Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.205
Поени од реакции
4.060
Брат реално глеано , типот е Камен ...лани колку толку се трудеше ...оваа година ИЧ ... Не трча , нема кондиција и покрај тоа шо не трча ама ич , прави глупости , денес 3 контри ни пернаа ради него , златен Камби па сечеше заедно со Лусио ..... Утиња чисти шанси , тромав е , не се залага ама ИЧ !

Срамота ....
Го лупнаа парите во глава и тоа е,не дека ич не се залага али сепак падната му е формата а за реализацијата да не зборам!
 

HH9

Il Padrino
Член од
23 септември 2010
Мислења
53
Поени од реакции
5


Си газат нашиве уз песнава :D

ЗАТОПЛУВА У МИЛАНО !!!!!!!!!!! ххххх
Епа мајсторе алал да ти е за песнава,ми ја разубави вечерта и самата помисла дека се затоплува у Милано..абе свршавање :drk:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.546
Фалеа вакви грди цигански победи, мада самите се криви, примија гол без игра, по аматерска грешка на човек кој веќе не треба да игра фудбал, а ги имаа сите услови за еден мирен меч уз уште едно до две голчиња во противничка мрежа па после да си го ладат у задњи 20 минути без некој позначителен напор.
Али Интер ко Интер, и наједноставна работа максимално ќе ја искомплицираат ...

Како и да е, 3 бода ќарија, 3 бода кои беа урачунати, ми се свиѓа што и судииве се на нивна страна :), и тоа ќе фали сезонава, дај и наредна едно пеналче нека набацат, ко џокер у покер ќе е во Удине.

п.с. Најдолга серија на победи сезонава во Италија, 4, претходната најдолга беше во Септември, 3 по ред, Удинезе, Палермо, Бари и толку, по мечот со Бари ( 22ри Септември ) не успеале да победат бар 2 по ред, ... брука. :kesa:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Првиот гол што ви го даде Чезена преку Богдани, многу е сличен на оној што ви го даде торес во лш ..


и тоа на истиот стадион, на истиот гол, во истиот агол .. :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
...некој да не ја знае песнава на Курва Норд??..многу ми се допадна па морав да прашам!
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
...некој да не ја знае песнава на Курва Норд??..многу ми се допадна па морав да прашам!
IN OGNI POSTO CHE ANDIAMO
LA GENTE VUOL SAPERE
CHI NOI SIAMO
GLIELO DICIAMO
CHI NOI SIAMO
SIAMO L'ARMATA NERAZZURRA
E MAI NESSUN CI FERMERA'
NOI SAREMO SEMPRE QUA
QUANDO L'INTER GIOCHERA'
PERCHE' L'INTER E' LA SQUADRA DEGLI ULTRA'
NERAZZURRO E' IL COLORE CHE AMIAMO
NERAZZURRO SEI TUTTO PER NOI
A S.SIRO, IN ITALIA, IN EUROPA
SEI LA FEDE DI NOI TUOI ULTRAS
LALALALLALALALALALA.....

:)

Груб превод, колку што јас го разбирам италијанскиот, без помош на google translate:
Секаде каде што одиме,
луѓето сакаат да знаат
кои сме ние,
што велиме,
кои сме ние.
Ние сме армадата/армијата синоцрна,
која никој не може да ја сопре.
Ние ќе бидеме тука,
секогаш кога Интер ќе заигра,
поради тоа што Интер е екипата на Ултрасите.
Сино-црно се боите што ги сакаме,
Нераѕурите ни значат се'.
На Сан Сиро, во Италија, во Европа,
имајте верба во нас, вашите Ултраси.

Помалку или повеќе, тоа е, нека ми ги поправи грешките некој што го знае италијанскиот. :)
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Кога го извади Леонардо на Пандев имало свирежи кон Пандев од навивачите на Интер, и Станкович имаше нешто изјавено дека не требало да му свират итн инт.Го има целото интревју интерњуз па ако сакате прочитајте го
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Кога го извади Леонардо на Пандев имало свирежи кон Пандев од навивачите на Интер, и Станкович имаше нешто изјавено дека не требало да му свират итн инт.Го има целото интревју интерњуз па ако сакате прочитајте го
I’m just sorry for Pandev who had to come off today. At that point I remembered the similar sort of period I went through 4 or 5 years back. But he is strong, he will get through this and I hope the fans will help him
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom