Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ок нема врска.
Него и така си тука,другарчево Дарко Уфо има кладба со мене дека Интер нема да игра ЛШ до година.Као што гледаш ја изгуби кладбата .
Е сеа дали ти можеш перманентно да го банираш или треба Асид да го контактираме?
Дарко Уфо ќе потврди дека поштено си ја изгубил кладба.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Фрос ќе среди, не е проблем тоа али може да си подадете рака и наместо бришење акаунт да се почастите со кафана :D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.518
Поени од реакции
16.219
1-2 ти ибам, да не ја местиле мафијашиве?
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.068
Поени од реакции
12.615
Фрос ќе среди, не е проблем тоа али може да си подадете рака и наместо бришење акаунт да се почастите со кафана :D
Не бе другар.Не би си подал рака зашто таа опција му ја понудив и тоа уште коа апла се виде дека Интер е килаица како години уназад.Он ладнокрвно одби да ја повлечеме кладбата.
@Ilumious валда ќе си ја заврши професионално работата :D.
Јас знам дека милион посто ќе си побарав бан ако изгубев,затоа сеа сакам до крај да се истера работава.Кафана е добра идеа ама ја и даре сме 2 различни света + јас сум комарџија и многу поинтересно ми е со појаки кладби,инаку во старт ќе се кладев во кафана/пари ватевр...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Фрос ќе среди, не е проблем тоа али може да си подадете рака и наместо бришење акаунт да се почастите со кафана :D
Не бе другар.Не би си подал рака зашто таа опција му ја понудив и тоа уште коа апла се виде дека Интер е килаица како години уназад.Он ладнокрвно одби да ја повлечеме кладбата.
@Ilumious валда ќе си ја заврши професионално работата :D.
Јас знам дека милион посто ќе си побарав бан ако изгубев,затоа сеа сакам до крај да се истера работава.Кафана е добра идеа ама ја и даре сме 2 различни света + јас сум комарџија и многу поинтересно ми е со појаки кладби,инаку во старт ќе се кладев во кафана/пари ватевр...
poso ne sum vo mkd ne mozam da vidam od PC ama bi trebalo da ima izbrisi clenstvo koga ke si go kliknes profilot do sandaceto, mislam deka raboti, ako me prasuvate za toa... :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.237
Поени од реакции
108.133
poso ne sum vo mkd ne mozam da vidam od PC ama bi trebalo da ima izbrisi clenstvo koga ke si go kliknes profilot do sandaceto, mislam deka raboti, ako me prasuvate za toa... :)
Не сецка и не бара јава? ехехехехехехе

Иначе јас сум човек што скоро никогаш не викам дека нешо е местено, мислам на овие класичните балкански муабети, а се деси 1 у 2 или 7+ нели одма е местена, ама искрено нема сила што ќе ме убеди дека Брозовиќ не го напраи намерно пеналот. Е сеа али е местена или едноставно од инат го напраи тоа копилето веројатно никогаш нема да дознаеме, ама СЕ ДА МУ ИЗНАЕБАМ, СЕ!!! Абе чекајте малце другари бе, Брозовиќ сезонава свесни ли сте колку глупости направи? Прво одбивање да влезе у игра дур беше Де Бур тренер, потоа незалагање на тренинзи, па журкање по дискотеки и пијанчење, па лутење ради измена, па џогирање на терен на сред утакмица и ова денес капак на се. АБЕ КОЈ СИ ТИ ОБЈАСНИ МИ? КОЈ СИ? Еј Брозовиќ ова го прави, нула од играч, нула авторитет, нула особа, има јасли завршено, копиле мртво неизбањато, мамицата у сред пичка да му ја ебам. АЛО БРЕ, дај Матераци нека дојде едно месец дена у клубов да убие се што не треба, па ова е РЕЗИЛ над резилите. Еј не можам органски да го поднесам Брозовиќ, ако сакаат за 10 гроша нека го дадат одма нека си иде, ич кур не ме боли само да не го гледам у тимот. Ти ебам тоа копилето смрдливо, има деца што дремат на клупа и што чекаат шанса да влезат у игра и крв да проплукаат за овој дрес, а он земал се заебава, ти ебам тоа необразованиот гомнар.

И додека го пишував сево ова ми текна дека веќе неколку утакмици игра на сметка на Жоао Марио. :) Позз другари, дај Боже да умре Брозовиќ.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.097
Поени од реакции
11.114
Момент што ме извади од такт:Финиш на мечот и сите одат во 16тникот и чекаат центаршут, а топката оди кај де амброзио и наместо да центрира братов си трчка лефтерно и пробува да претрча некој играч од сампа, по што му беше одземена топката и глупаков оди се турка без контрола нозе ќе му искршеше,фаул без контрола и без мозок.Од марс се гледаше дека ќе биде фаул ама глупавиов појде и го акна од цименто.Мислам дека лап топов ќе го акнев, ебаму се впичка и него и на тие што го донеле.
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
darko nlo e malerot..sega ko ke si zamini ke se oprajme ke trgnime na poarno. #prayfornlo
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.068
Поени од реакции
12.615
Ни го извадија кинезите,само 80 милиона летоска за трансфери,а беа најавувани 150-200 мил.Изгледа ова што нема да играме ЛШ си зема јак данок ...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.824
Поени од реакции
9.020
Ни го извадија кинезите,само 80 милиона летоска за трансфери,а беа најавувани 150-200 мил.Изгледа ова што нема да играме ЛШ си зема јак данок ...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Само.. Пошо до претходен трансфер пазар имавме 0. Молевме за одложено плаќање на 15 години. Ако се вложат паметно, 80 милиони се и те како доста. Со продажбата на Ибра, добивајќи го Ето и 46 милиони, се склопи шампионска екипа.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.068
Поени од реакции
12.615
Само.. Пошо до претходен трансфер пазар имавме 0. Молевме за одложено плаќање на 15 години. Ако се вложат паметно, 80 милиони се и те како доста. Со продажбата на Ибра, добивајќи го Ето и 46 милиони, се склопи шампионска екипа.
За што се доста?
Со моменталниве цени можеш 2 саглам играчи да купиш само,а на Интер му требаат минимум 4ца и тоа првотимци.
Е сеа ако сакаш пак да бидеме за смеа и во рангот на Аталанта,Фиорентина и Торино,тогаш доста се.
А дека немавме ич задниве години дојдовме до ова дереџе кај што сме сеа.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.824
Поени од реакции
9.020
За што се доста?
Со моменталниве цени можеш 2 саглам играчи да купиш само,а на Интер му требаат минимум 4ца и тоа првотимци.
Е сеа ако сакаш пак да бидеме за смеа и во рангот на Аталанта,Фиорентина и Торино,тогаш доста се.
А дека немавме ич задниве години дојдовме до ова дереџе кај што сме сеа.
У принцип, мене некои инвестиции во Интер моментално не ми се сфатливи. Не ми е сфатливо за 3 везни играчи да се дадат преку 100 милиони евра (Кондогбиа, Гаљардини и Марио), а у нападот резерви ни се Паласио и Едер. За бразилецов не ми се ни отвара тема за тоа зашо дадоа 30 милиони, а грее клупа. Згора на се, одбраната ни е штура, бековите очобол. Доволно беше бар 30-40 милиони да се инвестираат во 2 квалитетни бека, можда подобра резерва шпиц и стопер, и мислам дека екипата ќе биде комплетна.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.068
Поени од реакции
12.615
Kakви дегени играат у овој наш клуб мајко мила....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom