Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Нели работевте на карактерот као што би рекол бенитез он зема трофеј леонардо ништо.Остана италија без преставник !
 
R

Rigel Kent

Гостин
п.с. И да, на Занети му помина времето, за вториот гол удри на лајт џогинг, за третиот при правење на офсајд стапица он се заборави горе чувајќи празен простор.
Точно и јас го приметив истото , треба да се размислува за пензија .Мило ми е што барем го крена пехарот на Лига на Шампиони и Светски клупски првак.

Но мислам дека дојде крајот .

Ремонтот треба да го опфати и него.

За нов капитен Снајдер :)
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
У пички матер нема ни асален ремет, каде сте луѓе, сега или никогаш :P
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
428
Поени од реакции
5
гледам некој пишал што е крив лео??
ПА КАКО БЕ ШТО Е КРИВ....го игра милито се врака од повреда ,a не го игра Пандев што му го донесе тоа 1-4 финале !!! не е крив он што киву направи таква кретенска грешка,ама што не направи прави замени(што не му е прв пат) неможам да преболам !!! се на се ке кажам пак изигра пичкарски исто ко првата утакмица со баерн
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Барем СТанковиќ даде прекрасен гол...
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
У пички матер нема ни асален ремет, каде сте луѓе, сега или никогаш :P
Све е више кажано и ние не правиме како лани вие што правeвте гледате колце на тркалце,ај утре има ден ќе се најдеш со другарчињата хаха :)
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Да бе, јас да сум ќе ги утепав од ремет, и сакам сега да не реметат, заслужуваме.
Единствена светла точка што видов од натпреварот е тоа што Миланезите и Јувенташите не знаат асолен ремет да ни чукнат после овој дебакл..(едните не тешат, а другите од што се очајни не навредуваат на секое:))...:tv:
У пички матер нема ни асален ремет, каде сте луѓе, сега или никогаш :P
Аман бе. Уште не научивте. Ремет се дава кога некој јак тим ќе изгуби. Ова вечерва на ваша жалост е реалноста
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Аман бе. Уште не научивте. Ремет се дава кога некој јак тим ќе изгуби. Ова вечерва на ваша жалост е реалноста
:pos: :pos: :pos:

Јас пак што трескам, луѓето 5 години заборавиле за ремет, немаат ни смисла за хумор ниту знаат да реметат. Добро е, не реметете, не знаете како.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Шалке 04 е од сеа Шалке 2-5.
Почнавте да подсеќате на Интер од пред неколку години...(дебаклот со Арсенал...0-6 со Милан)....а сеа си имате и Грешко нумеро 2.
Тимов си доби карактер....сличен на оној на Рома во ЛШ.
Уште величете го Лео и неговите тактикчо техникчи замисли и идеи...
Жалам што Италија остана без претсавник....ама тоа е.

Замислувате што ќе се случеше ако игравте против Реал.....или недај боже против Барселона?
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
срамота...и овој тим е АКТУЕЛЕН шампион...ЛОЛ

но ајде не се секирајте...само 4 гола у гости и идете далје
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
А што е Лео крив за поразов? Криви се играчите, кои имаа шанса да ги згазат уште у прво, ама како со Баерн, кога они не искористија - ние искористивме. Така и денес Шалке.

Како и да е, браво за Шалке, им посакувам до финале да стигнат и да освојат. Колку да видат сите потценувачи дека во фудбалот секој може да биде посрамотен и понижен и дека фаворити само на хартија има.
Ти шефе си гледал друг натпревар....во прво Шалке имаше 8 директни удари кон гол Интер 3 од кои еден од 50 метри.Мечот немаше апсолутно никаква сличност од тој со Баерн.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Нема збор што го опишува ова денешново...
Али за мене никој не е крив освен ДЕКО :P
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.434
:pos: :pos: :pos:

Јас пак што трескам, луѓето 5 години заборавиле за ремет, немаат ни смисла за хумор ниту знаат да реметат. Добро е, не реметете, не знаете како.
хехе... добро бе, ич да не ве боли к.рЕТО, ако не ви го бива тимот за фудбал, барем вас ве бивало за реметење... :)

Сега чекајте Милан да киксне за да се израдувате и да се покажете на дело, кога веќе асален успех од Интер нема да дочекате...

П.С. Дај Боже да догурате во купот до финале, малку ви беше два пати...
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
:pos: :pos: :pos:

Јас пак што трескам, луѓето 5 години заборавиле за ремет, немаат ни смисла за хумор ниту знаат да реметат. Добро е, не реметете, не знаете како.
За жалање ти е постов како дете од 7 години научило да пишува па ај да се докаже.Гледаш никој не сака да ве ремети имаат некој почит некој ви се смее ама не сака да напише ништо вие самите си го барате дајте ни ремет не ве разбирам ич ...
 

Mikky

Интераш
Член од
23 октомври 2008
Мислења
210
Поени од реакции
19
Не градеше он ништо, утакмиците му се погодија, сите појаки утакмици освен со Наполи ги изгуби, со Баерн само на луда среќа помина.
Неможеш да кажеш дека ништо не градел! После мизеријата со Бенитез, направи атмосфера во тимот, го издржа темпото среда/недела со успеси, освои најмногу поени откако дошол некој во интер.

Сепак не е само он крив за ова фијаско, иако ја сноси најголемата кривица. Последниве два натпревари како што повеќето од Вас кажаа, беа одиграни без желба и мотивација од сите! Сепак многу е далеку Лео од Мурињо :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom