Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
После натпреваров Морати да им слезе в соблекувална и сите да ги избрка најубо ќе биде ..
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Одбранава е бетер и од швајцарско сирење...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Којзнае дали галијани и берлускони ке му ги простат овие 2 грева... Да не беше ова кажано порани закржлавеност на мозок ке се насмеев.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Катастрофа игра од ваша страна КИВУ надвор одма! И што е со коментаторот во шок е па вика Дали ќе му простат Галијани и БЕРЛУСКОНИ ?
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
коментаторот е изгинат на Канал 5. беррлускони и галијани мозеби договараат нов тренјер и да го сменат Леонардо...која страмота од коментатор...
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Што му требаше на Пандев гол да даде.Инаку по ова Берлускони и Галјани му простиле на Леонардо.:kesa::kesa::kesa:
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Упм нека оди се,ебате белја романче скапано!Секоја чест на шалке!Уф нема оправдување за поразов!Едно дерво нека земат Галијани и Берлускони според овој имбецил од коментатор и нека удрат по ова дрвава од играчи од прв до последен!Адиос скудето,адиос полуфинале во ЛШ!Нека оди се во неповрат!
 

fixXx

IoSonoInterista
Член од
26 август 2010
Мислења
157
Поени од реакции
15
Покажавме карактер !!!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Па и не е многу 4 гола да дадеме во Германија :pos:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Ајде нека ни е честит поразов.
Само едно ќе пишам, не победи погрешен германски тим, криво ми е што најверојатно ќе помине Шалке понатаму, еден англиски тим во финале од сега e пласиран, одбранава ни е за нигде. :)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
^^ Веома добро,,, Вечер идеме на победа без примен гол, мада со оваа некооринирана одбрана се е можно, но ипак мора на почеток да ги скратиме германците ... за жал нема да бидам дел од екипата на плоштад али здравје на реваншот се гледаме. ФОРЦА!
Брат извини вака што сега пишувам знам како е после ваков пораз(не провоцирам) ама многу ми падна смешно,без примен гол а јадевте 5 комада...
Најсимпатичен тим сте ми од Итаљаниве али тоа е тоа...одбранава...Новевски може да им држи часови на Ранокија и Киву..
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Се посравте од радост со Баерн и мислевте така лесно ќе го збришете Шалке.Остај сега кој ќе ги слуша Швабоманиве со нивната вообичаена тема.Интер МИЗЕРИЈА!!!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Кај ме излажаа да ја гледам. :devil3:

Значи не ми смета да изгубиме, ама кога пола одбрана се понаша како изгубена...е тоа нервира. Овој Ранокија ко да сме го собрале за маалски фудбал, па не знае кога на време да клизне или како да се позиционира пред гол (поточно на која страна треба да е свртен, гревче). Да му ебам матер, игра со најдобрите дефанзивци на денешно време, а се понаша ко да е Кристијано Роналдо, не се ни замара. Па Занети да беше пред гол, со заби ќе и влезеше и ќе ја дупнеше топката, а не да прави некои смотани грешки ко оние баговите во PES 2011.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom