Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Едно не ми е јасно, нели е пополнета квотата за non-Eu играчи годинава со Кутињо?
...па тогаш, како може цело време да не поврзуваат со Санчез за доаѓање во Јануари?
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
236
Едно не ми е јасно, нели е пополнета квотата за non-Eu играчи годинава со Кутињо?
...па тогаш, како може цело време да не поврзуваат со Санчез за доаѓање во Јануари?
мислам неважи за играчи од Серија А
 

Mikky

Интераш
Член од
23 октомври 2008
Мислења
210
Поени од реакции
19
Не му треба Санчез на Интер, ќе се направи грешка ако се дадат толку пари за Санчез. Мислам дека повеќе од потребен ни е играч кој ќе го замени Милито, нешто како Круз, класичен напаѓач кој ќе дава голови. Биабиани не е играч за во Интер, се потврди тоа вчера. На Пандев улогата на класичен напаѓач не му одговара во последно време, шансата од вчера од 3м што ја промаши е катастрофа за него. Подобро изигра прво пол. кога играше позади напаѓачи.

Така да ако се продаде Мунтари и се земат некој 7-8м од него, се даде Биабиани некаде на позајмица па да земеме еден класичен напаѓач кој ќе му биде достојна замена на Милито.

4-3-1-2 е добитна формација за Интер во калчото се покажа тоа со Мурињо, се покажува со Лео, само инатливиот крофнар тоа неможеше да го сфати :tapp:

Еве надополнување link
 

D-r-ot

од аНбуланта
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.359
Поени од реакции
939
Едно не ми е јасно, нели е пополнета квотата за non-Eu играчи годинава со Кутињо?
...па тогаш, како може цело време да не поврзуваат со Санчез за доаѓање во Јануари?
Санчез мислам дека има ЕУ пасош, освен ако не сум грешка. Мислам дека негде прочитав вакво нешто.
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Па дај боже,уште повеке ке ни се подобри играта со Санчез,би го играл како десно крило и така ни треба брзина во играта.Ето го имаме по левата ете уште Санчез по десната и компелетирани сме,овде пишува дека Санчез 100% доваѓа во Интер,само треба да се разрешат дали во Јануари или трансферот да се комплетира во Јуни.:toe:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.105
Поени од реакции
15.044
Санчез мислам дека има ЕУ пасош, освен ако не сум грешка. Мислам дека негде прочитав вакво нешто.
Тоа правило не важи за играчи кои веќе играле во Италија или играат една година.(мислам беше една година)
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.466
Поени од реакции
6.357
Додека не прочитам од Бранка нешто конкретно не верувам дека Санчез ке дојде зимава,да бидеме малце реални.Огромна желба ми е да го облече црно плавиот дрес но сега за сега не верувам многу во тие статии.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.776
Поени од реакции
34.112
Де бе да ве чита човек ќе си рече готово е ...
Ја нешто конкретно не најдов, далеку е ова од реализација, бар сега за сега а и еве, во некое рандом сценарио да доаѓа и зимоска, пред мечот со Удинезе тоа во никој случај нема да се реализира, али со оглед на високиве барања очигледно само летоска е изводлив овој трансфер, со некое намалување на цената кое нема да биде драстично, или со допуна на повеќе од 1 играч плус 18 до 20м евра.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.029
Поени од реакции
50.861
Нема ништо од Санчез во јануари се додека Морати не изјави дека сигурно не доаѓа!
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.204
Поени од реакции
2.199
Kolku ne ni e potreben, onaka mnogu. Samo ke preci.


Quaresma vol. 2
Кварезма беше и е добар играч само што не добиваше шанса да се докаже и да ги оправда парите вложени во право. Кварезма тогаш не ни беше потребен и го купија за џабе...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.754
Поени од реакции
1.606
Кварезма беше и е добар играч само што не добиваше шанса да се докаже и да ги оправда парите вложени во право. Кварезма тогаш не ни беше потребен и го купија за џабе...
Кварезма не се снајде кај нас тоа е факт,он не е за во голем тим се виде убаво!Во Бешикташ оваа година мн добро почна,па се повреди и сеа ке видмиме како ке тера али несомнено он им е еден од најдобрите играчи таму!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom