Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
За Серија А е таман а мислам и дека претеруваш со Занети ипак човекот што поретко игра толку подобри партии ќе покажува.
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=en&prev=/search?q=fc+internews+1908&client=firefox-a&hs=Q6Z&rls=org.mozilla:en-US:official&rurl=translate.google.com&sl=it&u=http://www.fcinter1908.it/?action=read&idnotizia=81936&usg=ALkJrhgtb9KF5YcrFjGJY7zxZq76e0jJ8A

клипче еве зошто мора да играат занети и камбијасо. мацари ни месец дена нема да издржи во интер ако влезе во судир со нив.
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
802
Поени од реакции
287
Скај - Можен е отказ на Бранка?
http://www.fcinternews.it/?action=read&idnotizia=115889

Масимилијано не ја исклучува можноста за отказ. Со обзир на промените кој се спремаат во клубот.
Исто така Бранка се смета за главен виновник за Јануарскиот прелазен рок.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.799
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=en&prev=/search?q=fc+internews+1908&client=firefox-a&hs=Q6Z&rls=org.mozilla:en-US:eek:fficial&rurl=translate.google.com&sl=it&u=http://www.fcinter1908.it/?action=read&idnotizia=81936&usg=ALkJrhgtb9KF5YcrFjGJY7zxZq76e0jJ8A

клипче еве зошто мора да играат занети и камбијасо. мацари ни месец дена нема да издржи во интер ако влезе во судир со нив.
Тоа е проблемот и затоа Интер ќе си има проблеми.

Ако не и Станкович место Ковачич нека игра...
Фергусон убаво правеше со Гигс и Сколс и ги искористуваше до максимум ама кој да го прати неговиот пример..
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
802
Поени од реакции
287
Ishak Belfodil ново име кое се спомнува за Интер

Според мене треба одма да се купи. Кога го гледам како игра многу ми наликува на Кавани.
--- надополнето: 27 мај 2013 во 00:31 ---
Ishak Belfodil ново име кое се спомнува за Интер

Според мене треба одма да се купи. Кога го гледам како игра многу ми наликува на Кавани.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Барса го зема Нејмар

Ние го откупуваме договорот на Rocchi.

Интер>барса
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.120
Поени од реакции
18.008
Мело + Исла = Ранокија
Има нешто вистина во ова?
Види сега, Марота не е нај-нај, ама не е ни до толку глуп :ROFLMAO:. Јас прочитав директна размена Исла-Ранокиа...

Dee_Jay

Ви го прелистував малку фан-клубов да видам реакциите за Мацари (од кои морам да признаам се смеев многу :pos:), но наидов на твоето мислење за игрите во првиот дел на Интер, т.е за тоа дека Интер победи многу натпревари на среќа и дека играше катастрофално. :cuc: за таквото реално размислување, оти на многу интераши уште тогаш им објаснував дека имаат нереална слика за нивниот тим и дека резултатите ги добија на бутање (ако не се лажам и со довчерашниот Потопо дискутирав за тоа пред некое време, не ми текнува сега како му е никот), но голем дел не сакаа да веруваат во тоа. Самиот Страма изгледа си мислеше дека тече мед и млеко во Интер, па се опушти и можеби затоа вака заврши. Да беше пореален, можеби Интер ќе имаше различен крај на оваа сезона...


Инаку за Мацари нема што да ви кажам, човекот ми е многу антипатичен, но морам да признаам дека изгледа на некои навивачи на Интер им е поантипатичен отколку и мене :ROFLMAO:
Секогаш се другите криви, дали среќата, дали судиите, дали времето... Никогаш не се обвинува самиот себе :). Интер барем еднаш да донесеше малку симпатичен тренер, одма ќе ги почитував, но вака со овој тешка работа и за другата сезона:D. Сепак мислам дека со малку правилен трасфер-период имате реални шанси со Мацари да постигнете подобри резултати, дури и да се борите за врвот. Голем инает е и многу е пргав, а тоа е гарант за каков-таков успех. Само најдобро ќе биде кога ќе ви израмнат на пример од 2-0, 2-2 или кога ќе ви дадат некој еврогол од триесетина метри, да му се види фацата на Мацари :pos:. Човекот позеленува тогаш и веднаш некако самиот се теши дека немал среќа и дека не може тој да направи да спречи такво нешто. Само кога ќе се сетам на фаците кои ги направи кога Погба даде страшен гол во првиот дел против Наполи, а многу повеќе кога Милан израмни од 2-0, 2-2 тогаш мислам дека му идеше да заплаче на сред терен :icon_mrgr:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Мацари мајмунот ништо нема да направи ако не му донесат квалитетни бекови..во превод пак ќе бидиме 5 или 6 место ...ако екипата има квалитетни бекови кој ќе можат да рашират и да изиграат со играчите од средниот ред тогаш можиме да се надеваме на успех бидејќи денешниот фудбал се базира на квалитетни и подвижни бекови и агилен среден ред..е сега да речиме дека Ковачич,гуарин и Алварез нема да се повредат цела сезона ќе биди добро а од друга страна да не ги гледаме старците и двајца или барем еден добар бек и ќе ровариме во Сериа А(ионака не играме нигде во Европа)...ама поради овај Мацари сум страшен песимист..колку гнасен чоек еј
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Мацари мајмунот ништо нема да направи ако не му донесат квалитетни бекови..во превод пак ќе бидиме 5 или 6 место ...ако екипата има квалитетни бекови кој ќе можат да рашират и да изиграат со играчите од средниот ред тогаш можиме да се надеваме на успех бидејќи денешниот фудбал се базира на квалитетни и подвижни бекови и агилен среден ред..е сега да речиме дека Ковачич,гуарин и Алварез нема да се повредат цела сезона ќе биди добро а од друга страна да не ги гледаме старците и двајца или барем еден добар бек и ќе ровариме во Сериа А(ионака не играме нигде во Европа)...ама поради овај Мацари сум страшен песимист..колку гнасен чоек еј
Исла/Ѕунига - Нагатомо... За во Италија подобри нема.
 
Член од
30 август 2009
Мислења
262
Поени од реакции
78
Покрај Мацари у Интер иде и Џемаили 1,000 000%, потврдено од релативни (сигурни) извори , само уште не сакаат да потврдат од клубот, очекувајте овој трансфер да се потврди за неколку дена :)
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
802
Поени од реакции
287
Покрај Мацари у Интер иде и Џемаили 1,000 000%, потврдено од релативни (сигурни) извори , само уште не сакаат да потврдат од клубот, очекувајте овој трансфер да се потврди за неколку дена :)
За оваа Бранка да не ти се јавиии....хехехее

Кога се работи за нашиот среден ред од играчи кој ги имаме би ги задржал само Алварез, Ковачич, Гуарин, Кузманович и Оби.
А би сакал да дојдат и кој би можеле да си ги приуштиме - Иличич, Бонавентура, Наинголан и Фернандо.
Со овие играчи би имале и повеке од солиден среден ред за Скудетото.
Кога во нападот освен Икарди, би донелен уште еден добар напаѓач и во одбрана да се донесат конечно добри бекови и уште еден добар централе за да се има поголема конкуренција мислам дека нема да ни избега скудетото.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.519
Поени од реакции
109.772
Mondonico
Јас бев Потопо, и да, и тогаш и сега тврдам дека Интер не тепаше на среќа, туку заслужено доаѓаше до победите. Е што се случи од дуелот со Јувентус во Торино па се до последното коло? Му забранија на Страма да го става во игра најдобриот играч на Интер, Весли Снајдер, почнаа да мрчат одозгора, а и Страма направи неколку почетнички грешки со тоа што ставаше во игра клучни играчи во натпреварите од Лига Европа, а од таму дојдоа и голем број на повреди, клучниот фактор за вака слабиот пласман на Интер годинава.

Јас не велам дека Страма е Мурињо или Фергусон, ама не е ни до волку слаб како што заврши сезонава, ипак треба да земеме во предвид дека 80% од сезоната ја играше со пола состав, и дека од “горе“ не му беа обезбедени адекватни засилувања. Со еден збор он беше практикант, или марионетка на оние од горе.

Според мене и не требаше да добие отказ, затоа што место него го донеса шуглето Мацари, кое до вчера плукаше во секој можен наврат по Интер. Али што е тука е, ќе мора да му дадеме поддршка кога веќе е тренер на Интер, ни се допаѓало тоа или не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom