може да е конкурентен за топ 3.
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Броз како стартер еднинствено го гледам како тактика во формацијата со оглед дека сепак фиорентина е во прашање, и резултатот е очигледен..имаме доминација во средниот ред како никогаш до сега. Гледајќи ја моменталната игра, вака имаме и баш солидна клупа за ротација.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Марио мора да игра по 90 минути на секоја ебана утакмица, Перишиќ исто. За Икарди не коментирам, доктор, 500 гола ќе даде сезонава.

Весино ако продолжи вака на слатки маки ќе биде Спалети околу изборот на везниот ред. Гаљардини стандардно си е добар ама овој Весино денеска изигра маестрална партија. Исто и Шкринијар позади, каков ѕвер е братот, неам зборови.

Covered most distance vs Fiorentina:

[12.338 km] Vecino
[11.547 km] Candreva
[11.065 km] D'Ambrosio

Joao Mario subbed on 63': Created most chances [4].

Top passing accuracy and touches in the first half.

Valero - 47 touches and 95.0% PA%
Vecino - 45 touches and 97.4% PA%

Vecino completed 37 of his 38 attempted passes in the first half [97.4%].


Mauro Icardi has now contributed to 100 goals for Inter in only 147 games in all competitions!
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
ИКАААРДИИИ бате!!!
И колку рече, 100 милиона?! НЕ фала!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
Замислите сеа да испаднеше по паметот на Урко и да го дадевме за 30 милиони и Габијандини. :sramezliv::sramezliv:
ne bidi kreneoid, toa sum go zborel u period koga bese u sudir so navivacite i se izbruka u 2 navrati onaka ... bajagi, u i onaka usran period za inter, i ko kapak na Se zena mu si ja stai za agent.

Toa pola stadion mu svirese i mu skandirase deka e gomno sekoja utakmica, ja so sum rekol ... I sea da pravi slicni takvi frki, da vlaga vo direkten konflikt so navivacite, pak ne bi imal apsolutno nisto protiv da go dadat ... za cena analogna na denesniot pazar.
I za toj period, insinje plus gabijadini plus pari bese dobar dil, u situacija da se resea da go dadat radi frkite so navivacite, ne se privrzuem ja ko tebe za igrac i ajde ke go shiljam ko tinejdzerka za justin biber, u situacija istiot da e problem za timot.

Ne sum se protivel ni za prodazbata na ibra, a ne pa za problematicni igraci u inter u periodi koga timot e realno sranje.

A sea e top, ne vikam ne, prerasnuva vo klasicen lider na timov i valjda mu dojde pamet deka ne smee da vlaga u konflikt so navivacite, so klubot nemal nikakvi frki ama realno so navivacite si eba mater. Prvo bese so frlanjeto na dresot so sasuolo, pa posle so cel pamet vadi biografija a e kopilj, i ko kapak na se u istata pisue deka bi gi zgazil so nekoi kriminogeni strukturi od maalo, nesto za koe i samiot klub bese kaznet od fudbalskata federacija, bidejki so toj pasus se promoviralo nasilstvo. Ne moes da mi kazes deka tuka ne bese dopreno dnoto, kaj bevme sranje, uste ova ni falese, normalno deka u takva situacija kaj golem del od navivacite nema da ima status na nedopirliv igrac pa kolku saka neka e dobar.

Sto se odnesue za vcerasniot naptrevar, odlicni bevme, imaa padovi vo igrata sto e normalno so ogled deka e start na sezona, a toa se dolzese najmnogu na fizickata spremnost, ali 3-0 si se 3-0, baska sto uste u prvo morase da bide takov rezultatot so 3 gola na ikardi, koga izlegoa so perisic sami pred golman i hrvatov ocajno proigra do ikardi, taka da glupo e za bilo sto da se zameruva, pobedava bese rutinska.
I onie po koi plukavme pred start dobro izigraa, brozovic i nagatomo, ali nikad veke ova, narocito ne broz, mario vleze u vtoro a do kraj imase asistencija za gol i na kraj ispadna deka kreiral najmnogu shansi od site igraci u natprevarov a izigra 22 minuti samo, smesta napravi dopolnitelna razlika.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Хајлајт на утакмицата од вчера беше новата фризура на Нагатомо. Ќе се препороди типот под Спалети, ќе го бараат Манчестер за 50м фунти зимоска. :vozbud:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.156
Поени од реакции
107.581
I za toj period, insinje plus gabijadini plus pari bese dobar dil, u situacija da se resea da go dadat radi frkite so navivacite, ne se privrzuem ja ko tebe za igrac i ajde ke go shiljam ko tinejdzerka za justin biber, u situacija istiot da e problem za timot.
Не беше тој муабетот него 30 милиони и Габијандини било пуна капа за мрсул ко Икарди, преценет бла бла. Ништо нема да ти го испере тој срам, има до крај на живот да бидеш реметен за тоа, ќе ти ебам тоа лиглето аааа па више па преку тасета хехе.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.156
Поени од реакции
107.581
^ко ти за Хандановиќ шо плукаше и фрлаше со се по него
Со тоа што јас имам пишувано у стилот дај Боже да бидам демантиран и да ме зезате и да сум грешка за Самир. До сега не ме разуверил дека не бев во право, и лани имаше кретенски киксови.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Добар натпревар против реално слаб противник.

Бековите како и по обичај не одиграа ништо посебно, барем не беа мизерни, Брозович многу истрча но не покажа ништо посебно, Гаљардини очигледно не е во форма, Вецино има потенцијал.

Валеро одличен, Икарди класа, крилата добри, Марио направи разлика со самото влегување.

Миранда и Скриниар на ниво, Ханданович имаше малку работа ама добро ја заврши.

Се на се, добар натпревар, ако профункционираат новите бекови ке биде уште подобро. и може да се надеваме на топ4.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Со тоа што јас имам пишувано у стилот дај Боже да бидам демантиран и да ме зезате и да сум грешка за Самир. До сега не ме разуверил дека не бев во право, и лани имаше кретенски киксови.
Чоекот години си брани во интер и не си заминал досега, секоја сезона бил на ниво и е со буфон најдобар голман во италија и еден од најдобрите во европа. За киксови правел човекот ама немал никогаш очајна сезона, до лани заедно до икарди беа најквалитетните играчи во интер, две класи погоре од сите останати и никогаш не јадел гомна дека ќе си оди и не напнувал за трансфер до таков степен да шири дисхармонија во екипата, со икарди и миранда се алфа и омега во екипата па после него перишиќ. Ако тебе не успеал да те демантира досега и 10 пенали да фати годинава и 20 клин шитс џабе е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom